Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kartenoje pradėjo veikti „Linas Agro“ grūdų saugykla

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2017-08-08

Kartenos seniūnijos Gintarų kaime akcinės bendrovės „Linas Agro Group“ pastatytas naujas elevatorius jau sulaukė šiųmetinio derliaus: pirmąsias 150 tonų žieminių miežių į bendrovės aruodus supylė Kretingos seniūnijoje ūkininkaujanti Aurelija Leišienė.

Elevatoriaus atidarymo juostelę perkirpo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika (kairėje) ir bendrovės Šiaulių elevatoriaus vadovas, vienas statybos projekto vadovų Tomas Ignatavičius.

Ji, kaip ir kiti Žemaitijos regiono ūkininkai, susirinkę į iškilmingą elevatoriaus atidarymo šventę, šių metų derliumi nesiskundė: iš vieno hektaro kuliama nuo 3,5 iki 4,5 tonų bunkerinio svorio žieminio rapso, iki 8 tonų bunkerinio svorio žieminių miežių, tačiau kiek kuls žirnių, pupų ar kitų grūdinių kultūrų, pasakyti negalėjo – javapjūtę stabdo lietūs, ir ūkininkai nekantriai laukia geresnių orų.

Gintarų kaime iškilęs naujasis „Linas Agro“ elevatorius – jau 10-asis Lietuvoje ir, kaip pastebėjo šio elevatoriaus vadovas Vitalijus Kvietkauskas, – arčiausiai Klaipėdos uosto.

„Naujasis elevatorius – garantija, jog ūkininkai išvengs eilių, bus aptarnauti operatyviai, o derliaus kokybė tiksliai nustatyta pačia naujausia modernia įranga“, – teigė jis, per grūdų supirkimo sezoną vadovausiantis 15 žmonių kolektyvui. Žiemą elevatoriuje dirbs 8 darbuotojai.

Bendrovė „Linas Agro“ tikisi, jog į naująjį elevatorių Gintarų kaime derlių veš ne tik Kretingos, bet ir Klaipėdos, Plungės, Akmenės, Mažeikių, Telšių rajonų ūkininkai. Anot V. Kvietkausko, ūkininkai turėtų teigiamai įvertinti bendrovės „Linas Agro“ siūlomą aptarnavimo kokybę.

Bendroji elevatoriaus Gintarų kaime talpa – 26 tūkst. tonų.

Kad naujasis elevatorius tik pagerins situaciją grūdų supirkimo rinkoje, įsitikinusi ir bendrovės vadybininkė-konsultantė Kretingos-Klaipėdos regionui Stanislava Šimkienė, kuri elevatoriaus atidarymo dieną už lojalumą bendrovei „Linas Agro“ suskubo padėkoti Kretingos rajono ūkininkams Artūrui ir Ramūnui Turauskiams, Valentinui Litvinui, Aurelijai Leišienei, Klaipėdos rajone ūkininkaujantiems Petrui Montvydui, Robertui Marcinkevičiui, Vaidotui Gelžiniui, Orenienės ūkiui.

Elevatoriaus Gintarų kaime bendroji talpa siekia 26 tūkst. tonų, komplekse sumontuota danų firmos „Cimbria“ įranga, kurią sudaro transporteriai, kaušiniai elevatoriai, grūdų džiovykla, grūdų valomoji. Pastatytos ispanų firmos SYMAGA saugojimo talpos bei lenkų firmos BIN operatyvinės talpos, skirtos neparuoštiems grūdams sukaupti. Įrengtos 60 tonų svarstyklės, 2 grūdų priėmimo duobės, kurių našumas – 200 tonų per valandą. Derlių galima vežti bet kokio tipo ir dydžio savivartėmis priekabomis. Elevatorius dirbs kasdien nuo 8 iki 20 val., o grūdų srautui išaugus, darbo laikas bus ilginamas pagal poreikį.

Kartenos elevatoriuje, kaip ir kituose „Linas Agro“ elevatoriuose, priimami visų rūšių grūdai ir sėklos. Tai – visų klasių kviečiai, rapsai, miežiai, kvietrugiai, pagal poreikį – žirniai, pupos.

Į elevatorių pilamas šiųmetinis rapsų derlius.

Kadangi elevatorius turi našią grūdų džiovyklą ir valymo mašinas, augintojai tiesiai iš laukų gali pristatyti derlių. Grūdai, rapsai ar ankštiniai augalai bus išvalomi, išdžiovinami ir paruošiami tolesnei krovai. Nuo kito sezono elevatoriaus komplekse pradės veikti ir sandėlis, skirtas augalininkystės prekėms (sėkloms, pesticidams, trąšoms ir pan.), vadinasi, ūkininkai galės vienoje vietoje ir derlių pristatyti, ir pasiimti jam auginti reikalingų prekių.

Elevatoriaus atidarymo dieną gero oro ūkininkams linkėjo vienas statybos projekto vadovų „Linas Agro“ Šiaulių grūdų centro vadovas Tomas Ignatavičius, rinkos plėtros vadovė Lina Mikaliūnaitė, o rajono vadovai – meras Juozas Mažeika ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas – padėkojo bendrovei už investicijas ir naujas darbo vietas Kretingos rajone.

---

FAKTAI

1. „Linas Agro“ grupė valdo grūdų saugyklas Joniškyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pasvalyje, Lukšiuose, Jungėnuose, Kupiškyje, kartu su partneriais – Panevėžio rajone, taip pat Latvijoje, Jekabpils mieste.

2. Šiais metais įmonė įgyvendino grūdų saugyklų plėtros programą. Bendrovės grūdų centro elevatoriuose vienu metu bus saugoma apie 300 tūkst. tonų grūdų ir per metus talpas planuojama užpildyti ne vieną kartą.

3. Šį sezoną „Linas Agro“ įmonė pasirengusi supirkti derlių dešimtyje nuosavų grūdų elevatorių, įskaitant ir naująjį elevatorių Kartenoje, taip pat grūdai, rapsai superkami ir daugelyje nuomojamų elevatorių.

4. Per praėjusį sezoną „Linas Agro“ grupės įmonių prekybos apimtys sudarė iš viso 2,4 mln. tonų įvairios žemės ūkio produkcijos. Iš jos vien grūdinių kultūrų per Baltijos uostus buvo eksportuota 1,7 mln. tonų, iš kurių per Klaipėdos uostą – 1,1 mln. tonų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas