Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 21 %
Naktį11°C debesuotumas 8 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Teisme – kvaišalų platintojų atgaila

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-08-22

Vakar Kretingos rajono apylinkės teisme paskelbtas nuosprendis dviem narkomanams.

Paleido posėdžių salėje

Ne pirmą kartą už šį nusikaltimą įkliuvęs vydmantiškis Vitalijus Bistrovas sulaukė išsvajotos valandos – po beveik 10 mėn., praleistų Šiaulių tardymo izoliatoriuje, iš posėdžių salės buvo paleistas.

Kaip ir siūlė prokuroras Svajūnas Petravičius, jam paskirta 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, atidedant 3 metams. Tačiau nuteistasis gavo ir daug teismo įpareigojimų: be prižiūrinčios institucijos žinios neišvykti iš gyvenamosios vietos, gydytis nuo priklausomybės ligų, dalyvauti elgesio pataisos programoje, per du mėnesius įsidarbinti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Kaltu pripažintas klaipėdietis Arnoldas Stanius atsipirko pinigine bauda – 40 MGL, tai yra apie 1 tūkst. 500 Eur, kuriuos reikės sumokėti per 4 mėn.

Kvaišalų nenori nė matyti

Kartu su šiais jaunais vyrais teisiamųjų suole turėjo sėdėti ir anksčiau už įvairias sunkias nusikalstamas veikas kalinio duonos ne kartą ragavęs palangiškis Romualdas Šidlauskas. Tačiau ankstesniame posėdyje, advokatės Gražinos Mauručaitienės prašymu, jo byla iš bendro konteksto išskirta ir rugsėjį bus nagrinėjama atskirai sutrumpinto įrodymų proceso tvarka.

Policijos pareigūnai namuose pas V. Bistrovą rado 5 polietileninius pakelius, kuriuose iš viso buvo apie 1,396 g kokaino, bei beveik 300 g kanapių ir jų dalių. Posėdžio metu V. Bistrovas apsiašarojo, sakė, jog Šiaulių tardymo izoliatoriuje buvę daug bemiegių naktų ir apmąstymų – nuo šiol kvaišalų jis nebenorėsiąs matyti nė iš tolo.

„Atvirai prisipažindamas ne tik siekiu švelnesnės bausmės, bet supratau, kaip dėl mano poelgių kenčia šeima, kurioje auga trys mažamečiai vaikai, nuo jų atskirtas kenčiu ir aš pats. Buvau vienintelis maitintojas, o dabar negaliu nė kuo padėti, gerai, kad remia giminės“, – graudinosi jis.

Teisiamasis papasakojo, kokiomis aplinkybėmis įsigijo narkotinių medžiagų.

„Būdamas klube Klaipėdoje, pamačiau, kad mano amžiaus žmonės vis vaikšto į tualetą. Pagal požymius atpažinau, kad jie vartoja. Prisėdau, paklausiau, gal ir man būtų įmanoma nusipirkti? Atsakė teigiamai“, – 2016-ųjų rudens įvykius prisiminė V. Bistrovas. Teigė už kvaišalus sumokėjęs 200 Eur, vieną pakelį draugiškai pasidalinęs ir tualete suvartojęs su tuo pačiu pardavėju.

„Grįžau namo į Vydmantus taksi, iš ryto atsikėliau skaudančia galva. Žiūriu – kišenėje 5 pakeliai su „milteliais“. Namuose laikyti nenorėjau, bijojau, kad nerastų mažamečiai vaikai. Pats buvau sulaukęs skambučio ir tuo metu ruošiausi į Airiją. Ten skrisdavau kaskart dviem savaitėms, kai tik sulaukdavau žinios apie esamą objektą. Mano darbas ir Lietuvoje anksčiau buvo statyti metalo konstrukcijas “, – aiškino Vitalijus. Tačiau į teisėjos Raimondos Kulberkienės klausimą, ar darbas užsienio valstybėje buvo legalus, atsakė turėjęs tik leidimą dirbti aukštuminius darbus, jokios sutarties su darbdaviu nebuvo pasirašęs, atlyginimą gaudavęs „vokelyje“.

Kadangi prieš išvykdamas į Airiją norėjęs „milteliais“ atsikratyti, už 150 Eur juos pardavęs 2016 m. rugsėjo 9 d. iš Klaipėdos į Vydmantus atvykusiam Arnoldui Staniui. Šis įkliuvo, kai, bevažiuojant Palangos plentu, automobilį sustabdė policijos pareigūnai.

Slėptuvė buvo po „inkaru“

„Norėjau padėti Vitalijui finansiškai“, – teisme sakė A.Stanius, o į teisėjos klausimą, ar pats ir anksčiau vartojo, prisipažino: „Buvo įvairių asmeninių sunkumų. Susidėjau su abejotinomis kompanijos, veikė bandos jausmas. Dabar suprantu, kad tą vasarą žengiau ne ta koja“.

V. Bistrovas turėjo prisiminti ir iš kur įsigijo kanapių. Anot jo, būdamas Airijoje, paskutines dienas gyveno ne kaip įprasta, moteliuose ar viešbučiuose, o pas draugą. Panoro rūkyti. Žmogų, kuris galėtų suorganizuoti kanapių, Klaipėdoje buvo matęs porą kartų. Telefonu sutaręs kainą ir vietą – netoli Kalotės, prie Klaipėdos miesto ribą žyminčio „inkaro“. „Po jo apačia yra ertmė. Sutarėm, kad po tuo ženklu man padės kanapių, o aš paliksiu 1,5 tūkstančio eurų“, – pasakojo jis.

Tačiau V. Bistrovas nusprendė, kad už kanapes sumokėjo brangiai, o tiek daug jam nereikėjo, tad nusprendė parduoti, kad nors dalį pinigų susigrąžintų.

Teisėja V. Bistrovą grąžino ir į dar tolesnę praeitį – liepė papasakoti apie incidentą Latvijoje, kai už kojinėje paslėptų narkotinių medžiagų gabenimą buvo sulaikytas šios valstybės policijos pareigūnų.

„Kokaino buvau nusipirkęs Dubline. Paragavau, bet man pasirodė per stiprūs, pasidarė bloga. Nenorėjau prarasti 100 eurų, kuriuos sumokėjau, todėl, kas liko, įsikišau į kojinę. Oro uoste užuodė šuo, o pareigūnai nuodugniai apžiūrėjo“, – pasakojo V. Bistrovas. Rygos teismo nuosprendį jis jau yra įvykdęs – už šį nusikaltimą sumokėjo minimalią 3 tūkst. 700 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas