Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Veiklos dešimtmečiui paskyrė konferenciją

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-03-28

Baublių pagrindinės mokyklos bendruomenė, minėdama mokyklos aplinkotyros veiklos dešimtmetį, surengė konferenciją “Mes ir aplinka”. Į konferenciją buvo pakviesti atstovai tų mokyklų, kurios ugdymą taip pat yra susiejusios su aplinkotyra. Proginiame renginyje dalyvavo Kretingos darželio-mokyklos “Žibutė”, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės, Kartenos bei Rietavo Tverų vidurinių mokyklų bendruomenių nariai – moksleiviai ir mokytojai.

Teatralizuotą sveikinimą gamtos atbudimo tema konferencijos dalyviams parengė Baublių pagrindinės mokyklos mokytojos Dalia Gudauskienė (kairėje) ir Lina Odinienė.

Konferencijos “Mes ir aplinka” tikslas buvo supažindinti su Baublių pagrindinėje mokykloje vykdoma aplinkotyrine veikla, pasidalinti gerąja patirtimi su kitomis mokyklomis. Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai, susiję su ornitologija, medžiokle, ekologiniu ugdymu, Baltijos jūros stebėjimu, mokyklose ugdoma moksleivių meile gamtai ir pan. Renginio popietė buvo skirta darbui grupėse.

“Prieš dešimt metų, pasirinkus aplinkotyros veiklos kryptį, aplinkotyra buvo pradėta integruoti į mokomuosius dalykus. Mokykloje pradėta dėstyti pasirenkamieji dalykai – gimtinės pažinimas ir sveika gyvensena, - apie veiklos pradžią kalbėjo Baublių pagrindinės mokyklos direktorė Verutė Keblienė, pagrindinio pranešimo “Dešimties metų kelias aplinkotyros kryptimi” autorė. – Mūsų sumanymas mokyti vaikus pažinti gamtą, mylėti ją yra paremtos didžiųjų Lietuvos didaktikų – Jurgio Pabrėžos, Vydūno, Juozo Tumo-Vaižganto, Prano Mašioto, Stasio Tarvydo ir kitų – idėjomis, o aplinkotyra tampa išeities tašku mokant visų disciplinų”.

Baublių pagrindinės mokyklos direktorė Verutė Keblienė įsitikinusi, jog norint pasiekti rezultato, ir pats mokytojas turi “degti” tuo, ką daro.

Mokyklai pasirinkus aplinkotyros kryptį, buvo įsteigti būreliai “Voveraitė”, “Kartenalė”, “Žalioji vaistinėlė”, “Gamtos draugai”, ekologų klubas “Baublys” ir kiti. Visų šių būrelių veikla susijusi su gamtosauga, ekologija, kraštotyra, sveika gyvensena.

Siekiant vaikus priartinti prie gamtos, per pastaruosius penkerius metus buvo rengiamos vasaros stovyklos.

Jau nuo 1993 m. mokykla dalyvauja tarptautiniuose projektuose. Pirmasis jų – “Air pollution project Europe”. Vėliau Baublių pagrindinė mokykla įsijungė į sveikatos stiprinimo Europos mokyklose projektą, į projektą “Gamtos pasaka”, trejus metus atliko Baltijos jūros fenologinius stebėjimus, kuriuos jungė projektas “Sveikas, pavasari”, sudarinėjo Pabaltijo žinduolių atlasą, tvarkė atliekas Baublių kaime, vykdė baltųjų gandrų apskaitą, tyrė upes. Kasmet baubliškiai rengia paukščių palydas.

“Mūsų veiklą įvertino Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus – iš jo gavome padėkos raštą už gamtosauginę veiklą. Laimėjome dvi Suomijos aplinkosaugos ministerijos premijas, sugebėjome sukurti videofilmą “Baublių išnykusios sodybos”. Mūsų mokyklos darbo patirtis pristatyta tarptautiniuose seminaruose Sankt Peterburge (Rusijoje) ir Jungtinėje Karalystėje, o respublikiniame informacinių biuletenių konkurse klubai “Kartenalė” ir “Baublys” apdovanoti laureatų diplomais”, - apie pasiektus rezultatus kalbėjo mokyklos direktorė.

Baublių pagrindinė mokykla, dalyvaudama projektuose, laimėjo 17 tūkst. litų, už kuriuos įsigyta priemonių, gerinančių ugdymo kokybės sąlygas.

Anot V.Keblienės, norint pasiekti rezultato, ir pats mokytojas turi “degti” tuo, ką daro. “Lengviausia būtų atsiversti vadovėlį, o einant į gamtą, kur mokykliniu suolu virsta pieva, miškas, paežerė, vadovėlio nėra parašyta. Pati gamta mokytojui yra vadovėlis, kurį jis skaito kartu su ugdytiniais”, - kalbėjo V.Keblienė.

Aplinkotyrinę veiklą pasirinkusios mokyklos bendruomenė kviečia ir kitas mokyklas aktyvinti gamtosauginę veiklą, mokymą ir mokymąsi grįsti gyvenamosios aplinkos tyrinėjimu. Šią mintį baubliškiai su savo kolegomis išsakė konferencijos rezoliucijoje, kurioje atsispindi rūpestis dėl žmogaus santykio su gamta išsaugojimo, gamtosauginių problemų. Svarbiausia, konferencijos dalyvių nuomone, - aplinkotyrinę veiklą iš mokyklų perkelti į kaimų, miestelių bei miestų bendruomenes, akcentuoti asmeninį žmogaus indėlį, saugant gamtą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas