Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 3 %
Naktį-2°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pripažino kaltais dėl vyro nužudymo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-07-25

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį kretingiškiams 20 metų Deividui Stončiui, 31 metų Rolandui Arbačauskui ir 26 metų Žutautų kaimo gyventojui Steponui Kaunui. Visi jie pripažinti kaltais dėl 42 metų kelmiškio Dainiaus Andriuškos nužudymo – vyras šių metų naktį iš vasario 3 dienos į 4-ąją buvo stipriai sumuštas ir paliktas tįsoti laiptinėje viename daugiabučių Kretingoje.

Klaipėdos apygardos teismas (iš kairės) Rolandą Arbačauską, Steponą Kauną ir Deividą Stončių pripažino kaltais dėl vyro nužudymo ir skyrė terminuoto laisvės atėmimo bausmes.

Kretingiškiams R. Arbačauskui ir D. Stončiui skirta vienoda bausmė – laisvės atėmimas septyneriems metams, šią bausmę atliekant pataisos namuose. Trečiasis kaltinamasis S. Kaunas nubaustas griežčiau – jam nelaisvėje teks praleisti devynerius metus.

Teismas patenkino nukentėjusiosios – vienintelio brolio netekusios Jolantos G. – civilinį ieškinį, tad kaltinamiesiems solidariai teks atlyginti padarytą 500 eurų turtinę žalą ir dar 5 tūkst. eurų – neturtinę. Vyrams taip pat teks padengti ir D. Andriuškos gydymo išlaidas – 850,70 euro.

Visi kaltinamieji teisme prisipažino smurtavę prieš D. Andriušką, tačiau kiekvienas tvirtino, kad jo smūgiai negalėjo būti mirtini.

R. Arbačauskas prisipažino būdamas neblaivus 2 kartus trenkęs D. Andriuškai į skruostą, nes taip norėjęs jį paauklėti dėl netvarkos – abu vyrai gyveno tame pačiame darbdavio išnuomotame name Kretingos rajone. Tą patį vakarą pas juos į svečius užsuko S. Kaunas ir vyrai kartu dar išgėrė alaus.

Vėliau S. Kaunas kartu su D. Andriuška išvyko į Kretingą, kur butą nuomojosi Saulius E., o pas jį jau svečiavosi ir D. Stončius. Čia išgertuvės vyko toliau.

Jų metu D. Andriuška ir vėl sulaukė smurto protrūkio: už tai, kad bandė paimti ne savo telefoną, jį vienu smūgiu į dantis „pavaišino“ D. Stončius, o dėl to, kad būdamas girtas apsišlapino – S. Kaunas tris kartus sudavė į veidą, o nukritus ant grindų dar ir apspardė.

Vėliau, nutarę, kad D. Andriuška lauke geriau prasiblaivys, jį, paėmę už rankų ir kojų, S. Kaunas su Sauliumi E. išnešė lauk ir paliko netoliese esančio daugiabučio laiptinėje.

Teismo medicinos specialistai nustatė, kad nukentėjusysis mirė nuo galvos sumušimo visumos – sužalojimai komplikavosi galvos smegenų suspaudimu, išsiliejus kraujui. Nukentėjusysis patyrė mažiausiai 13 smūgių į galvą, dar mažiausiai 30 trauminių poveikių padaryta į pilvą, rankas, kojas, sprandą – daugybinėmis kraujosruvomis buvo nusėtas visas kūnas, sulaužyti du šonkauliai.

„Sužalojimų pobūdis bei lokalizacija – suduoti stiprūs smūgiai nukentėjusiajam į galvą – sukėlė pavojų ne tik nukentėjusiojo sveikatai, bet ir gyvybei, tai įrodo, kad kaltinamieji R. Arbačauskas, S. Kaunas, D. Stončius suvokė pavojingą nusikalstamos veikos pobūdį, numatė, kad gali atimti gyvybę kitam žmogui, ir, nors nenorėjo atimti gyvybės, bet veikė siekdami sutrikdyti žmogaus sveikatą ir sąmoningai leido atsirasti pasekmėms, tai patvirtina, jog kaltinamieji nužudė nukentėjusįjį netiesiogine tyčia“, – konstatavo Klaipėdos apygardos teismas.

Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad S. Kaunas kartu su liudytoju Sauliumi E. nukentėjusįjį išnešė iš namo, kuriame šis buvo sužalotas, į kitą namo laiptinę ir paguldę ant laiptų paliko, neiškvietę greitosios pagalbos. „Tai įrodo, kad kaltinamasis S. Kaunas buvo abejingas pasekmėms, sąmoningai leido joms atsirasti“, – teigė Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Remigijus Preikšaitis.

Klaipėdos apygardos teismas kaltinamiesiems skyrė terminuotą laisvės atėmimo bausmę, artimą sankcijos minimumui, nes buvo atsižvelgta į kaltinamųjų atsakomybę lengvinančią aplinkybę – tai, kad jie nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios pripažino sudavę smūgius nukentėjusiajam į galvą ir taip padėjo išaiškinti šią veiką ir joje dalyvavusius asmenis.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas