Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Ar išdrįsi Tu išbandyti savo jėgas?“ – taip organizatoriai kvietė jaunimą į žygį „Drąsos iššūkis“, kuris buvo skirtas Tarptautinei jaunimo dienai paminėti. Šį iššūkį priėmė beveik 30 dalyvių ir dažnas jų teigė: 30 km pėsčiomis, pakeliui atliekant dar ir įvairias užduotis, buvo ne tik proga pažinti gražias mūsų rajono vietoves, bet ir save.

Apsilankę ant Negarbos piliakalnio žygio dalyviai mokėsi, kaip suteikti pirmąją pagalbą – žinių jiems suteikė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dirbanti mokyklose, Virginija Mockutė.

Žygį, skirtą Tarptautinei jaunimo dienai, sutelkusios jėgas, suorganizavo trys organizacijos: Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos atvira jaunimo erdvė „Savas kampas“, Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės Kretingos šaulių 305-oji kuopa.

„Tokį žygį surengėme pirmą kartą, ir, jei ši idėja visiems patiks, – galbūt tai taps mūsų tradicija“, – sakė viena organizatorių Brigita Barkauskaitė, kuri yra M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė darbui su jaunimu.

Pasak B. Barkauskaitės, iš pradžių būta idėjos žygiui pasirinkti kryptį į Palangą, tačiau jos teko atsisakyti. „Baiminomės dėl dalyvių saugumo – nelabai jauku žygiuoti į Palangą tiek naujuoju, tiek senuoju keliu, kai šalia važiuoja automobiliai. Norėjosi eiti vaizdingu maršrutu, takais, kad pabūtume gamtoje ir aplankytume tokias vietas, kuriose galbūt anksčiau ne visiems yra tekę pabuvoti“, – pasakojo B. Barkauskaitė, pasidžiaugusi, kad žygio iš Kretingos į Joskaudų mišką ir atgal vedliais tapo šauliai.

Tačiau žygeiviams teko įveikti ne tik apie 30 km pėsčiomis – jų laukė ir įvairios užduotys bei pramogos. Pirmiausiai jaunimui teko atsakyti į įdomius viktorinos klausimus, apėmusius įvairias sritis, o pakeliui apsilankius ant Negarbos piliakalnio – sudalyvauti pirmosios pagalbos mokymuose. Juos vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, dirbanti mokyklose, Virginija Mockutė.

„Vasara yra aktyvus metas, kai visi daugiau keliauja ir laiką leidžia aktyviai. Mes norėjome praktiškai parodyti, kaip reiktų suteikti pirmąją pagalbą realioje situacijoje, gamtoje, kaip panaudoti aplinkoje esančius daiktus. Primename ir tai, kaip apie nelaimę pranešti bendruoju pagalbos telefonu – ką tokiais atvejais reiktų pirmiausia pasakyti,“ – pasakojo Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Karolina Skominienė.

Žygeiviams teko atlikti ir praktines užduotis, stengiantis susikurti sau reikalingas priemones, panaudojant aplinkoje esančius daiktus.

Pasak jos, Kretingos visuomenės sveikatos biuras didelį dėmesį skiria jaunimui, populiarindamas fizinį aktyvumą skatinančias veiklas. „Nesinorėtų, kad jaunimui sportas būtų tarsi prievolė, todėl siekiame parodyti, kad judėjimas gali būti ir malonus, įdomus, praleidžiant laiką gamtoje“, – teigė K. Skominienė. Pasiekus Joskaudų mišką, žygeiviai savo jėgas išbandė įvairiose estafetėse, kurias parengė šauliai. Be to, dalyviai turėjo progos ir pasimokyti, kaip reiktų valdyti ginklą. Dienos įspūdžius vainikavo projekto „Misija Sibiras‘2017“ pristatymas ir pokalbis prie laužo su šio projekto dalyviu salantiškiu Aurimu Rapaliu.

Vienas žygio dalyvių – darbėniškis Rokas Raišis „Pajūrio naujienoms“ pasakojo į žygį „Drąsos iššūkis“ leidęsis norėdamas išbandyti save – pasitikrinti, ar lengvai įveiks atstumą.

„Įdomu, kai aplankai vietas, kur anksčiau nesi buvęs ar esi matęs tik iš tolo, pravažiuodamas pro šalį“, – sakė R. Raišis, kuris pusantrų metų priklauso šaulių organizacijai ir džiaugiasi galimybe labiau susipažinti su karyba.

Kretingiškė Inga Gasiūnaitė šiame žygyje dalyvavo ne tik kaip paprasta dalyvė – ji pirmą kartą išbandė renginio savanorio veiklą. „Norėjau pabandyti savanorystę – ir nenusivyliau. Buvo labai įdomu – ne tik nauja veikla paįvairinau vasarą, bet ir susipažinau su naujais žmonėmis“, – pasidžiaugė mergina.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas