Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 21 %
Naktį11°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prašo pažymėti gyvenvietės pradžią ir pabaigą

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-08-25

Paskutiniame Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo posėdyje gausiu būriu dalyvavo Ėgliškių kaimo gyventojai, prašę įrengti kelio ženklus, žyminčius gyvenvietės pradžią ir pabaigą – tai, anot pareiškėjų, priverstų vairuotojus sumažinti greitį.

„Ėgliškių kaime yra apie 20 namų ir mes, gyventojai, jaučiamės nesaugiai, bijome vaikus į gatvę išleisti. Leidžiama važiuoti 70 km per val. greičiu, o vairuotojai lekia 100 km per val. Dabar, vykstant Žemaitės al. rekonstrukcijai, mūsų keliu vis dažniau suka ir vilkikai, traktoriai su priekabomis važiuoja į „Kretingos grūdus“. Prašome paženklinti gyvenvietės pradžią ir pabaigą, kad kelyje greitis būtų ribojamas – kad išėję į gatvę, nebijotume, kad mus „nuneš“, – gyventojų vardu į komisiją kreipėsi Zigmantas Idas.

Jį papildė ir kiti Ėgliškių kaimo gyventojai, išsakę nuoskaudas, kad dėl kelio ženklų įvairias valdžios institucijas atakuoja jau keletą metų, ir 2015-aisiais šie jau buvo pažadėti, prašant gyventojų palaukti, nes esą ženklų gamyba „užstrigusi“.

„Taip ir gyvename ant tų pažadų“, – sakė gyventojai, priminę ir tai, kad jiems nuo 2013 metų vis žadama išasfaltuoti kelią, o dabar tai bus daroma etapais, trupinant atkarpomis.

Tačiau Eismo saugumo komisija nenorėjo sutikti su išsakytais priekaištais, nes iki šiol į ją Ėgliškių kaimo gyventojai nebuvo kreipęsi – jie patys prašymus teikė Klaipėdos regiono keliams, kuriems ir priklauso kelias per Ėgliškius.

Paskutinį kartą Ėgliškių gyventojų prašymas buvo atmestas, motyvuojant tuo, kad kelias neatitinka kriterijų, reikalingų norint įrengti kelio ženklus, žyminčius gyvenvietės pradžią ir pabaigą.

Gyventojai tvirtino kelio ženklus pageidaujantys įrengti ties geografinėmis gyvenvietės ribomis, taigi vienas tokių ženklų išdygtų jau pasukus nuo Kretingoje esančios Klaipėdos g. ties degaline „Apoil“ ir pervažiavus tiltą. Gyventojų teigimu, įrengus gyvenvietės pradžią ir pabaigą žyminčius kelio ženklus, greitis būtų ribojamas maždaug 4 km ilgio ruože.

Tai išgirdęs Kretingos kelių tarnybos viršininkas Artūras Meškys paaiškino, kad kelio ženklai, žymintys gyvenvietės pradžią ir pabaigą, yra įrengiami ne tam, kad parodytų ribas, o tam, kad pagerintų eismo dalyvių saugumą.

„Vos pervažiavus tiltą, tik vienas namas stovi, ten nėra jokių gyvenvietės požymių. Kelio ženklai ne šiaip sau įrengiami, tokiu atveju taip pat būtų kviečiamas Kelių ir transporto tyrimo institutas, kuris išanalizuotų padėtį“, – kalbėjo A. Meškys, primindamas, jog Ėgliškių kaimo gyventojų prašymas „Klaipėdos regiono kelių“ ir buvo atmestas, nes gyvenvietėje sodybos išsidėsčiusios ne koncentruotai, o toli viena nuo kitos, kai kurios atitolusios ir nuo kelio.

Tai papiktino Ėgliškių kaimo gyventojus. „O kaip žmonės į tas sodybas patenka? Juk eina tuo pačiu keliu, nesvarbu, kaip toli sodybos yra viena nuo kitos. Vaikai eina į mokyklas, jaunimas – į būrelius, sportuoti ar kur kitur. Kiek pėsčiųjų, dviratininkų, o juk ir iki autobusų stotelės reikia nueiti“, – stebėjosi posėdyje dalyvavę gyventojai, kvietę Eismo saugumo komisijos narius atvykti į vietą ir įsitikinti jų žodžiais.

Komisijos pirmininkas Povilas Černeckis siūlė kompromisinį variantą – jei jau neužtenka kriterijų tam, kad kelias būtų pažymėtas ženklais „Gyvenvietės pradžia“ ir „Gyvenvietės pabaiga“, tai gal būtų galima įrengti kelio ženklus, ribojančius greitį iki 50 km per val. „Tikslas – kad transportas važiuotų lėčiau juk būtų pasiektas ir tokiu būdu“, – siūlė P. Černeckis.

Gyventojai teigė sutiktų su tokiu variantu, tačiau tuo pačiu prisipažino turėję viltį, kad kelią pažymėjus gyvenvietę žyminčiais kelio ženklais, atsirastų galimybė prašyti kelią palaistyti. Dabar nenorėdami gyventi dulkėse, gyventojai kelią laisto už savas lėšas. Tačiau P. Černeckis patikino, kad klausimas dėl kelio laistymo visiškai nesusijęs su tuo, kokiais ženklais jis pažymėtas.

Vis dėlto kokius kelio ženklus pasirinkti – žyminčius gyvenvietės pradžią ir pabaigą ar ribojančius greitį, Eismo saugumo komisija nutarė nuspręsti apsilankius vietoje per išvažiuojamąjį posėdį. Tuomet ji savo pasiūlymą pateiks „Klaipėdos regiono keliams“, kuriems kelias per Ėgliškius ir priklauso.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas