Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Visą rugpjūtį į kūrybinių susitikimų ciklą „Alter Etno“ vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius būrusi kultūros pieva „I love Palanga“ rugpjūčio 24 d. pakvietė paskutiniam vakarui su „Psilikono teatro“ spektakliu „Etno Šiltnamis“ ir kūrybinėmis dirbtuvėmis visai šeimai.

Kūrybinių susitikimų cikle „Alter Etno“ vaikai ir jaunimas prisiminė lietuvių liaudies pasakas ir jų motyvais kūrė lėles, šešėlių teatro personažus ar superherojus.

Spektaklyje, kuris nuo 2013 m. parodytas daugelyje užsienio ir Lietuvos festivalių, sudėtingos globalizacijos problemos drąsiai, vaizdžiai ir suprantamai pristatytos vaikams. Įvairovės nykimo drama atskleista tyrinėjant pažeidžiamą ir tylų augalų pasaulį. Genetiškai modifikuotų organizmų keliamas pavojus, spartus retų augalų rūšių nykimas ekrane atgijo kaip pasaka, kurioje vyko nuolatinė blogio ir gėrio kova.

Pagrindinė spektaklio herojė – vasaros žalumynų ir gėlių deivė Rasa. Vieną mėnulio pilnaties naktį ji nusileidžia į šiuolaikinį, labai pasikeitusį mūsų pasaulį ir iškart patenka į nuotykių sūkurį. Sėkmingai pasprukusi nuo labai nervingo, nemigos kamuojamo Liūto ir genetiškai modifikuotos sojos armijos, Rasa sutinka Plačialapę klumpaitę (lot. Cypripedium calceolus). Ši pasidalina savo galiomis ir paslaptimis, kaip nuraminti Liūtą, sustabdyti godžių pelių verslą ir užsėti stebuklingų augalų šiltnamį.

Aštrus siužetas, ekrane pasirodantys milžiniški mutantai – genetiškai modifikuotos sojos kariai ir dvigalvės pelės dideliais nasrais ir pilvais, neišgąsdino vaikų. Po spektaklio jie noriai iš arti apžiūrinėjo miniatiūrines silikono lėlės ir išmėgino, kaip jos juda.

Šį kartą vaikai taip pat sudalyvavo ir kūrybiškame bendradarbiavime – sukūrė savo fantastinį augalą ir animavo jį „Psilikono teatro“ laboratorijoje.

Kūrybinių susitikimų ciklo „Alter Etno“ užsiėmimuose šią vasarą palangiškiai ir miesto svečiai kartu su dizaino dirbtuvių „Absurdo idėjos“ įkūrėja Jurgita Jakubauskaite gamino miestietiškus perskaitomus sodus iš senos knygos puslapių, kūrė lėles lietuvių liaudies pasakų motyvais, padedami Vilniaus Dailės Akademijos scenografijos kurso studenčių, piešė ir fotografavo šiuolaikinius superherojus, turinčius baltų dievybių galių, drauge su lektore, Vytauto Didžiojo universiteto magistre Laima Penekaite. Projekto dalyviams taip pat parodytas lėlių spektaklis-performansas„Pasakos gyvena oro balione“, sukurtas pagal Kolios Golyševo, berniuko, sergančio dauno sindromu, eilėraščius.

Pasak vienos iš susitikimų lektorių menininkės J. Jakubauskaitės, kuri pastaruosius trejus metus savo kūryboje nagrinėja Lietuvos ir Europos kultūros paveldą ir bando šiuolaikiniam žmogui priminti senolių išmintį bei gebėjimus, gyvenimas technologijų pasaulyje be gailesčio trina tai, kas buvo kuriama per amžių amžius.

„Šiais laikais paveikslai ne tapomi, o spausdinami, suknelės ne siuvinėjamos, o naudojama pramoniniu būdu dekoruota tekstilė. Visi tie lengvam tiražavimui pritaikyti dalykai, mano manymu, yra be dvasios ir kultūrinės vertės. Aš esu už kuriantį ateities žmogų“,– sakė J. Jakubauskaitė, savo mintimis bei gėbėjimais pasidalijusi ir su kultūros pievos „I love Palanga“ lankytojais.

Iš viso projekto „Alter Etno“ metu kultūros pievoje šią vasarą surengta 14 kūrybinių susitikimų, kuriais siekta reanimuoti etninę kultūrą ir jos ženklus šiandieninio jaunimo ir suaugusiųjų pasaulėjautoje, sudominti bei paskatinti gilesnius tyrinėjimus ir vertinimus, atskleidžiant etnokultūros gyvybingumo svarbą globaliame pasaulyje. Kūrybinių susitikimų ciklą „Alter Etno“ finansavo Palangos miesto savivaldybė.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas