Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybė, Kretingos Motiejaus Valančiaus biblioteka ir Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ praėjusį savaitgalį jaunas šeimas pakvietė į pirmą kartą suorganizuotą renginį „Pramogų pieva“.

Renginio dalyviai vaikai dekoravo lenteles (kairėje), o fėja piešė mažųjų veidukus.

Galimybė surengti šventę šeimoms ir pasiūlyti joms įvairių veiklų atsirado, kai visos šios trys institucijos gavo finansavimą jaunų šeimų užimtumui skatinti.

„Kilo mintis subendrinti projektus ir suteikti galimybę jaunoms šeimoms sudalyvauti įvairiausiuose užsiėmimuose, pabūti kartu su šeima, padėti suprasti, kad kartu galime leisti laisvalaikį ir mokytis neįprastų dalykų. Tai buvo pirmoji mūsų bendro jungtinio projekto dalis. Antrąją planuojame spalio mėnesio viduryje, tik tai būtų kitokios formos renginys – konferencija: planuojame į Kretingą pasikviesti ne vieną vaikų psichologą, ugdymo specialistą. Konferencijos metu tėvai dalyvautų paskaitose, o vaikus užimtų animatoriai“, – apie renginio tęstinumą kalbėjo Brigita Barkauskaitė, asociacijos „Apskritasis stalas“ prezidentė.

Tai, kad intensyviai svarstoma apie renginio tęstinumą, kalbėjo ir „Apskritojo stalo“ renginių koordinatorė Gintarė Garjonytė: „Renginiai jaunoms šeimoms gali būti įvairūs, tarkim, spektaklio pobūdžio ar jaunų šeimų informacinė mugė ir panašiai. Tikiuosi, kad institucijos sutars, ir renginys taps tradiciniu.“

Tos pačios organizacijos jaunų šeimų koordinatorė Julija Monika Senkuvienė pasidžiaugė, kad „Pramogų pieva“ sulaukė tokio didelio dėmesio – organizatorių skaičiavimu, renginyje apsilankė ir jo veiklose dalyvavo apie pusantro šimto šeimų, o dienos programoje apsilankė per 300 žmonių. „Džiaugiamės, kad patinkančios veiklos rado įvairaus amžiaus vaikai su tėvais. Nemaža eilė nusitiesė norinčių papuošti veidus įvairiais piešiniais, taip pat gausus būrys šeimų susirinko susipažinti su baltų vikingų ekipuote ir kovomis. Nors dėl prasto oro kai kurias veiklas teko atšaukti, tai nesutrukdė mėgautis švente“, – teigė J. M. Senkuvienė ir G. Garjonytė.

Jauniausieji Kretingos rajono gyventojai turėjo galimybę dalyvauti lentučių dekoravimo dirbtuvėse – jų dalyviai kūrė kreidines lenteles, dekoruotas įvairiausiomis pačių lipdytomis aplikacijomis, lipdymo iš putų ir šilko molio dirbtuvėse vaikai kūrė gėles, ledus ir gyvūnėlius, kartu su savanoriais antspaudavo rankas ar pėdas – iš to gimė varlytės, saulės, pelytės ir kt. Pačius mažiausius šventės dalyvius dirbtuvėlėse pagaminusios silikoninius kramtukus – kaklo papuošalus pradžiugino jų mamos. Eilės nusidriekė prie fėjos, kuri piešė ant vaikų veidukų, o drąsiausi, stebėdami baltų vikingų pasirodymą, galėjo pasimatuoti šalmą, palaikyti kalaviją, užsidėti šarvus.

Susidomėjimas vikingų ekipuote ir kovomis buvo didžiulis.

„Nemokamų renginių, kurie būtų įdomūs vaikams, Kretingoje tikrai nėra daug. O tai, kad renginyje dalyvavo per 300 dalyvių, rodo, kad pramogos, kuriose ugdomos kūrybiškumas ir puoselėjamas teigiamas tėvų ir vaikų ryšys, yra reikalingos. Visos veiklos yra įmanomos ir namuose, todėl tikimės, kad įgyvendintas projektas šeimas paskatins kurti bendro laiko praleidimo tradicijas ir glaudesnius tarpusavio ryšius“, – nuomonę išsakė Inga Tirevičiutė, Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui.

Vakare kretingiškiai buvo pakviesti žiūrėti filmą „Apgaulės meistrai 2“ po atviru dangumi: susidomėjimas buvo gana didelis – prasto oro nepabūgo apie 250 žiūrovų.

Renginyje svečiavosi ir 20 asmenų delegacija iš Latvijos Alūkstos savivaldybės.

„Socialinę atskirtį patiriančių šeimų iš Latvijos kelionės bei lentelių dekoravimo ir lipdymo iš putų ir šilko molio dirbtuvių, lauko kino sistemos įsigijimo išlaidos buvo finansuojamos iš projekto „Šeimos slėnis“, įgyvendinamo pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą. Kitos veiklos buvo finansuojamos iš projektų „Bibliotekos erdvė – šeimos ugdymuisi, kūrybai ir savišvietai“, kurį įgyvendina Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, ir „Išjunk televizorių“, kurį įgyvendina Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, – paaiškino Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Ringytė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas