Pajūrio naujienos
Help
2018 Kovas
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 7 %
Naktį0°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar mažiau naudotumėte plastikinių maišelių, jeigu jie būtų apmokestinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaidas KUPRELIS:

– Pratybos nukreiptos prieš Baltijos respublikas. Ne vieneri metai, kai Rusija mokosi kirsti vadinamąjį Suvalkų koridorių į Kaliningradą. Mokymais prisidengus, gali būti vykdomos provokacijos. Sovietų sąjunga tokią tradiciją taip pat turėjo – pratybomis pradėjo invaziją į Čekoslovakiją. Kita vertus, mūsų situacija skiriasi, nes esam NATO nariai, o Vašingtono sutarties 5 straipsnis numato, kad vienos šalies užpuolimas reiškia visų NATO šalių užpuolimą, tad, turėdami, kas padėtų apsiginti, galim jaustis saugiau.

Gintautas VENCKUS:

– Seku žinias, žinau, kad tos karinės pratybos šalia Lietuvos, Baltarusijoje, bus didelio masto, dalyvaus apie 100 tūkstančių karių, labai daug karinės technikos. Tokia informacija kelia nerimą, bet aš manau, kad Lietuva irgi nesnaudžia, yra budri. O iš ruso visko galima tikėtis. Aš jokiu būdu nieko blogo nesakau apie rusų tautą. Man tik jų politika nepatinka.

Bronius ANČEREVIČIUS:

– Nieko nežinau, nesidomiu. O kad ir domėčiaus, kas iš to? Ką galėčiau pakeisti? Bus – kaip bus. Propagandos daug iš visų pusių, pasaulis pastaraisiais metais labai neramus. Tik galvoju, jei kas, mūsų kariuomenė irgi nesnaudžia, ginkluojasi, mokosi, ruošiasi priešą atremti. Be to, NATO padės.

Regina STONKUVIENĖ:

– Nejauku girdėti, per širdį pereina, kai išgirstu žinias ar žiniasklaidoje paskaitau apie tas pratybas. Galvoju, kažin, ar tos grėsmės – realios, ar truputį išpūstos? Vieni kalba vienaip, kiti – kitaip. Skaičiau, kad ir mūsiškiai ruošiasi – didina sąjungininkų pajėgas, stebi situaciją. Atrodo, ko žmonėms trūksta, ko kiršintis, kuo valstybėms nepasidalinti? Turiu trejų metų anūkę, norėčiau, kad jokios baisios negandos niekada neužkluptų.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas