Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kompozicijoje – keturių stichijų ženklai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-08-11
Kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius džiaugiasi sukūręs ir globos namų gyventojus nudžiuginęs savo dovana – monumentalia kompozicija „Ženklai“.

Galingą metalo konstrukciją įmantriai papildo detalės iš melchioro, žalvario, sidabro, juodojo suomiško granito, uosio ir elnio rago.

Pristatydamas savo kūrinį, G. Kasparavičius sakė kompozicijoje „apgyvendinęs“ 4 gamtos stichijas – ugnį, vandenį, orą ir žemę, kuriuose mes gyvename kasdien ir nuo jų esame priklausomi. Kiekviename kompozicijos kampe surašyti tiek religiniai, tiek Zodiako ženklai, tinkantys visai žmonijai bei kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo tikėjimo. Anot kūrėjo, tie ženklai – tarsi vidinio išsilaisvinimo vartai.

„Sukurti kompoziciją ant sienos, prie pat įėjimo į valgyklą, sugalvojau ne šiaip sau. Labai seniai norėjau išbandyti save – sukurti kitokių gabaritų kūrinį, negu esu įpratęs kurdamas juvelyrikos dirbinius. Netikėtai atsirado erdvė ir žmonės, kurie leido šią svajonę išpildyti. Iš vidaus atėjo supratimas, kad galiu kažką svarbaus sukurti žmonėms, kurie yra ne tokie, kaip įprasta matyti visuomenėje. Iš pasąmonės atėjo supratimas, kad būtent tiems žmonės, o ne verslininkams, to ir reikia labiau“, – kalbėjo G. Kasparavičius.

Kompoziciją pradėjęs kurti pernai rudenį, G.Kasparavičius ją užbaigė per 8 mėnesius. Menininkas neslėpė, jog šis darbas iš jo pareikalavęs ypatingų vidinių jėgų, nemigos naktų, o ypač – sveikatos. „Buvau visiškai užmiršęs poilsį. Per tą laiką išgyvenau 2 širdies-kraujagyslių operacijas, kentėjau ir iš vidaus. O po kompozicijos atidengimo miegu kaip kūdikis, – atrodo, kad visi pasauliai – buvę ir esantys – mane laimina visais savo ženklais“, – atviravo kūrėjas.

Pradėjęs kurti metalo konstrukciją, jis tikėjosi į pagalbą pasitelkti pažįstamus suvirintojus, tačiau liko vienas: „Konstrukcija – sunki, reikėjo suvirintojo, kad jis padarytų platformą, bet pažįstami atsisakė, ir likau vienas kaip žuvis ant kranto. Karštligiškai ieškodamas išeities, pats ėmiausi virinti, – dėl pjūklo skeveldros akyje atsidūriau ligoninėje. Bet dirbau toliau viena užrišta akimi ir įveikiau. Turint rėmą, prasidėjo tikroji kūryba, kai išsilaisvina menininko vidus – minčių ir fantazijos pasaulis, į jį nukreipiant visą sukauptą energiją“, – pasakojo G. Kasparavičius.

Jis tikino, jog nebuvo pratęs tiek daug laiko praleisti prie vieno kūrinio, ir yra dėkingas, kad patarimais bei konkrečiu darbu jam talkino jo dėdė Osvaldas Čepulevičius. Užbaigęs konstrukciją ir meniniu sprendimu užpildęs jos vidų, sumanė, jog reikia ištapyti ir sieną, ant kurios kabės kompozicija.

„Piešęs esu nemažai, bet ne tokiu formatu – vaikystėj visą sieną buvau išsipiešęs guašu, o čia – šimtai potėpių, kurių kontūrai fiksuoti bronza“, – atviravo menininkas.

G. Kasparavičius neslėpė, jog, susumavus visų medžiagų vertę, vien materialioji kūrinio vertė peršoka per 25 tūkst. eurų. „Jeigu šiandien kas nors užsakytų panašų, nė nepradėčiau kurti, nes šis darbas pareikalavo pernelyg daug vidinių jėgų. Džiaugiuosi visais, kurie domėjosi mano sumanymu – globos namų vadove Rima Narmontiene ir darbuotojais, o ypač šių namų gyventojais, kurie apžiūrinėjo, smalsavo ir kuriems iš tikro aš paskyriau šį kūrinį“, – tvirtino menininkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas