Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Socialinio būsto prašytojus surikiavo į vieną eilę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-08-04

Į „Pajūrio naujienų redakciją“ kreipėsi daugiavaikė mama: 8-erius metus laukia socialinio būsto, tačiau eilės numeris aukščiau nepalipo nė per nago juodymą.

Išbraukti pajamų nedeklaravusieji

„Vyras uždirba apie 400 eurų, pati taip pat visada dirbau, bet dabar namuose prižiūriu kūdikį, tad mano pajamos tik iš pašalpos. Be mažylio, šeimoje auga dar 3 vaikai, du jų lanko mokyklą. Sunku galą su galu susdurti, kai beveik visi pinigai atitenka nuomai ir komunaliniams patarnavimams“, – guodėsi jauna moteris.

Anot Kretingos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vyriausiosios specialistės Reginos Norvilienės, palyginus su ankstesniais metais, socialinio būsto laukiančių asmenų eilė rajone ryškiai sutrumpėjo. Tiesa, situaciją lėmė ne pagerėjęs socialiai remtinų žmonių gyvenimas, o nuo 2015 m. pasikeitęs Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas.

Asmenims, laukiantiems socialinio būsto, nuo 2015-ųjų atsirado prievolė kasmet iki gegužės 1-osios deklaruoti turtą, įskaitant gautas pajamas. Tie socialiai remtini gyventojai, kurie pajamų nedeklaravo, iš sąrašo buvo išbraukti. Su reikalingais dokumentais bei prašymais skirti socialinį būtą jie turi teisę į Savivaldybę kreiptis iš naujo, bet vėl atsidurs sąrašo gale.

Iš eilės socialiniam būstui gauti asmenys gali iškristi dar ir dėl kitų priežasčių – pavyzdžiui, kai patys įsigyja higienos normas atitinkantį būstą nuosavybės teise arba, kai už kalendorinius metus nustatyta tvarka deklaruotas jų turtas, įskaitant pajamas, daugiau kaip 20 procentų viršija nustatytus metinius pajamų ir turto dydžius.

Skelbs naują konkursą

Specialistės teigimu, socialiniams būstams gauti anksčiau rajone buvo formuojamos 5 eilės: jaunų šeimų, neįgaliųjų, bendroji, našlaičių ir daugiavaikių šeimų. Pasikeitus tvarkai, tai yra nuo 2015-ųjų, sudaroma tik viena – bendroji – eilė, o būstai nuomojami pagal prašymų priėmimo datą, atrenkamą kompiuteriu. Atsižvelgus į tai, eilės numeriai taip pat persirikiavo.

Per metus rajone socialiniuose būstuose apgyvendinamos 3-4 šeimos.

Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio, nuo praėjusių metų socialinius būstus gyventojams rajono Savivaldybė pirmą kartą perka ir iš Europos Sąjungos lėšų. Pagal projektą iš viso tam numatyta 530 tūkst. Eur, 15 proc. šių lėšų sudaro Savivaldybės biudžeto lėšos. Per 3 metus iš viso planuojama nupirkti 18 būstų. Iš jų 13 – Kretingos mieste, 2 – Salantuose ir 3 – Kartenoje.

„Tris butus Kretingos mieste jau esame nupirkę. Ketvirtą perkame Kartenoje, šiuo metu tebevyksta procesai“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė P. Černeckis.

Jo teigimu, naujas konkursas socialiniams būstams pirkti bus skelbiamas dar šį mėnesį. „Tikimės, kad norintys parduoti atsilieps, pasiūlys kainą“, – sakė pavaduotojas.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus, parduodamų būstų būklę bei vertę turės nustatyti ir oficialūs turto vertintojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas