Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į izoliatorių pasiuntė dar trims mėnesiams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-07-28

Kretingos rajono apylinkės teismas bylos dėl neteisėto disponavimo narkotikais ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą platinti arba ne, iš esmės nenagrinėjo, bet sprendė dėl toje byloje teisiamų palangiškio Romualdo Šidlausko, vydmantiškio Vitalijaus Bistrovo ir klaipėdiečio Arnoldo Staniaus kardomųjų priemonių.

Prieš posėdį – advokatės Gražinos Mauručaitienės patarimai Romualdui Šidlauskui.

Išprašė atskirti

Į Kretingą iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus konvojaus atlydėti R. Šidlauskas bei V. Bistrovas ten turės praleisti dar 3 mėnesius, o A. Stanius laisve mėgausis, kaip lig šiol, mat jo nusikalstama veika yra kur kas lengvesnė.

Tiesa, keliskart ir anksčiau teistas už sunkius nusikaltimus, seniai su kvaišalų prekyba siejamas R. Šidlauskas vis dėlto vieną pergalę sugebėjo pasiekti – advokatės Gražinos Mauručaitienės prašymu, jo byla išskirta iš bendro konteksto ir bus nagrinėjama atskirai sutrumpinto įrodymų proceso tvarka.

Prokurorė Danutė Rudienė šiuo klausimu buvo itin griežta. Jos nuomone, išskirti baudžiamąją bylą kartais galima ir tikslinga, siekiant ją išnagrinėti greičiau, tačiau šiuo atveju tenkinti kaltinamojo advokatės pageidavimo nėra pagrindo ir net procesiškai neįmanoma, nes ne visi kaltinamieji prisipažino visiškai. „Jeigu Romualdas Šidlauskas prašnektų apie viską, kas šioje narkotikų byloje gali būti atskleista, kaltinimą tektų keisti sunkesniu“, – neabejojo D. Rudienė.

Bet G. Mauručaitienė nesutiko su tokia pozicija – neva prokurorė, ko gero, siekianti analizuoti visą narkotikų „biznį“ Lietuvoje. Jeigu į paviršių bus keliamos visos istorijos, kas, kaip ir dėl ko pradėjo platinti narkotikus, tai bylos nagrinėjimas užsitęsiąs dar visus metus.

G. Mauručaitienė prašė sušvelninti ir jos ginamojo kardomąją priemonę, tačiau teisėja jos nepakeitė.

Pričiupo ir latviai

Į tardymo izoliatorių turės sugrįžti ir V. Bistrovas, teismo prašęs atsižvelgti į sušlubavusią jo ir jo motinos sveikatą, taip pat į vyro šeiminę padėtį. „Auginame tris vaikus, rugsėjo pirmąją dukra pradės lankyti mokyklą, žmonai vienai – sunku“, – sakė jis.

V. Bistrovas pasigyrė izoliatoriuje už gerą elgesį triskart buvęs paskatintas, norintis grįžti namo, dirbti.

Teisėja pasidžiaugė, kad V. Bistrovas apie save pasakoti pradėjo nuo teigiamų savybių, tačiau paklausė, kiek kartų buvo teistas? Jaunas vyras prisipažino: 2008-aisiais ir 2009-aisiais. „O 2016-aisiais Rygoje?“ – dar vieną teistumą priminė R. Kulberkienė. V. Bistrovas teigė kokainą tada gabenęsis iš Dublino.

„Nors nelegalu, tačiau ten gatvėje jo galima laisvai nusipirkti, daug kas siūlo. Sumokėjau tada 100 eurų, nusipirkau ir paragavau – pasirodė per stiprūs, todėl įsikišau į kojinę“ , – pasakojo jis. Rygos teismo nuosprendį tikino jau įvykdęs.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas