Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kodėl iš Kumpikų pabėgo statybininkai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-08-04

Į redakciją skambinę Kumpikų kaimo gyventojai piktinosi, kad žvyrkelį į jų gyvenvietę nuo pagrindinio kelio Darbėnai – Grūšlaukė tvarkę statybininkai paliko nebaigtus darbus ir išvyko.

Vasaros pradžioje intensyviai pradėti valstybinės reikšmės rajoninio kelio Darbėnai – Grūšlaukė privažiuojamojo kelio prie Kumpikų gyvenvietės rekonstrukcijos darbai stringa, ir tai piktina šio kaimo gyventojus.

Baiminasi, kad supus grūdai

„Mūsų mašinos klimpsta, ypač po liūčių, negalime normaliai išvažiuoti į darbus. Matyt, dėl kažkokių priežasčių darbų nebevykdo, nes nebesimato jokios technikos“, – piktinosi Rima Venckuvienė.

„Kelią „sudirbo“, nebaigė nė tilto per Šlaveito upelį sutvarkyti ir išdūmė. Du mėnesius dirbo, bet nė kelio dorai nepadarė, o ėmė ir išvažiavo prie kitų darbų. Kaime gyvena 6 stambūs ūkininkai, kurie augina grūdus. Neišvažiuoja iš Kumpikų nė vienas jų kombainas. Supus visas derlius, jei negalės grūdų išvežti į saugyklas“, – problemai abejingas neliko Kumpikų kaimo gyventojas Juozas Baužys.

Darbėnų seniūno Alvydo Poškio žiniomis, 2 km žvyrkelio atkarpą į Kumpikų gyvenvietę, pagal sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija, vykdančia šalies žvyrkelių asfaltavimo programą, tvarko vilniečių bendrovės „Eurovia Lietuva“ Klaipėdos filialo darbininkai. Šiuo metu įrengiami bortai ir tvarkomos šlaito pralaidos.

„Praėjusią savaitę pravažiavau, mačiau, kad technikos apmažėję, tačiau nebuvau informuotas, kad darbai sustabdyti. Įmonės darbų vadovas Algimantas Plaipa sakė, jog negauna greiderio ir negali toliau dirbti“, – teigė seniūnas.

Pažadėjo darbus atnaujinti

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis sakė kalbėjęs su rangovais, kurie patikinę, kad asfaltas bus paklotas ligi šio rugsėjo, nors darbus pagal sutartį jie turi užbaigti tik gruodžio pabaigoje.

Pradėjęs domėtis situacija, kodėl, skaitytojų teigimu, darbai sustabdyti, jis sužinojo, jog darbai tik pristabdyti laikinai, bendrovės atstovai patys pasižadėjo atvykti į vietą ir padaryti darbų tiek, kad Kumpikų kaimo žmonės dabar galėtų bent pravažiuoti.

Su „Pajūrio naujienomis“ bendrovės „Eurovia Lietuva“ vadovai sutiko bendrauti tik susirašinėjant, – užvakar buvo gautas generalinio direktoriaus Stanislavo Kablio raštiškas atsakymas.

„Atsižvelgdama ir įvertindama visas apvažiavimo vietiniais keliais galimybes bei siekdama atlikti darbus per technologiškai trumpiausią laikotarpį, kuris nesukeltų nepatogumų vietiniams gyventojams, bendrovė „Eurovia Lietuva“ pateikė pasiūlymą uždaryti rekonstruojamo kelio atkarpą visu pločiu. Atmetus minėtą bendrovės pasiūlymą, darbai gali būti vykdomi tik užtvėrus pusę kelio pločio. Dėl šios priežasties buvo apsunkintas darbų atlikimas bei sukurta nepalanki situacija vietiniams gyventojams“, – rašoma rašte.

Bendrovė kelio rekonstravimo darbus pasižadėjo atnaujinti dviejų savaičių laikotarpyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas