Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalneliai lakstūnų problemos neišspręs

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-08-01

Kretingiškiai vis dar įsitikinę, jog nuo gatvėmis didžiuliais greičiais lakstančių automobilių juos apgins įrengti greičio mažinimo kalneliai. Tačiau Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos nariai mano, kad kalneliai nėra panacėja: vieni gyventojai prašo juos įrengti, o kiti pyksta, kad dunksi po jų langais ir prašo kalnelius išmontuoti.

Kluonalių gyventojai – atkaklūs

Komisija pakartotinai nagrinėjo Kluonalių kaimo gyventojų prašymą, kad Tolių gatvėje, už įvažiavimo į Aisčių g., būtų įrengtas greičio mažinimo kalnelis. „Gyvenvietė auga ir plečiasi, o Tolių gatve mašinos ir motociklai laksto neribodami greičio. Ten nėra šaligatvio, todėl neužtikrintas pėsčiųjų saugumas“, – gyventojų vardu kreipimąsi pasirašė šios gatvės gyventojas Kęstutis Latakas.

Komisija jau anksčiau, per išvažiuojamąjį posėdį, apžiūrėjusi Kluonalių kaimo prieigas, nusprendė, kad kalneliai ten nereikalingi. „Gyvenvietė tik pradėjo kurtis, o patirtis rodo, kad kalneliai nėra tikslingi: vieni jų pageidauja, o kiti prašo, kad išardytume. Mano manymu, kalneliais lakstūnų problemos neišspręsime“, – tvirtino Saugaus eismo komisijos pirmininkas Povilas Černeckis.

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas mano: „Kai kelias geras ir nėra intensyvaus eismo, todėl ir lekia. Mūsų rajone per daugelį gyvenviečių nutiesti geri keliai, būna, kad į jas įlekia net 100 km greičiu“.

Prašymą persiųs kelininkams

Įrengti kalnelius Rūdaičių gyvenvietės prieigose, važiuojant nuo Kretingos pusės, taip pat prašė rūdaitiškė Renata Lazdauskienė. Ji motyvavo, kad automobiliai įlekia į gyvenvietę dideliais greičiais ir juos sumažina tik centre, nes ten įrengti kalneliai. Moteris motyvavo, kad tame kelyje jau yra žuvęs ir vaikas.

„Mūsų tarnyba kelius lygina, kad būtų patogiau važiuoti, o čia ir vėl kalnus statysime?“, – retoriškai klausė Kretingos kelių tarnybos viršininką pavaduojantis Vidas Bartkevičius. Jo manymu, tam, kad vaikai neišbėgtų į gatvę, reikia tvorą užsitverti ir vartus užsidaryti.

Kretingos autobusų parko vadovas Arvydas Dyburys pastebėjo, kad Kretingos miestas bei apylinkės ir taip pilnos greičio mažinimo kalnelių.

Kluonalių gyventojų prašymą komisija nusprendė svarstyti darsyk apžiūrėjusi situaciją per rudens išvažiuojamąjį posėdį, o problemą dėl Rūdaičių persiųsti valstybinei įmonei „Klaipėdos regiono keliai“, nes šis kelias priklauso regionui.

Problema – 7 km lankstas

Ligi kito Saugaus eismo komisijos posėdžio taip pat buvo nuspręsta atsakyti ir Dariui Pazdrazdžiui, kuris, Grafų Tiškevičių gatvės gyventojų vardu, prašė, kad būtų pastatytas kelio ženklas, ribojantis greitį ir draudžiantis sunkiasvoriam transportui judėti jų gatve. Ženklo prašoma ties vieta, kur „įsikerta“ naujai nutiestas kelias, jungiantis Padvarių gyvenvietę su Kretingos miestu.

A. Gedminas paaiškino, jog toje vietoje yra padalinti žemės sklypai, o jų savininkas leidžia važiuoti per nuosavą teritoriją. „Žemė – privati, o prieš pat įvažiavimą į miestą yra žemėtvarkininkų privažiuoti prie sklypo paliktas keliukas. Kažkoks ūkininkas su sunkiasvore technika važinėja ta teritorija, bet ir kiti per čia trumpina kelią, nes kas gi norės važiuoti aplink 7 km“, – tvirtino jis.

Kretingos miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė sakė žinanti situaciją: iš miesto pusės stovįs ženklas, kad draudžiama važiuoti sunkiasvoriam transportui, – tokio paties reikėtų ir kitoje Grafų Tiškevičių g. pusėje.

A. Gedminas siūlė kažkaip kitaip spręsti šią problemą, kad žmonėms nereikėtų daryti tokio didelio lanko aplinkui. „Visame mieste sunkiasvoriui transportui judėti draudžiama, o čia kažkodėl – ne“, – į šį siūlymą reagavo A. Patamsienė.

Tarp namų – vos 2,5 metro

Komisija taip pat pakartotinai apsvarstė Akmenės gatvės gyventojo Andriaus Tirevičius prašymą panaikinti kelio ženklą, draudžiantį įvažiuoti į jų gatvę nuo vadinamojo žuvinės tilto. „Gyventojai skundžiasi, kad po policijos reidų giminės nebegalės pas juos atvažiuoti. Jie baiminasi, kad reikės vienkartinių leidimų, o šių mieste niekas neišduoda. Gal galima būtų bausti tik kertančius mūsų gatvę tam, kad patrumpintų kelią, o ne įvažiuojančius į šią gatvę tikslingai?“ – A. Tirevičius komisijos prašė panaikinti kelio ženklą nuo „žuvinės“ tilto pusės.

P. Černeckio nuomone, kelio ženklai abiejuose šios, itin siauros, gatvės galuose yra reikalingi. Jis taip pat siūlė pačioje siauriausioje jos vietoje, kur tarpas tarp namų – vos 2,5 m, nuo „žuvinės“ pusės pastatyti dar ir pirmumo ženklą, o įvažiuojantys nuo Birutės gatvės galėtų palaukti šalia esančioje aikštelėje.

Buvo nuspręsta taip pat pakoreguoti lentelę, kad eismas draudžiamas už 100 m, o ne už 200 m, kaip rašoma dabar. Kretingos seniūnui Antanui Gedminui įtarimų sukėlė gyvatvorė ties individualia valda: „Ar ji neįlenda į valstybinę žemę? Jei taip, tai ją išrovus, gerokai praplatėtų Akmenės gatvės važiuojamoji dalis“, – pasiūlė jis, o komisija A. Patamsienę įpareigojo peržiūrėti sklypų ribas.

Tiekėjų gatvę užtvindo ūkininkai

Prasidėjus grūdų vežimui į bendrovės „Kretingos grūdai“ sandėlius, kelios greta Tiekėjų gatvės įsikūrusios įmonės prašė, kad 20–30 m ruože, prie įsukimų į jų teritoriją, būtų pastatytas stovėti draudžiantis ženklas.

„Įmonių vadovai rašo, kad ilgomis mašinomis sunku įsukti ir išsukti iš jų teritorijos į Tiekėjų g. Viena jų prekiauja konstrukcijomis, kurių ilgis – 25 m, kita veža naudotus automobilius iš Vokietijos. Ir jiems problemų kelia Tiekėjų gatvę taip pat apgulusios sunkiasvorės ūkininkų mašinos“, – tvirtino P. Černeckis.

R. Kačinui pastebėjus, jog pernai Tiekėjų gatvėje buvo pastatyti laikini ženklai, komisija vienbalsiai pritarė, jog toje atkarpoje reikalingi nuolatiniai ženklai.

Komisija taip pat atsižvelgė į praėjusiame posėdyje išsakytą tarybos nario Jono Drungilo siūlymą Palangos g. nuo atramos nuimti kelio ženklą „Sustoti draudžiama“ ir jį perkelti prie praplatėjimo, arčiau „Autorato“, kad kelio neužtvindytų sunkiasvoris grūdus gabenantis transportas, dėl kurio sudėtinga prasilenkti.

O į A. Dyburio nusistebėjimą, kurgi stovėti vežėjams, laukiant eilėse, kol priduos grūdus, P. Černeckis atsakė, jog tam yra aikštelės prie grūdų kombinato.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas