Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prasideda šilumos trasų rekonstrukcija

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-08-04

Kretingos mieste dar šį mėnesį bus pradėta magistralinių šilumos trasų rekonstrukcija. Šilumą karštam vandeniui gyventojų butams ruošti tieksianti laikina katilinė jau pastatyta Vilniaus gatvėje, netrukus tokia atsiras ir Vytauto gatvėje.

Vilniaus g. pastatyta laikina katilinė šilumą karštam vandeniui ruošti tieks trim gyvenamiesiems namams.

Laikinos katilinės – dėl gyventojų

Pasak bendrovės Kretingos šilumos tinklai direktoriaus pavaduotojo Tomo Liaučio, šis 547 tūkst. 663 Eur vertės Europos Sąjungos ir pačios bendrovės lėšomis finansuojamas projektas vykdomas siekiant sumažinti šilumos nuostolius lauko šilumos tinkluose bei didinti šilumos tiekimo patikimumą bei efektyvumą. Keturiasdešimties metų senumo tinklai bus pakeisti naujais gamykloje izoliuotais vamzdžiais su kontrolės sistema. Rekonstruojamų šilumos tiekimo tinklų ilgis – apie 1458 m.

Balandį įvykusiame rangos darbų konkurse dalyvavo 4 įmonės, sutartis pasirašyta su daugiametę patirtį šioje srityje turinčia bendrove „Elektrėnų energetikos remontas“. Sutartyje numatyta atlikti projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugas, centralizuoto šilumos tiekimo tinklų rekonstravimo darbus ir atkurti infrastruktūrą.

„Šiuo metu derinami projekto sprendiniai, darbų vykdymo grafikas, laikinų šilumos šaltinių prijungimas tiems vartotojams, kuriems dėl rekonstrukcijos negalėsime tiekti šilumos daugiau kaip 21 kalendorinę dieną“, – sakė T. Liaučys. Jo žodžiais, kad dėl rekonstravimo darbų vartotojai patirtų kuo mažiau nepatogumų, šiluma pastatams laikinai bus tiekiama iš katilinių Nr. 1, Žalioji g. 3 (kūrenama gamtinėmis dujomis) ir Nr. 2, Melioratorių g. 10. Dvi laikinos mobiliosios katilinės pastatytos prie namo Vilniaus g. 35 (tieks šilumą karštam vandeniui ruošti namams Nr. 31, 33A, 35) ir Vytauto g., prie namų Nr. 131 ir 129 (tieks šilumą namams Nr. 119, 121, 123, 125, 127, 129 ir 133).

Prašo supratingumo

Pavaduotojo teigimu, investicijos į trasų atnaujinimą leis taupyti ne tik šilumos tinklų remonto ir eksploatavimo išlaidas, kuro sąnaudas, bet ir prisidės prie aplinkos taršos mažinimo. „Atliktos šilumos tinklų rekonstrukcijos sumažins šilumos perdavimo nuostolius tinkluose ir leis sutaupyti apie 240 MWh šilumos per metus“, – sakė jis.

Kadangi darbų apimtys didelės, be to, spaudžia terminai, rekonstrukcija bus atliekama keliuose šilumos trasų ruožuose: nuo katilinės Nr. 2, Melioratorių g. 10 iki daugiabučio gyvenamojo namo Vytauto g. 119; nuo Kretingos stadiono, Savanorių g. 23A, pro Savanorių g. 5A ir 7A iki buvusios katilinės Nr. 6, Kretingos muziejaus teritorijoje.

„Be abejo, bet kokie statybos, žemės kasimo ir kiti panašūs darbai, statybų technikos naudojimas visada sukelia laikinų nepatogumų šalia gyvenantiems miestiečiams, kai kurių įstaigų darbuotojams. Labai prašytume jų supratingumo“, – sakė T. Liaučys.

Apie laikinus šilumos tiekimo išjungimus šilumos vartotojai bus informuojami iš anksto vietinėje spaudoje, gyvenamųjų namų laiptinėse esančiuose informaciniuose stenduose, bendrovės interneto svetainėje.

Šilumos trasų rekonstrukcija truks iki šildymo pradžios, kuri rajone paprastai skelbiama apie spalio 7 d.

Pasak T. Liaučio, naujajam šildymo sezonui bendrovė Kretingos šilumos tinklai beveik pasiruošė.

„Tik dėl smulkaus remonto kelioms dienoms teks sustabdyti miesto antrosios katilinės darbą, bet mes šį laiką suderinsime su magistralinių šilumos trasų rekonstrukcijos pradžia“, – sakė T. Liaučys.

Pavaduotojas pasidžiaugė, kad bendrovė Kretingos šilumos tinklai šiemet laimėjo konkursą ir su rajono Savivaldybe sudarė sutartį dėl 52-jų biudžetinių įstaigų pastatų šildymo bei karšto vandens ruošimo sistemų priežiūros. Ankstesniais metais tai atliko įmonė „Inservis“.

Nuo šiol Kretingos šilumos tinklai prižiūrės 162-jų pastatų šildymo ir karšto vandens sistemas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas