Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 65 %
Naktį17°C debesuotumas 7 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suklastoti biuleteniai gali nuvesti iki prokuratūros

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2017-08-08
Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas dar 2014 m. vasario 3 d. pasirašė įsakymą, savininkus įpareigojantį kioskus iš miesto centro iškeldinti.

Vietas Kretingos miesto centre iš visų jėgų išlaikyti besistengiančių kioskininkų, tam besipriešinančių Žemaitės gatvės namų Nr. 6 ir 8 gyventojų bei šiuos namus administruojančios bendrovės „Kretingos būstas“ istorija pastarosiomis dienomis vis labiau panašėja į detektyvą.

Ieškos aferistų

„Svarbiausia dabar – pagauti balsavimo biuletenius suklastojusius aferistus ir nubausti“, – taip tarpusavyje kalbėjo į jų kieme vykstantį susirinkimą besirenkantys žmonės. Maža to, jie įtarė, kad kažką nuslėpti nori ir patys „Kretingos būsto“ darbuotojai, sušaukę šį susirinkimą.

„Kaip kitaip suprasti? Nežinomas asmuo suklastoja dokumentą, jo pagrindu, gviešiantis išsipirkti mūsų namui priskirtą valstybinę žemę, renkami parašai, įmonės vardu apgaudinėjami žmonės, o namus administruojančios bendrovės darbuotojai tyli kaip pelės po šluota?“ – svarstė gyventojai.

„Mes su Gražina Gegyte vadybininkės Audronės Urbonienės irgi klausėme, ar bus kreiptasi į teisėtvarkos pareigūnus dėl dokumento klastojimo? Atsakymas buvo, kad ne“, – negalėjo atsistebėti viena daugiabučio gyventojų Danutė Rimkutė. Šį susirinkimą suorganizavusioms direktorei Jurgitai Trinskienei ir vadybininkei A. Urbonienei moteris rėžė dar daugiau: esą, jeigu įmonės vadovybė nemato reikalo išaiškinti klastotojus, – tai padarys patys gyventojai. „Mes jau renkame informaciją, pateiksime ir policijai, ir prokuratūrai. Prašysime ištirti ir prašymą surengti balsavimą pasirašiusių žmonių parašų autentiškumą. Yra požymių, kad kai kurie parašai gali būti netikri“, – teigė ji.

Ieškos aferistų

„Svarbiausia dabar – pagauti balsavimo biuletenius suklastojusius aferistus ir nubausti“, – taip tarpusavyje kalbėjo į jų kieme vykstantį susirinkimą besirenkantys žmonės. Maža to, jie įtarė, kad kažką nuslėpti nori ir patys „Kretingos būsto“ darbuotojai, sušaukę šį susirinkimą.

„Kaip kitaip suprasti? Nežinomas asmuo suklastoja dokumentą, jo pagrindu, gviešiantis išsipirkti mūsų namui priskirtą valstybinę žemę, renkami parašai, įmonės vardu apgaudinėjami žmonės, o namus administruojančios bendrovės darbuotojai tyli kaip pelės po šluota?“ – svarstė gyventojai.

„Mes su Gražina Gegyte vadybininkės Audronės Urbonienės irgi klausėme, ar bus kreiptasi į teisėtvarkos pareigūnus dėl dokumento klastojimo? Atsakymas buvo, kad ne“, – negalėjo atsistebėti viena daugiabučio gyventojų Danutė Rimkutė.

Šį susirinkimą suorganizavusioms direktorei Jurgitai Trinskienei ir vadybininkei A. Urbonienei moteris rėžė dar daugiau: esą, jeigu įmonės vadovybė nemato reikalo išaiškinti klastotojus, – tai padarys patys gyventojai. „Mes jau renkame informaciją, pateiksime ir policijai, ir prokuratūrai. Prašysime ištirti ir prašymą surengti balsavimą pasirašiusių žmonių parašų autentiškumą. Yra požymių, kad kai kurie parašai gali būti netikri“, – teigė ji.

Iš ryto – vienaip, po pietų – antraip

J. Trinskienė ir A. Urbonienė minią stengėsi raminti – esą juk balsavimas sustabdytas, anksčiau surinkti parašai negalios, smulkieji verslininkai jokiuose teismuose jais pasinaudoti negalės.

„Pačios pastebėjome, kad biuleteniai skiriasi nuo mūsų bendrovės parengtųjų, ir balsavimo neorganizavome, neišdalinome nė vieno savo biuletenio. Mano stalčiuje guli didelis pluoštas jų, galite ateiti ir pasižiūrėti“, – teigė A. Urbonienė.

„Iš mūsų įstaigos toks biuletenis, kokį jūs gavot, tikrai neišėjo. Kai tik sužinojom apie klastotę, tą pačią dieną balsavimą ir sustabdėm“, – pritarė J. Trinskienė.

Tačiau tokie vadybininkės ir direktorės žodžiai gyventojams užminė mįslių. Jie mano, kad „Kretingos būsto“ atstovės kalba netiesą.

„Balsavimas turėjo baigtis liepos 28-ąją. Su kaimyne Gražina Gegyte ir Kretingos rajono tarybos nariu Dariumi Petreikiu, kurį specialiai pasikvietėme, į „Kretingos būstą“ pirmą kartą nuvykome liepos 26-osios rytą. Direktorės nebuvo, Audronei Urbonienei parodėme, kokius biuletenius, vaikščiodami po butus ir žmonėms į akis pūsdami miglas apie neva kioskų vietoje atsirasiančius triaukščius pastatus bei nepakeliamus žemės nuomos mokesčius, dalija kioskininkai. Jeigu „Kretingos būstas“ balsavimo nebūtų organizavęs, tai vadybininkė iš karto taip ir būtų sakiusi. Tačiau tą rytą ji išdėstė visą tvarką: kad biuletenius paruošė pagal 20-ies gyventojų prašymus, kad mes kiti galime elgtis, kaip norime, – balsuoti už, visai nebalsuoti arba balsuoti prieš. Likus vos porai dienų iki apklausos pabaigos, apie kokius nors suklastotus biuletenius ir apie tai, kad „Kretingos būstas“ apskritai nevykdo balsavimo, nė vienu žodžiu nebuvo prasitarta“, – dėstė D. Rimkutė. Anot jos, po pietų situacija pasikeitė kaip oro prognozė.

„Į bendrovę atvažiavę dar kartą, kabinete sutikome tas pačias peripetijas besiaiškinančias kaimynes Jurgitą Pilibaitienę bei Virginiją Petravičienę. Tik tada direktorė mums pasakė, jog biuleteniai – padirbti, tame, kurį ruošė „Kretingos būstas“, nebuvo sakinio, jog už kioskininkams suformuotus komercinius žemės sklypus gyventojai jokio papildomo atlygio nereikalaus“, – teigė D. Rimkutė.

Kad tos pačios dienos rytą „Kretingos būsto“ kabinete vyko vienoks pokalbis, o popiet – kitoks, „Pajūrio naujienoms“ patvirtino rajono tarybos narys Darius Petreikis. „Esu šokiruotas. Liepos 26-ąją, trečiadienį, tik apie 13 valandą man paskambinusi „Kretingos būsto“ direktorė informavo, kad biuleteniai – suklastoti, o balsavimas sustabdytas. Iš ryto vadybininkė to nesakė “, – pridūrė jis.

Jurgita Pilibaitienė (antra iš kairės) Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriuje išsiaiškino, kad namo bendrijai išsinuomojus Savivaldybės priskirtąjį sklypą žemės nuomos mokestis gyventojams tesiektų apie 3 Eur per metus.

Už nuomą – katino ašaros

Kol „Pajūrio naujienoms“ neprisistatė pats, motyvuojant, jog šio asmens nepažįsta, o tapatybės kortelės neprašo, „Kretingos būstas“ neatskleidė, kad gyventojų prašymus surengti apklausą dėl gyvenamiesiems namams priskirtų žemės sklypų išpirkimo iš valstybės pateikė nekilnojamuoju turtu besiverčiantis kretingiškis verslininkas Viktoras Ruzgaila.

„Kas yra tas Ruzgaila? Ar mūsų namo gyventojas? Kas jo prašė mums atstovauti?“ – žmonės klausinėjo vienas kito, o kieme pamatę kioskininkų atstovę Kretingos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkę Danutę Rubavičienę suskato vyti lauk: „Čia gyventojų susirinkimas, o ne verslininkų, prašom išeiti, jei ne, – kviesim policiją!“. Tačiau D. Rubavičienei gyventojų norai – nė motais, ji mosavo notariškai patvirtintu, kaip gyrėsi, ne vieno, o kelių butų savininkų suteiktu įgaliojimu atstovauti susirinkime. „Kažin, kodėl tie žmonės patys šį vakarą pasikalbėti neatėjo? Gal ligoniai, gal – neįgalūs ?“ – ironizavo minia.

Tų, kurie pasirašė prašymą surengti apklausą, nekaltinti prašė Jurgita Pilibaitienė, viena pirmųjų pastebėjusi verslininkų užmačias išsipirkti namams suformuotus valstybinės žemės sklypus.

„Gali būti, kad tie žmonės – tiesiog suklaidinti, prigąsdinti dideliais žemės nuomos mokesčiais. Buvau žemėtvarkoje, specialistai man viską išaiškino, parsinešiau sklypo planą. Jeigu įsikursime bendriją ir bendrija išsinuomos detaliuoju planu mūsų namams priskirtus sklypus, tai tas mokestis bus juokingai mažas – apie tris eurus per metus“, – sakė ji.

Nacionalinės žemės tarnybos Kretingos skyriaus vedėjas Dalius Vitkus „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, jog toks valstybinės žemės nuomos būdas gyvenamųjų namų bendrijoms – ir pigiausias, ir geriausias.

„Labai laukiame, kada pagaliau iš teritorijos išsikraustys kioskininkai ir atlaisvins prieigas. Kol patiems neatsitiko bėda, galbūt ir ne visi kaimynai pagalvoja, kad gyvename nesaugiai“, – teigė viena namo gyventojų Adelė Jonauskienė. Anot jos, reikėtų erdvesnės automobilių stovėjimo aikštelės, nes jau buvo atvejis, kai pro mašinomis užstatytą teritoriją iki laiptinės negalėjo prasibrauti medikai, kad neštuvais išneštų insulto ištiktą žmogų. Buvo ir gaisras kilęs neįgalios kaimynės bute, o gaisrininkų technika neprivažiavo, gerai, kad gyventojai supuolė ir liepsnas užgesino.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas