Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gomurį pamalonino pyragai, nuotaiką kėlė koncertas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Šventės
  • 2017-08-18

„Kai anyta papasakojo apie pyragų konkursą, taip panorau jame dalyvauti, kad pasakiau: turėsiu laiko ar ne, bet tortą konkursui būtinai iškepsiu“,– linksmai pasakojo padvariškė Asta Butkienė, kurios tortas „Rafaelo“ Padvarių vasaros šventėje buvo pripažintas ne tik pačiu skaniausiu, tačiau tapo ir pačiu brangiausiu – čia pat įvykusiame pyragų aukcione jis nupirktas už 55 eurus. Tiek už savo žmonos skanėstą nepagailėjo Vytautas Butkus, nusprendęs tokiu būdu paremti aktyviai veikiančią ir žmones buriančią Padvarių kaimo bendruomenę.

Į konkursą šiemet šeimininkės pristatė 10 pyragų ir tortų – komisijai teko įvertinti jų skonį, puošnumą ir originalumą.

Pyragų konkursas jau keletą metų yra neatsiejama Padvarių kaimo vasaros šventės dalis. Šįkart konkursui savo skanėstus pristatė 10 šeimininkių: A. Butkienė, Marytė Degimienė, Renata Bumblienė, Ingrida Bakaitė, Ieva Diržanskienė, Rita Gembickienė, Evelina Šulcaitė, Justina Subačienė, Jovita Jekaitienė ir Agnė Jakumienė. Puošniausiu komisija pripažino R. Bumblienės želė tortą, dabintą gėlėmis, originaliausiu – I. Bakaitės „Itališką saliamio duoną“.

Visi norintieji paragauti šių skanėstų jų galėjo įsigyti aukcione, kuris buvo surengtas iš karto po konkurso. „Gal azartui pasidaviau? Pirmą kartą dalyvauju aukcione – nusprendžiau, kad reikia pabandyti, ir laimėjau“, – sakė vydmantiškė Daiva Potraitė, kuri už 30 Eur įsigytu desertu ketino pavaišinti tąvakar su ja į šventę atėjusią kompaniją – seserį su vyru ir draugę, atvykusią iš Norvegijos.

Aukciono įtampos neatlaikė ir Tūbausių kaimo bendruomenės narys Žydrūnas Andrijaitis, kuris aukcione įsigijo 2 tortus, už abu išleidęs 50 Eur. „Tai – mano tradicija, kasmet šiame aukcione dalyvauju“, – sakė Ž. Andrijaitis, kuris skanėstais pavaišino Tūbausių kaimo bendruomenės narius, su kuriais kartu į šventę ir atvyko.

Nepagailėtų ir 100 Eur

„Norėjau „Rafaelo“, bet nupirko kitas, tad džiaugiuosi spėjęs įsigyti nors šį. Ar man brangu? Baikit, už tortą man nebūtų gaila ir 100 Eur“, – sakė 40 Eur už desertą nepagailėjęs Vytautas, nenorėjęs sakyti savo pavardės.

Į Padvarių vasaros šventę „Bendraukime“ susirinko gausus būrys žiūrovų.

Didžiausią kainą už konkurse skaniausiu pripažintą „Rafaelo“ tortą pasiūlė padvariškis Vytautas Butkus, taip įsigydamas žmonos tortą ir suteikdamas progos pačiai kepėjai paragauti, ar gaminys tikrai pavykęs. „Ar aš sumokėjau daugiausiai aukcione? Tai gerai, juk taip ir turėjo būti, jei šis tortas jau pripažintas skaniausiu“, – geros nuotaikos nestokojo V. Butkus, kuris teigė taip norėjęs paremti Padvarių kaimo bendruomenės centrą „Trys tvenkiniai“. O atėjęs atsiskaityti už skanėstą jis organizatorius dar ir pamalonino, paprašęs atpjauti tik nedidelį torto gabaliuką, o likusiuoju – pasivaišinti patiems.

Iš viso per pyragų aukcioną surinkta 322 Eur – šie pinigai bus panaudoti Padvarių kaimo bendruomenės reikmėms.

Dalyvaus ir kitąmet

Tai, kad jos tortas taps skaniausiu, A. Butkienė teigė nesitikėjusi. „Gamintas su meile, – sakė ji ir atskleidė, jog kokosu ir grietinėle gardintam tortui naudojo tik pačios keptus biskvitus. – Žinau, kad šiam tortui paskaninti dar tinka riešutai, tačiau ruošdamasi dalyvauti konkurse nusprendžiau neeksperimentuoti. Turiu ir dar vieną skanaus torto receptą – tai bus mano koziris kitiems metams.“

Šventės metu, pasveikinant šiemet gimusius padvariškius, taip pat buvo pagerbtas Astos ir Vytauto sūnus Deimantas, pasaulį išvydęs sausio 27-ąją. „Turbūt jis bus pirmasis šiemet gimęs padvariškis, – svarstė A. Butkienė, kuri Padvariuose apsigyveno ne taip seniai – jauna šeima atsikraustė į vyro tėvų namus.

„Kai pirmą kartą atvažiavau čia, man labai patiko tie trys tvenkiniai, žaluma, erdvės. Mūsų su vyru draugystės pradžioje čia tik ir vaikštinėdavome“, – įsikūrusi vaizdingoje gyvenvietėje pasidžiaugė A. Butkienė.

Ji ir pati jau spėjo įsilieti į Padvarių kaimo šventę, pasiūlydama visiems žiūrovams nusifotografuoti prie jos pagamintos gėlių sienos.

Pirmą kartą į šventę kvietė baikerių paradas, kuris savo motociklų griausmu pažadino Padvarius.

Puoselėja bendruomeniškumą

Padvarių kaimo šventėje netrūko pramogų nei vaikams, nei suaugusiesiems: mažieji šėlo ant dviejų batutų, dalyvavo burbulų šou programoje, o vyresniuosius traukė muzikiniai pasirodymai, kuriuos publikai dovanojo projekto „X Faktorius“ finalininkė – grupė „Žemaitukai“ bei atlikėja Vitalija Katunskytė.

„Džiaugiuosi ne tik tuo, kad į šventę atėjo labai daug žmonių – ir padvariškių, ir atvykusių iš kitur, bet ir bendruomeniškumu. Mūsų šventėje dalyvavo ir prisistatė Tūbausių bei Kartenos bendruomenės, žadėjo atvykti, bet šįkart nebespėjo ir atstovai iš Klibių bendruomenės. Džiugina tai, kad tarp mūsų nėra konkurencijos, o kaip tik palaikymas, bendradarbiavimas, pasidalinimas naujomis idėjomis ir patirtimi – manau, kad ateityje gims ir mūsų bendrų projektų“, – kalbėjo Padvarių kaimo bendruomenės pirmininkė Ieva Latakienė.

Bendruomenė – vieninga komanda

I. Latakienė pasidžiaugė ir tuo, kad Padvarių kaimo bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ taryba yra stipri komanda, kuri organizuodama šventę sugebėjo greitai išspręsti iškilusias problemas, o renginio programą praturtinti naujovėmis – pirmą kartą į šventę padvariškius kvietė baikeriai, o vakaro kulminacija tapo fejerverkų šokis danguje.

Padvariškė Asta Butkienė vasaros šventėje iš Padvarių kaimo bendruomenės pirmininkės Ievos Latakienės sulaukė dvigubų sveikinimų – jos pagamintas tortas tapo skaniausiu, o mažylis Deimantas pagerbtas kaip jauniausias padvariškis.

Tradiciškai visus šventės dalyvius gira vaišino Zinos Vitkauskienės šeima, sūriu – Egida Prialgauskienė, o gėlėmis šįkart renginio erdvę papuošė Rūta Daukšienė ir Vida Mockevičienė.

Tad I. Latakienė neatsidžiaugė tuo, jog kaskart organizuojant šventę sulaukianti rėmėjų ir savanorių pagalbos. „Nereikėjo raginti ar prašyti – padvariškiai patys siūlė prisidėti prie savo šventės finansine parama ar savo darbu“, – sakė I. Latakienė, pasak kurios, dar 550 Eur šventei organizuoti skyrė rajono Savivaldybė.

Įrengs aktyvaus laisvalaikio zoną

Tradiciškai Vasaros šventės metu buvo pagerbti ir vyriausieji padvariškiai: šiemet 85 metų sukaktis pasitikę Ramutė Didžgalvienė, Elena Idzelienė, Juzefa Mikaločienė, Aleksandras Petkus, Zofija Rutienė, Juzefa Sungailienė, 90 metų – Eugenija Degimienė, Janina Virketienė, 95 metų – Juzė Gintalienė.

Pasveikinti ir nuo 2016 metų rugpjūčio iki šios šventės gimusieji mažiausieji padvariškiai: D. Butkus, Majus Jankauskas, Izabelė ir Patricija Kuzmickaitės, Melita Petrauskaitė, Jordanas Petrulevičius, Arijus Subačius, Smiltė Vaišnoraitė ir Aironas Venckus.

Toks gausus dar nė vienerių metų neturinčių padvariškių būrys parodo, jog Padvarių kaimui negresia nykstančio kaimo likimas – atvirkščiai: gyvenvietė auga, čia kuriasi daug jaunų šeimų. Tad ir Padavarių kaimo bendruomenės centro „Trys tvenkiniai“ taryba svarsto, kaip patenkinti jaunų šeimų poreikius. „Jau numatyta sklype Darželio g. įrengti krepšinio aikštelę – tai įsipareigojome padaryti iki lapkričio 1 dienos, o šiam projektui lėšų skyrė Žemės ūkio ministerija. Taip šioje vietoje pradėsime formuoti sporto zoną, kur aktyviai praleisti laiką galės jaunimas ir tėvai su vaikais“, – teigė I. Latakienė.

Dar vienas artimiausių bendruomenės planų – rudenį numatoma edukacinė išvyka į Telšius ir Plungę, pakeliui aplankant Platelių Šaltojo karo muziejų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas