Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baubliai atšventė vasaros šventę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2017-07-25

Kretingos rajono kultūros centro Baublių skyrius kartu su bendruomene praėjusį šeštadienį surengė kaimo šventę.

Prie kaimo kultūros namų baubliškiai sugužėjo švęsti vasaros šventės.

Likus kelioms minutėms iki numatytos valandos, žiūrovams skirti suolai tebebuvo beveik tušti, tačiau tie gyventojai, kurie atėjo anksčiau, juokavo – esą baubliškiai yra tikslūs, kaip laikrodis, tuoj susirinks. Taip ir atsitiko.

„Renginių mes visada labai laukiame. Jau nuo ryto tą dieną galvojam, kaip apsirengsim, kuo pasipuošim. Puiku, kai gali pasiklausyti saviveiklininkų koncerto, sutikti seniai matytą kaimyną, pasilabinti, pasišnekėti “, – „Pajūrio naujienų“ pakalbintos atviravo Janina Šlušnienė ir Zofija Kupšienė.

Tačiau abi moterys turėjo ir kitą priežastį dalyvauti: ansamblyje dainuoja Janinos dukra Daiva, o Zofijos sūnus Robertas, profesionalus virėjas, 40 metų dirbęs įvairiuose Palangos restoranuose, tarp jų tokiuose įžymiuose, kaip Arvydo Sabonio „Pušų paunksnė“ arba „Žuvinė“, ant nešiojamosios laužavietės visam kaimui virs porą didelių puodų šiupinynės.

Su Verute Kebliene (kairėje) į emigrantės vaidmenį įsijautusi Lina Odinienė pasisveikino angliškai.

Z. Kupšienė Baubliuose ir gimė, ir augo, ir gražiausius savo gyvenimo metus čia praleido. „Dirbau eiline kultūros namų valytoja, o jaučiausi tarsi kokia ponia – beveik kaip direktorė, žinojau, kaip kokią problemą išspręsti, kai visi specialistai kas sau išsilakstydavo, kultūrnamyje mane palikę vieną pačią“, – juokėsi ji.

Pašnekovių žodžiais, visais laikais švenčių žmonėms reikėjo ir visais reikės. „Ilgus metus dirbau melžėja. Prisimenu sovietmečiu prie Minijos organizuojamas kombainininkų palydas į laukus arba sutiktuves, nukūlus javus, „kolchozas“ ta proga papjaudavo kiaulę“, – pasakojo Janina. Zofija papildė, kad ir kino filmus žmonės labai mėgo – keturiems šimtams žmonių suolus salėje reikėdavo statyti. „Pavydėtinai daug gyventojų tada turėjo Baubliai! Gaila, kad ypač pastaraisiais metais kaimas nyksta, vis mažiau belieka jaunimo, greit vieni pensininkai kiūtosim “, – apgailestavo jos .

Zofija Kupšienė (kairėje) ir Janina Šlušnienė neabejojo, kad šventės praskaidrina kasdienybę. Laimutės Kasparavičienės (dešinėje) nuomone, reikia išjudinti ir tuos žmones, kurie užsidarę tarp keturių sienų – gyvenimas bus gražesnis.

Matyt, ne be reikalo ir bendruomenės pirmininkė Gražina Rimkuvienė su Kretingos rajono kultūros centro Baublių skyriaus vedėja Verute Kebliene šventės temą pasirinko apie emigraciją ir begalinį norą išvykusius vaikus susigrąžinti į gimtinę – ten, kur užaugo jų sparnai.

Renginio metu šmaikštavo į emigrantės vaidmenį įsikūnijusi Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja Lina Odinienė, skambėjo saviveiklininkų dainos ir posmai, padėkomis ir gėlėmis buvo pagerbti kolektyvų vadovai Gintaras Pucas ir Ligita Narmontienė, savo kūrybos eiles skaitė iš Raguviškių atvykusi Laimutė Kasparavičiėnė.

„Vėl apsisuko ratas, visi kaimai tradicines vasaros šventes, ko gero, jau atšventė. Kiekviena bendruomenė ir kultūros skyriai pagal galimybes stengėsi jas organizuoti kuo įdomiau, kuo originaliau“, – pasidžiaugė baubliškių programą stebėjusi Kretingos rajono kultūros centro Meno skyriaus vedėja etnokultūros specialistė Diana Brazdeikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas