Pajūrio naujienos
Help
2018 Sausis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną-4°C debesuotumas 100 %
Naktį-6°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar naujasis Kretingos ženklas atspindi mūsų krašto savitumą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaidas KUPRELIS:

– Pratybos nukreiptos prieš Baltijos respublikas. Ne vieneri metai, kai Rusija mokosi kirsti vadinamąjį Suvalkų koridorių į Kaliningradą. Mokymais prisidengus, gali būti vykdomos provokacijos. Sovietų sąjunga tokią tradiciją taip pat turėjo – pratybomis pradėjo invaziją į Čekoslovakiją. Kita vertus, mūsų situacija skiriasi, nes esam NATO nariai, o Vašingtono sutarties 5 straipsnis numato, kad vienos šalies užpuolimas reiškia visų NATO šalių užpuolimą, tad, turėdami, kas padėtų apsiginti, galim jaustis saugiau.

Gintautas VENCKUS:

– Seku žinias, žinau, kad tos karinės pratybos šalia Lietuvos, Baltarusijoje, bus didelio masto, dalyvaus apie 100 tūkstančių karių, labai daug karinės technikos. Tokia informacija kelia nerimą, bet aš manau, kad Lietuva irgi nesnaudžia, yra budri. O iš ruso visko galima tikėtis. Aš jokiu būdu nieko blogo nesakau apie rusų tautą. Man tik jų politika nepatinka.

Bronius ANČEREVIČIUS:

– Nieko nežinau, nesidomiu. O kad ir domėčiaus, kas iš to? Ką galėčiau pakeisti? Bus – kaip bus. Propagandos daug iš visų pusių, pasaulis pastaraisiais metais labai neramus. Tik galvoju, jei kas, mūsų kariuomenė irgi nesnaudžia, ginkluojasi, mokosi, ruošiasi priešą atremti. Be to, NATO padės.

Regina STONKUVIENĖ:

– Nejauku girdėti, per širdį pereina, kai išgirstu žinias ar žiniasklaidoje paskaitau apie tas pratybas. Galvoju, kažin, ar tos grėsmės – realios, ar truputį išpūstos? Vieni kalba vienaip, kiti – kitaip. Skaičiau, kad ir mūsiškiai ruošiasi – didina sąjungininkų pajėgas, stebi situaciją. Atrodo, ko žmonėms trūksta, ko kiršintis, kuo valstybėms nepasidalinti? Turiu trejų metų anūkę, norėčiau, kad jokios baisios negandos niekada neužkluptų.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas