Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar Rugsėjo 1-oji tapo diena be alkoholio?

  • Gat­vės in­ter­viu
  • 2017-09-01

Petras RUDYS:

– Apskritai nesuprantu, kam to alkoholio reikia? Aš jo niekada nevartojau ir nevartoju. Esu pedagogas, tais laikais, kai dirbau, girtų mokinių nei gatvėse, nei mokyklose nebūdavo matyti. Manau, kad dabartinę situaciją lemia per daug didelė socialinė nelygybė tarp turtuolių ir vargšų. Iš to kyla ir patyčios, ir visokie kiti blogi dalykai. O ta vienintelė paskelbta blaivybės diena nieko nepakeis.

Violeta VAŠKEVIČIŪTĖ:

– Kas norėjo, prisipirko tiek, kad gers ne tik šiandien, bet ir rytoj, ir dar – kada tik norės. Rugsėjo 1-oji man nėra proga išgerti, savo aplinkoje ir moksleivių neturiu, tačiau iš pažįstamų girdėjau, kad kai kurie išvakarėse specialiai susiruošia į parduotuvę nusipirkti alaus. Valdžios idėja Mokslo ir žinių dieną padaryti blaivybės diena – gal gera, bet, jei per 10 metų tikslo nepasiekė, vargu, ar pasieks.

Vaida SIMUTIENĖ:

– Kas pirko, tas ir pirks, jei jau galvoja, kad alaus ar kito alkoholio Rugsėjo 1-ąją reikės, tai apsirūpins iš vakaro arba dar anksčiau. Nemanau, kad išeitis yra bet kokie draudimai. Daug svarbiau šviesti žmones, šeimose vaikams nuo mažens aiškinti girtuokliavimo, neatsakingo elgesio pasekmes, skatinti turiningai leisti laisvalaikį, sudominti gražiais dalykais, knygomis.

Redas VAITKUS:

– Jokia blaivybės diena Rugsėjo 1-oji netapo ir niekada netaps, nejuokaukit. Tik visokio plauko kontrabandininkams, „taškus“ turintiems perpardavinėtojams ši diena gali būti naudinga, jeigu normalus žmogus butelio normalioje parduotuvėje nenusipirko iš vakaro. Tiesą sakant, man ši tema nerūpi, aš nevartoju alkoholio, bet sakau, kaip yra. Kam apskritai gali patikti nurodinėjimai, kada ką pirkti, o kada ne?

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas