Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prašė papildomų vietų automobiliams stovėti

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-08-29

Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys ir vietos verslininkams atstovaujantis Rapolas Baužys turėjo du pasiūlymus dėl saugumo salelės, kuri yra Darbėnų centre – aikštėje prie autobusų stotelės. Juos praėjusiame posėdyje išklausė Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisija.

Iš kairės: Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys ir vietos verslininkams atstovaujantis Rapolas Baužys Eismo saugumo komisijai turėjo du prašymus: panaikinti greičio mažinimo kalnelį ir įrengti papildomų vietų automobiliams stovėti.

Seniūno A. Poškio pastebėjimu, problemų kyla, kai autobusas sukasi į stotelę, o ant kampo, prie pat saugumo salelės stovi automobilių. Tad A. Poškio siūlymu, reiktų uždrausti automobiliams stovėti prie pat to kampo, kur autobusai daro posūkį.

Dėl tos pačios salelės savo pasiūlymą turėjo R. Baužys. Jo manymu, reiktų leisti automobiliams stovėti ne lygiagrečiai šalia salelės, kaip yra dabar, o ant jos užvažiuojant dviem ratais. „Atsirastų papildomų vietų automobiliams. Vasaros sezoną Darbėnuose yra labai daug transporto, o kitoje gatvės pusėje esančioje aikštelėje žmonės palieka automobilius visai dienai, o patys išvažiuoja dirbti į Klaipėdą, taigi ten nebelieka vietos, – problemą išdėstė R. Baužys. – Norėtume ir aiškaus žymėjimo, kaip statyti automobilius ties saugumo salele, nes dabar žmonės statosi, kaip kas supranta, ir gauna baudas.“

Komisija vieningai pritarė dėl to, kad reikia atlaisvinti kelią autobusų eismui ties saugumo salele, tačiau suabejojo R. Baužio pristatytos idėjos efektyvumu.

Paklaustas, ar tikrai Darbėnuose taip trūksta vietų automobiliams, kad jų reikia dar papildomai įrengti, seniūnas pripažino, kad kitoje saugumo salelėje – ši yra artėliau bažnyčios ir ant jos galima užvažiuoti automobiliu – dažniausiai yra tuščia. „Bet visi nori pasistatyti automobilį kuo arčiau“, – sakė A. Poškys.

„Mano nuomone, reikia vietos ir pėstiesiems palikti. Jei stovės mašinos, žmonės neturės, kaip vaikščioti“, – pastebėjimą išsakė Eismo saugumo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis.

Į tai reaguodamas R. Baužys teigė, kad žmonės ir dabar toje saugumo salelėje nevaikšto, nes tam trukdytų metalinė tvorelė.

Ant šios vadinamosios saugumo salelės automobiliams leidžiama stovėti, tad darbėniškiai tokios pačios tvarkos prašo ir ant antrosios salelės, kuri yra arčiau autobusų stotelės.

Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas patikslino, kad dokumentuose saugumo salelė yra šaligatvis, o ne saugumo salelė. „Prieš metus svarstėme tuos dalykus: aikštė įrengta naujai ir nelabai kaip atrodytų, jei automobiliai stovėtų ant šaligatvio, kuris tam nebuvo pritaikytas. O ženklinimas linijomis ten yra.“

„Atsiras 2-3 naujos vietos, o vaizdas bus sudarkytas“,– R. Kačino nuomonei pritarė ir Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys.

Tad visų nuomones apibendrinusi komisija nutarė nepritarti pasiūlymui leisti stovėti užvažiuojant ant vadinamosios saugumo salelės, tačiau R. Baužiui paliko viltį – galbūt po apsilankymo vietoje Komisijos narių nuomonė ir pasikeis.

Darbėnų seniūnija bei vietos verslininkai Komisijai turėjo ir dar vieną prašymą – panaikinti greičio mažinimo kalnelį, esantį Turgaus a., arba jo vietoje įrengti plato. „Dabar tas kalnelis, koks yra, sunkiasvorio transporto nestabdo, o jam važiuojant vibruoja pastatai“, – teigė R. Baužys.

Eismo saugumo komisija nutarė šį prašymą persiųsti Klaipėdos regiono keliams, kurie yra šio kelio savininkai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas