Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl savo nusikaltimų kaltina alkoholį

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-08-29

„Norėjau atsiprašyti nukentėjusiųjų, bet jų čia nėra. Labai gailiuosi ir prašau man skirti gydymą“, – penktadienį Kretingos rajono apylinkės teisme, tardamas paskutinį žodį sakė 36 metų kretingiškis Osvaldas Tiškus. Anksčiau jau 8 kartus teistas vyras prisipažino šių metų liepos 1 dieną be jokios priežasties peiliu užsimojęs prieš du žmones, sutiktus gatvėje – jiems abiem buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.

O. Tiškui, kuris į teismą pristatytas suimtas, buvo sunku prisiminti įvykio detales. „Po to, kai buvau gydytas nuo alkoholizmo, trūkinėja atmintis. Nuo vaistų gal taip? Tarpais atsimenu, o tarpais – ne, – teisme paprašytas prisiminti įvykį, kalbėjo O. Tiškus. – Atsimenu, kad puoliau su peiliu, bet kodėl – nežinau. Paskui kažkas man užlaužė rankas. Atsibudau laukuose, o kaip ten atsidūriau – nežinau.“

Tačiau liepos 1 dienos įvykius teisėsaugininkams pavyko atkurti pagal pirmąsias O. Tiškaus apklausas policijoje, nukentėjusių vyrų bei liudininkų pasakojimus.

A. T. ir P. M. policijos pareigūnams pasakojo, kad einant Kretingos mieste, V. Kudirkos g., ties maisto prekių kiosku, prie jų iš už nugaros pribėgo O. Tiškus. Šis be jokios priežasties peiliu dūrė A. T. į krūtinę – vyras gynėsi ranka, tad ašmenys kliudė ir ją. Kai kartu ėjęs P. M. pasipiktino O. Tiškaus elgesiu – šis peiliu užsimojo ir prieš jį, tačiau šiam pavyko užpuoliką sutramdyti, užlaužiant rankas.

Vis dėlto abiem vyrams buvo padarytos pjautinės žaizdos – laimei, jos nesukėlė grėsmės gyvybei ir nukentėjusiesiems buvo diagnozuotas nežymus sveikatos sutrikdymas. Tačiau, teisėjo pastebėjimu, žaizda A. M. krūtinėje buvo šalies širdies, todėl įvykis galėjo baigtis ir tragiškai.

Tą pačią dieną 23.30 val. policijos sulaikytam O. Tiškui buvo nustatytas 1,44 promilės girtumas, tačiau vyras teigė, kad nusikalstamos veikos padarymo metu jis buvęs blaivus, o alkoholio vartojo jau vėliau apsilankęs pas draugą. „Gal baltoji karštinė buvo užėjusi“, – paklaustas, tai kodėl jis užsipuolė praeivius, jei tikrai buvo blaivus, svarstė O. Tiškus.

Jis teismo prašė skirti kuo mažesnę bausmę, bet labiausiai pageidavo gydymo nuo alkoholizmo.

„Aš abejoju, kad pataisos namai man padės – jie niekam nepadeda. Man vėl reikia gydytis nuo alkoholizmo. Kai kartą praėjau gydymosi programą, 2 metus negėriau ir tą laiką nenusikaltau – pažiūrėkite, 2012-2015 metais neturiu teistumų. Pats buvau patenkintas savo gyvenimu. Po to vėl išgėriau, o aš negaliu pradėti“, – kalbėjo O. Tiškus, žadėjęs eiti į reabilitacijos namus iš karto po to, kai tik bus laisvėje.

Prokurorė, sakydama baigiamąją kalbą, O. Tiškų pasiūlė nubausti skiriant laisvės atėmimą 1 metams 3 mėn. Kadangi O. Tiškus kaltę prisipažino ir byla buvo nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, tokia bausmė būtų mažintina vienu trečdaliu – iki 10 mėn. nelaisvės.

Nukentėjusieji nebuvo pareiškę civilinių ieškinių.

Kretingos rajono apylinkės teismas nuosprendį skelbs rugpjūčio 30 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas