Sekmadienį Kretingoje įvyko paskutinės motobolo varžybos šį sezoną, ir komanda „Milda“ žiūrovams, kurių tribūnose buvo tiršta, padovanojo įspūdingą kovą – rezultatu 3:2 išplėšė pergalę prieš daugkartinį Centrinės Europos motobolo lygos čempioną „Avtomobilist“ iš Pinsko (Baltarusija). Iki pat paskutinių varžybų minučių įtemptą kovą dar paaštrino žiūrovų iš Skuodo aistros – joms apraminti į motodromą buvo iškviesta policija.

Kretingos „Mildos“ žaidėjai surengė ne vieną ataką į priešininkų vartus. Nuotraukoje – Aivaras Večerskis.

Aikštėje susitikus komandoms, kurios abi neslepia ambicijų laimėti I vietą Centrinės Europos lygoje, žiūrovai turėjo progos išvysti gražų motobolo žaidimą. Per pirmąjį kėlinį į priekį įsiveržė „Milda“, kai po vieną įvartį pelnė Renatas Žiubrys ir Tomas Gudauskas. Tačiau rezultatas 2:0 išliko nepakitęs per antrąjį kėlinį, o per trečiąjį kėlinį savo pirmąjį įvartį užsidirbo „Avtomobilist“.

Žiūrovų veidai apsiniaukė, kai „Avtomobilist“ dar vieną įvartį pelnė per ketvirtąjį kėlinį ir taip rezultatą išlygino. Tačiau iki varžybų pabaigos likus 7 minutėms „Mildai“ pavyko sukurti gražią ataką, po kurios kamuolį į varžovų vartus sėkmingai pasiuntė Lukas Šimkus, taip išplėšdamas pergalę savo komandai ir sulaukdamas audringų publikos ovacijų.

Komandą susilpnino traumos

„Per pirmąjį kėlinį, kuomet nepelnėme nė vieno įvarčio, buvau išsigandęs, kad rezultatas bus visai prastas“, – po varžybų prisipažino Pinsko „Avtomobilist“ treneris Anton Vlasovec. – Mūsų komanda nebuvo pačios geriausios fizinės formos – žaidėjai yra patyrę įvairių mikrotraumų.“

Be traumų nesibaigė ir pastarosios varžybos – „Avtomobilist“ vartininkas Dimitrij Liakhavets, atlaikydamas stiprų artimą smūgį kamuoliu, susižeidė kelį. Tačiau nepaisydamas skausmo, 35 metų vartininkas tęsė žaidimą ir publiką žavėjo savo profesionalumu.

„Dima žaidžia daugiau kaip 10 metų, jis buvo ne kartą išrinktas geriausiu vartininku, – savo sportininką pagyrė A. Vlasovec. – Tačiau ir jūs turite gerų žaidėjų, jaunimas yra stiprus, ypač – 5 numeris.“

Komandos žada nepalikti

„Mildos“ komandoje 5 numeriu žaidžiantis 19 metų Lukas Šimkus šį sezoną parodė ypač gerą formą – jis aikštėje negaili energijos ir demonstruoja sugebėjimus gražiai atkovoti kamuolį bei surengti atakas.

Stiprų smūgį kamuoliu atlaikęs „Avtomobilist“ vartininkas Dimitrij Liakhavets patyrė sunkią traumą, tačiau nusprendė rungtynes tęsti toliau.

„Visą šį sezoną buvau startiniame penkete. Nebuvo lengva, tačiau stengiausi ir įkvėpimo sėmiausi iš Renato Žiubrio – mokausi iš jo. Sunkios buvo ir šios varžybos: pirmajame kėlinyje buvome užsivedę, o antrajame tos ugnelės nebeliko, skaičiavome kiekvieną sekundę“, – prisipažino L. Šimkus.

Jo žaidimu liko patenkintas ir „Mildos“ žaidžiantysis treneris R. Žiubrys. „Lukas – perspektyvus žaidėjas. Mūsų tikslas yra patraukti komandą iš duobės – kad turėtume tokį jaunimą, kuris jau be mūsų, vyresnių žaidėjų, išlaikytų „Mildą“ stiprią ir pajėgią varžytis su geriausiomis komandomis“, – sakė R. Žiubrys.

L. Šimkus „Mildoje“ žaidžia septintą sezoną, o šiemet jis baigė vidurinę mokyklą. Ir nors kol kas tik dėlioja konkrečius ateities planus, L. Šimkus žadėjo: „Komandos tikrai nepaliksiu.“

Sulaukė policijos įspėjimo

Nors aikštėje vyko atkakli kova tarp „Mildos“ ir „Avtomobilist“, tačiau aistrų netrūko ir tarp žiūrovų. Tarp jų buvęs Skuodo motobolo komandos „Bartuva“ žaidėjas – legionierius iš Baltarusijos Olegas Isajevas – trečiajame kėlinyje neištvėrė ir, įpuolęs į aikštę, ėmė aiškintis tarp dviejų komandų žaidėjų kilusio konflikto dėl to, kas paskutinis lietė kamuolį. O. Isajevas savo tiesą išdėstė teisėjui, kuris, jo nuomone, priėmė neteisingą sprendimą.

„Kai teisėjas pasakė man pasišalinti iš aikštės – aš tai ir padariau, – tuo, kad jam už šį elgesį vėliau buvo iškviesta policija, stebėjosi O. Isajevas. – Po pokalbio su manimi teisėjas pakeitė sprendimą – būtent taip, kaip patariau aš. Tai kokios problemos? Žinote, nepykstu aš ant „Mildos“ žaidėjų, kurie iškvietė policiją – tarp mūsų ginčai ir aistros tik aikštėje, o už jos ribų mes – draugai.“

Tačiau policijos pareigūnai O.Isajevą įspėjo varžybų metu nelakstyti po aikštę.

Skuodiškiai žiūrovai kelia problemų

Žiūrovai juokavo, kad O. Isajevas tapo tikras skuodiškis – vietiniai kretingiškiai nebesistebi, kai į Kretingą kaskart stebėti varžybų atvykę „Bartuvos“ gerbėjai atvirai džiaugiasi, jei „Mildos“ žaidėjai padaro klaidą, šaiposi iš mūsų žaidėjų ir skundžiasi esą „Mildai“ palankiu teisėjavimu.

Atvažiavęs pažiūrėti varžybų Skuodo „Bartuvoje“ rungtyniaujantis Oleg Isajev neišvėręs puolė į aikštę išsakyti priekaištų teisėjui - už tokį elgesį „Mildos“ vadovas Eduardas Steckis iškvietė policijos pareigūnus, kurie įspėjo žiūrovus iš Skuodo elgtis kultūringiau.

„Jau antros varžybos, kai skuodiškiai atvažiuoja neblaivūs ir kelia problemas – tai grasina mūsų droną su akmeniu numušti, tai šiandien išbėgo į aikštę „pateisėjauti“. Jie savo taisykles tegu diktuoja Skuode, o ne Kretingoje. Čia mes prašome laikytis tvarkos ir negadinti motobolo šventės, – sakė „Mildos“ žaidžiantysis treneris R. Žiubrys. – Žiūrovai negali eiti į aikštę ir aiškinti teisėjui, kaip dirbti – tegu jis ir ne visada spėtų viską pamatyti ar priimtų neteisingą sprendimą. Visiems tokių situacijų pasitaiko, bet su teisėju negali vykti jokių diskusijų, jo sprendimas yra neskundžiamas. Dar galėtum suprasti, jei į aikštę veržtųsi eilinis žiūrovas, bet kai tai daro motobolo žaidėjas, kuris gerai žino mūsų sporto taisykles ir visus niuansus – tikrai apmaudu.“

Kovos dėl čempionų vardo

Palaikyti savo bičiulių į susitikimą su „Avtomobilist“ buvo atėjęs ir buvęs „Mildos“ vartininkas Romas Kontrimas. „Superpasirodymas, – džiaugėsi jis. – Šios rungtynės buvo daug lemiančios – vakar „Avtomobilist“ su Skuodo „Bartuva“ sužaidė lygiomis, taigi mūsų varžovams buvo svarbu pasirodyti kuo geriau. Įdomu, kaip dabar komandos išsidėlios turnyrinėje lentelėje, manau, kad I vieta lygoje – visai realu.“

Komandos „Milda“ treneris R. Žiubrys teigė rezultatu esąs patenkintas, tačiau iš karto po varžybų jas komentuoti jam dar buvo sunku. „Reiks pažiūrėti varžybų įrašą, nes liko daug klausimų. Pavyzdžiui, kodėl neišnaudojome visų progų, kurių pirmajame kėlinyje turėjome daug, – sakė jis. – Prieš varžybas mes su vyrais aptarėme, kad „Avtomobilist“ su „Bartuva“ sužaidus lygiosiomis, mums yra galimybė kovoti dėl I vietos lygoje. Todėl ruošėmės stipriai kovai, nors ir jokio kito varžovo nevadiname silpnu, visada būname rimtai nusiteikę. Pernai mes su „Avtomobilist“ surinkome vienodai taškų, tačiau likome II vietoje, nes „Avtomobilist“ turėjo geresnį rezultatų santykį. Taigi pėda po pėdos einame to link, kad taptume lygos čempionais – kažkada ta diena turi išaušti.“

„Neatsisakome planų laimėti I vietą. Juk dabar visos varžybos vyks mūsų aikštėje, – optimistiškai buvo nusiteikęs ir „Avtomobilist“ treneris A. Vlasovec. Ir pašmaikštavo: – O ten mes atsiminsime viską, kas čia įvyko. Policiją – irgi.“

„Mildos“ laukia dar trejos rungtynės išvykoje – Baltarusijoje susitiks su „Avtomobilist“ ir „Luninec“, Skuode – su „Bartuva“. Tačiau dar prieš visas šias trejas rungtynes „Milda“ dalyvaus dar viename tarptautiniame turnyre – rugsėjo 4 dieną išvyks į Maskvą, kur savaitę vyks varžybos su motobolo komandomis iš įvairių šalių.