Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 63 %
Naktį14°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar posėdžiavo Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija – vienas pagrindinių dienotvarkės klausimų buvo tai, kaip sumažinti transporto spūstis, kurios laukia prasidėjus mokslo metams ir tebesitęsiant Žemaitės alėjos rekonstrukcijai.

Eismo saugumo komisija, vadovaujama Povilo Černeckio (antras iš dešinės), vakar svarstė, kaip sumažinti transporto spūstis dėl tebesitęsiančios Žemaitės al. rekonstrukcijos ir prasidėsiančių mokslo metų.

Kad prasidėjus mokslo metams rytais susidaro transporto spūstys Kretingos miesto Vilniaus ir Savanorių gatvėse bei Žemaitės al. – jokia naujiena, tačiau šįmet situaciją sunkina dar ir tai, kad Žemaitės al. vis dar vyksta rekonstrukcijos darbai.

Tad Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, kuris yra Eismo saugumo komisijos pirmininkas, pasiūlė tokią išeitį – leisti automobiliams važiuoti Maironio ir Pušyno gatvėmis, taip sudarant galimybę, apvažiuojant senąsias kapines, greičiau iš Vilniaus g. pasiekti Savanorių g. ir atvirkščiai.

Šiuo metu Maironio g. pažymėta kelio ženklu „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“, taigi ja važinėti gali tik čia gyvenantieji arba dirbantys žmonės.

Komisijos nariai vienbalsiai pritarė, kad tol, kol vyks Žemaitės al. rekonstrukcija, transportas galės važinėti Maironio ir Pušyno g., tačiau už šių gatvių sankryžos, tolimesnėje Maironio g. dalyje ženklas „Motorinio transporto eismas draudžiamas“ išliks. Be to, Maironio ir Pušyno g. automobilių greitis bus ribojamas iki 30 km per val.

Eismo saugumo komisijos sprendimu, tol, kol vyks Žemaitės al. rekonstrukcija, bus galima važinėti Maironio ir Pušyno gatvėmis.

Komisija dar vieną išeitį rado į Marijono Daujoto pagrindinę mokyklą vaikus vežantiems tėvams: tikimasi, kad bus suspėta įrengti dar vieną įvažiavimą į mokyklos kiemą iš Žemaitės al. – šis numatytas artėliau ligoninės. Taigi automobiliams kieme nebetektų apsisukinėti – įvažiavę pro vieną įvažiavimą, jie į Žemaitės al. galėtų išvažiuoti pro kitą išvažiavimą.

Vis dėlto Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos vadovų, dalyvavusių posėdyje, nuomone, tokiu atveju visiškai nepatogumų išvengti nepavyks, mat numatoma šiluminės trasos rekonstrukcija.

Komisijos nariai išsakė prašymą Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos tėvams nepiktnaudžiauti galimybe įvažiuoti į mokyklos kiemą ir kad tuo naudotųsi tik tie, kuriems tai yra būtina. Vyresniųjų klasių mokinius Komisija rekomenduotų išleisti prie miesto stadiono – kad į mokyklą jie nukeliautų parko takeliais. Kitas variantas – vaikus iš automobilių išleisti sustojus prie Šv. Antano rūmų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas