Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kokia bus Vilniaus gatvė

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-08-22
Pakoreguoto Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projekto fragmentas su dvipusiu dviračių taku dešinėje gatvės pusėje.

Ateinantį pavasarį planuojama pradėti centrinės Kretingos Vilniaus gatvės rekonstrukciją, kurios kaina apie 4,2 mln. eurų. Renovaciją užbaigti tikimasi per 1-1,5 metų.

Sutarė dėl dviračio tako

UAB „Kelvista“ užbaigė dar 2012 m. pačių parengto Vilniaus gatvės Kretingoje renovacijos projekto korektūrą. Projektuotojai projektą atnaujino atlikę gatvės eismo saugos auditą, išanalizavę nūdienos transporto, pėsčiųjų, dviratininkų srautus šioje svarbioje Kretingos miesto arterijoje. Praėjusį ketvirtadienį projektuotojų pasiūlymus nagrinėjo, vertino Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo taryba, kurią sudaro Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai, vadovaujami mero Juozo Mažeikos. Ketvirtadienį įvykęs Strateginio planavimo tarybos posėdis buvo išplėstinis – į jį buvo pakviesti ir kiti Savivaldybės tarybos politikai, jų atvyko tik keletas. Daugiausiai diskusijų kilo dėl tako dviratininkams. „Kelvistos“ projektų vadovas Darius Lukšys posėdžio dalyviams pateikė 3 galimus variantus: vienas variantas – dviračių takas įrengiamas abiejose gatvės pusėse iki 1,5 m pločio, kitas – važiuojamojoje dalyje, toje pačioje plokštumoje kaip ir automobiliams, juostą dviratininkams išskiriant raudona spalva, ir trečias – raudoną dvipusį, nuo 2,5 iki 3,5 m pločio asfalto taką įrengiant dešinėje gatvės pusėje (judant nuo sankirtos su Birutės gatve palei bažnyčią, šv. Antano namelį, iki pat muziejaus).

Takui važiuojamojoje dalyje sutartinai nepritarė dėl kylančio didesnio pavojaus eismo dalyvių saugumui. Steponas Baltuonis buvo vienintelis, tvirtinęs, jog dviračių takas, kad ir siauresnis, turi būti abiejose gatvės pusėse. Pagal šį variantą eismas takuose planuojamas vienos konkrečios krypties.

Svarstantieji suabejojo, ar tų krypčių būtų paisoma, o S. Baltuonis įrodinėjo, jog ir 1,5 m pločio tako užtenka įgudusiems dviratininkams prasilenkti. Dauguma nusprendė, jog tinkamiausias yra platesnis dvipusis dviračių takas dešinėje gatvės pusėje, kur išsidėstę gausiau lankomi objektai, kaip antai: bažnyčia su vienuolynu, šv. Antano namelyje veikianti Pranciškonų gimnazija, seniūnija, biblioteka, kitos Savivaldybės įstaigos, Marijono Daujoto pagrindinė mokykla ir Kretingos muziejus. Dviračių takui dešinėje gatvės pusėje irgi numatyta raudonos spalvos asfalto danga.

Dvi žiedinės sankirtos ir eismo juostos aikštėje

Šiandieną Vilniaus g. atkarpoje per Rotušės a. yra 4 eismo juostos, skirtos automobiliams, kitam motoriniam transportui bei arklių važnyčiotojams. Po rekonstrukcijos beliktų dvi.

Projektuotojų teigimu, eismą šioje miesto dalyje pagerinti turėtų suplanuotos dvi žiedinės sankirtos: viena ties sankirta su Birutės, kita – su J. K. Chodkevičiaus gatvėmis. Kairė gatvės pusė (kur yra parduotuvė „Maxima“) maksimaliai išnaudojama automobilių parkavimo vietoms įrengti. Stotelės autobusams lieka tose pačiose vietose. Šviesoforas ties „Maxima“ numatytas su mygtukais pėstiesiems.

Sąlygos eismui turėtų pagerėti ir ties sankirta su Savanorių gatve, kur numatyta įrengti papildomo posūkio juostą.

Gali pakišti koją

Sklandų Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektavimą užtikrina vienas rangovas: pirmąjį projektą už 79 tūkst. litų su leidimu statybos darbams 1992 m. parengė taip pat bendrovė „Kelvista“. „Kelvista“ atliko šio ankstesnio projekto koregavimą, dėl kurio būtinybės sprendimą priėmė Kretingos rajono savivaldybės taryba. Rugpjūčio 31 d. Savivaldybės taryba turi priimti galutinį sprendimą dėl projekto koregavimo. Bendrovė „Kelvista“ yra įsipareigojusi iki šių metų gruodžio 22 d. parengti galutinį Vilniaus gatvės rekonstrukcijos projektą su leidimu vykdyti statybos darbus. Už projekto koregavimą ir galutinį techninio projekto parengimą „Kelvistai“ bus sumokėta 69 tūkst. eurų.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko teigimu, Vilniaus gatvės rekonstrukcijai prireiks apie 4,2 mln. eurų, iš jų maždaug pusę turės atseikėti Savivaldybė, kitą dalį – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos. Savivaldybė turi mokėti už gatvės šaligatvių, apšvietimo, lietaus vandens nuotekų įrengimo bei kitus darbus, direkcija – už važiuojamosios dalies rekonstrukciją. Savivaldybė ieškos rangovo, kuris sutiktų darbus atlikti nuosavomis lėšomis, sutarus, kad per 3-4 metus tuos atliktus darbus Savivaldybė iš rangovo ir išpirktų. Darbams išpirkti būtų naudojami Savivaldybės kelių priežiūros programos pinigai, tačiau neatmetama tikimybė šiai reikmei gauti ir tikslinių lėšų iš Kelių direkcijos.

V. Domarkas akcentavo, jog su Kelių direkcija buvo sutarta, kad darbų rangovas visai gatvės renovacijai būtų vienas ir kad jį, gavusi direkcijos įgaliojimą, parinktų Savivaldybė. „Pagal mūsų dėliones, jeigu Kelių direkcija ir Susisiekimo ministerija nebekeis mūsų ankstesnio susitarimo dėl Vilniaus gatvės rekonstrukcijos, gatvės rekonstrukcija 2018 metais bus pradėta“, – kalbėjo V. Domarkas. Paklaustas, kodėl šalies valdžia Vilniuje turėtų keisti planus dėl Kretingos Vilniaus gatvės, direktorius tarstelėjo, jog pasikeitė dalis direkcijos, taip pat ir ministerijos vadovybės, tai ir verčia nerimauti dėl ankstesnių susitarimų galiojimo.

Optimistinį – 1 metų – gatvės rekonstrukcijos terminą pakoreguoti gali ir nenumatytos kliūtys. „Jeigu dėl atsiradusių kliūčių visų darbų per vienerius metus atlikti nesuspėtų, tuomet per pirmus metus turėtų atnaujinti didžiąją gatvės dalį – nuo sankirtos su Birutės gatve iki turbo žiedo Žemaitės alėjoje, o likusią atkarpą iki muziejaus renovuotų dar pusmetį“, – aiškino V. Domarkas.

Planuojamus Vilniaus gatvės rekonstrukcijos tempus pristabdyti gali ir rangos darbų pirkimo konkursas, kuris užsitęstų, jeigu jį pralaimėjusios įmonės skųstų konkurso rezultatus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas