Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kartu su rinktine – Europos sidabras

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-08-25

Klaipėdoje įvykusiame Europos merginų iki 17 metų rankinio čempionate kartu su Lietuvos rinktine U-17 (vyr. treneris Karolis Kaladinskas)startavo ir Kretingos sporto mokyklos rankininkė vartininkė Ieva Jankauskaitė. Ji kartu su Lietuvos rinktine tapo Europos vicečempione ir per žingsnį buvo nuo aukso medalio – Lietuvos rinktinė finale apmaudžiai tik 1 įvarčio skirtumu 24:25 pralaimėjo Portugalijos rinktinei.

Vartininkė Kretingos sporto mokyklos auklėtinė Ieva Jankauskaitė kartu su Lietuvos merginų rankinio rinktine U-17 tapo Europos vicečempione.

„Nebeatlaikėme įtampos ir prieš žiūrovą – vis dėlto rungtynės namuose labai įpareigoja, ir to, kad paskutinis susitikimas išties buvo labai sunkus“, – neslėpė merginų rinktinės trenerė klaipėdietė Daiva Pakulienė.

Ir ji, ir Kretingos sporto mokyklos rankinio treneris Algimantas Pranaitis, vertindami rinktinės U-17 pasirodymą Europos čempionate, vieningai teigė, jog vicečempionių vardai liudija istorinę pergalę šalies merginų rankinio istorijoje, ir ji rodo pamažu kylantį merginų rankinio lygį bei atgimimą.

„Daugybę metų mums nesisekė pasiekti aukštesnių rezultatų, – teigė D. Pakulienė. – O šis sezonas – pakankamai geras ir parodė, kad Lietuvos merginos geba prilygti stiprioms kitų šalių rinktinėms“.

Su I. Jankauskaite D. Pakulienė bendradarbiaus ir kitą sezoną: kretingiškė išlieka rinktinėje, kartu su šalies ekipa ji dalyvaus sezono pradžioje Vilniuje įvyksiančiame tarptautiniame Janio Grinbergo taurės turnyre. Be to, Ieva tęs kovas ir Lietuvos aukščiausioje moterų rankinio lygoje su Klaipėdos „Viesulo-Dragūno“ komanda, treniruojama D. Pakulienės ir Auksuolės Stropienės.

„Ieva iš esmės visą sezoną praleido žaisdama Aukščiausioje moterų lygoje, ir su Klaipėdos „Viesulu-Dragūnu“ užėmė III v., – konstatavo A. Pranaitis. – Patekti į rinktinę jai buvo ilgas kelias: tarp vartininkių yra nemaža konkurencija, tačiau savo ryžtu, noru rungtyniauti Ieva savo pasiekė, ir ji yra šeštoji Kretingos sporto mokyklos auklėtinė vartininkė, atstovaujanti nacionalinei rinktinei.“

Be I. Jankauskaitės, Kretingos vardą šalies rinktinėse garsino vartininkės Lina Drąsutytė, Raimonda Sandaraitė, Giedrė Kupšytė, Ema Lukauskaitė, Odeta Lengvinaitė.

A.Pranaičio vertinimu, jo auklėtinė I. Jankauskaitė yra savimi pasitinkinti sportininkė, sezoną žaidė labai gerai – vartus gynė užtikrintai, čempionate irgi stebino gražiu savo žaidimu, praktiškai žaidė be klaidų. Sportininkė didelę įtampą atlaikė paskutinėse varžybose su Portugalija, kai kelis kartus bandė atlaikyti 7 m baudinius.

Gero žodžio I. Jankauskaitei negailėjo ir D. Pakulienė: „Rinktinei atstovavo geriausios iš geriausių, kurios buvo atrinktos per Lietuvos čempionatą ir ilgalaikes sporto stovyklas. Ievos labai geri fiziniai duomenys, ji darbšti ir pareiginga. Mano požiūriu, ji – viena geriausių vartininkių Lietuvoje.“

Rungtynių rezultatai:

Lietuvos rinktinė – Latvijos rinktinė – 42:12; Lietuvos rinktinė – Suomijos rinktinė – 26:19; Lietuvos rinktinė – Didžiosios Britanijos rinktinė – 42:22; Lietuvos rinktinė – Ukrainos rinktinė – 28:21; Lietuvos rinktinė – Portugalijos rinktinė – 24:25 (13:12).

Komandų padėtis turnyrinėje lentelėje:

I v. – Portugalija

II v. – Lietuva

III v. – Turkija

IV v. – Suomija

V v. – Baltarusija

VI v. – Ukraina

VII v. – Italija

VIII v. – Didžioji Britanija

IX v. – Gruzija

X v. – Latvija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas