Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Rugpjūčio 12 dieną, 9 valandą ryto jaunimas susirinko prie Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos durų, apsiginklavę kuprinėmis, patogiais drabužiais ir batais. Tarptautinė jaunimo diena buvo paženklinta 25 kilometrų žygiu miško link.

„Drąsos iššūkį“ įveikę jaunuoliai tikino suradę įkvėpimo naujiems žygiams pėsčiomis ir net dalyvauti tokiuose projektuose, kaip „Misija Sibiras“.

Prasilenkė su škvalu

Viskas prasidėjo pakeliui į mišką. Pasirodo, šį diena buvo ir viena karščiausių dienų Lietuvoje, jos kulminacija turėjo būti gąsdinantis, stiprus škvalas. Mūsų, keliauninkų, tai nepalietė. Saulė kepino, nė vieno debesies, o dar ir žingsniavome plynu keliu, kuriame neaugo nė vienas medis. Kaip bebūtų, saulės spinduliais teko džiaugtis neilgai, nes dangus apniuko po dviejų valandų, pranašaudamas lietų, kuris taip ir nepasirodė.

Naudingos žinios ir neatrastos Kretingos rajono vietovės

Kelionės metu jaunimo dienos žygeiviai turėjo daugybę pertraukų, o per ilgąsias, kurios truko gerą valandą, buvo žaidžiami žaidimai, išmokstama kas nors nauja.

Per pirmąją tokią pertrauką teko susiburti į komandas po keturis ir gauti apklausos lapus, kuriuose buvo klausimai apie sportą, geografiją, istoriją ir kt.

Antroji pertrauka buvo Negarbos piliakalnyje, kuriame, pasak padavimų, kadaise stovėjusi žemaičių pilis. Tokioje šaunioje vietoje jaunimui buvo pravesta pirmosios pagalbos pamokėlė, kurioje tos pačios komandos demonstravo, kaipgi sulaikyti kraują, ką daryti įvykus avarijai, apalpus draugui, susilaužius kojas. Naudinga buvo ir programėlė, kurią organizatoriai pasiūlė parsisiųsti, „Flagme“ – tiksliai nurodanti žmogaus buvimo vietą gelbėtojams.

Trečiasis sustojimas buvo jau miške, žydų genocido vietoje, kurioje 1941 metais buvo nužudyta 510 žydų. Buvo keista stovėti tokioje vietoje, eiti takais, kuriais tie žmonės ėjo pasitikti neišvengiamos mirties. Suklusę išgirdome apie siaubus ir patraukėme į sakralią erdvę – Erškėtyną, kur stovėjo mažytė koplytėlė, o aplink šią buvo daugybė kryžių, šventų paveikslų, Šventosios Marijos statulėlių. Pasak šaltinių, toje vietoje buvo apsireiškusi pati Dievo motina.

Trumpa karinė treniruotė ir „Misija Sibiras‘17“ įspūdžiai

Paskutiniame išbandyme žygio dalyviams teko susidurti su jaunaisiais šauliais, kurie pravedė pastabumo, šaudymo ir net sužeistojo nešimo turėkluose užduotis. Teko ieškoti užmaskuotų daiktų miško paklotėje, šaudyti į taikinius iš šratinių šovinių ir bėgant patirti tikrą komandinį darbą, kai visi keturi neša vieną „sužeistąjį“ turėkluose, o vėliau net lipa virve kito medžio link.

Po visų šių nuotykių, galiausiai laukė renginio finalas: „Misija Sibiras‘17“ dalyvio Aurimo Rapalio pasakojimas ir patyrimai. Visi klausėsi susidomėję, apie tai, kaip buvo tvarkomi kapai, statomi rankų darbo kryžiai ir bendraujama su pačiame Sibire gyvenančiais lietuviais, vis dar kalbančiais gimtąja kalba. Mus patikino, jog tam, kad dalyvautum šioje misijoje, nereikia būti stipriausiam komandoje, svarbiausia palaikyti ryšį tarp žmonių.

Valios išbandymas

„Drąsos iššūkis“ patikrino jaunimo, sutikusio dalyvauti, ištvermę ir žinias. Nors kai kurie iš jų nusprendė nebekulniuoti namo pėsčiomis, vis dėlto kiekvienas nuėjo po daugiau negu 15 kilometrų, o ištvermingiausi – ir daugiau negu 25. Kai kuriems tai buvo pirmas tokio pobūdžio žygis, tačiau ir ne pirmą kartą žygiavę jaunuoliai galėjo patvirtinti, kad buvo smagu, kad surado įkvėpimo kitiems žygiams pėsčiomis ir net dalyvauti tokiuose projektuose, kaip „Misija Sibiras“, nepaisant nuovargio ir pūslių ant kojų.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas