Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Darbėnų gimnazija kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų 3-osios rinktinės kariu savanoriu Darbėnuose gyvenančiu Eugenijumi Malyševu vaikus ir jaunuolius pakvietė dalyvauti karinėje stovykloje „Jaunoji ūdra“, kurios esminis tikslas – ne tik užimti vaikus, bet ir ugdyti jų patriotizmą bei fizinę ištvermę.

Stovyklos „Jaunoji ūdra“ organizatoriai ir dalyviai uždarymo dieną.

Stovyklos veiklose dalyvavo 14 vaikų iš Darbėnų gimnazijos, susižinoję atvyko ir iš Kretingos, Klaipėdos, Vilniaus, jauniausiam stovyklautojui – 10 metų. Kelias dienas jie Darbėnų apylinkėse, stovyklaudami prie Kašučių ežero, mokėsi maskuotis gamtoje, kovinio nusileidimo ir karinio alpinizmo pagrindų, keltis per sausumos bei vandens kliūtis, veiksmų vandenyje ekstremaliomis sąlygomis, įveikti drėgnas ir apsemtas vietoves, dalyvavo dienos bei nakties orientavimosi žygiuose, ruošė jiems žemėlapius ir atliko daugybę ištvermės, jėgos, aukščio bei vandens pratimų. „Į stovyklą susirinko motyvuoti vaikai, žinantys, ko gali tikėtis, ir tam pasirengę. Tai, be jokios abejonės, palengvino mūsų visų bendravimą, nekilo jokių netikėtumų“, – teigė E. Malyševas, akcentuodamas, jog šiuo projektu norėjosi vaikus sudominti ir karine tarnyba, atitraukti nuo kompiuterių bei parodyti, jog laisvalaikį galima praleisti įdomiau, aktyviau, prasmingiau.

Vaikai mokėsi kovinio nusileidimo ir karinio alpinizmo pagrindų.

Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė priminė, jog gimnazija prieš 3 metus yra pradėjusi rengti žygius „Kardo“ rinktinės partizanų takais, istorinių žinių apie skaudųjį tautos istorinį tarpsnį suteikia mokykloje įsteigtas rezistencijos muziejus. Prieš dvejus metus mokyklos vadovės iniciatyva gimnazijoje susibūrė šaulių būrys – jis vienija apie 20 mokinių, ir jaunieji šauliai taip pat dalyvauja įvairiuose žygiuose bei karinėse stovyklose.

„Pajautėme, jog norint išugdyti patriotą, savo kraštą gerbiantį ir mylintį pilietį, nebeužtenka vien nuogų faktų, statiškų ekspozicijų ar teorijos – vaikams reikia įdomesnių edukacinių užsiėmimų, patrauklių jų amžiui užimtumo formų, kad jie smalsautų dar labiau pažinti istorinę praeitį, sektų geraisiais jos pavyzdžiais“, – kalbėjo S. Litvinienė, pastebėjusi, jog stovykloje „Jaunoji ūdra“ vaikai išmoko atsakomybės bei laikytis taisyklių, ir pasidžiaugusi, kad gimnazija sulaukia tokių talkininkų, kaip E. Malyševas – stovykla buvo surengta visuomeniniais pagrindais, tėvams tereikėjo pasirūpinti pinigais vaikų maitinimui.

S. Litvinienei ir jos pavaduotojai Daivai Račkauskienei apsilankius stovykloje, jos dalyviai paatviravo, kas gi labiausiai per tas kelias veiklų dienas patikę: didelį įspūdį vaikams paliko 14 km žygis, kurį jie sėkmingai įveikė, gebėjimų orientuotis be jokių šiuolaikinių techninių priemonių ugdymas, naktiniai aliarmai, kurių pirmasis buvęs toks netikėtas, kad sunku net buvo susiorientuoti, kas gi čia vyksta. „Jaudinanti stovyklos uždarymo akimirka – susikibus rankomis kartu sudainuota lietuvių liaudies daina. Vaikai ją dainavo su tokiu užsidegimu, su tokia meile, kad išgyventas bendrumo jausmas jų širdyse paliks patį geriausią pėdsaką“, – neabejojo D. Račkauskienė.

Ir gimnazijos direktorė, ir pavaduotoja įsitikinusios, jog tokia stovykla ne tik pagilino bendrąsias kompetencijas, bet yra susijusi ir su profesiniu orientavimu – patyrę iššūkių, įgiję naujų žinių, vaikai neslėpė, jog dalis jų ketina savo ateitį susieti su karyba.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas