Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 98 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po Kretingą pėdino dramblys

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-07-21

Praėjusio antradienio pavakare Rotušės aikštėje pasirodė tikrų tikriausias Afrikos dramblys iš čekų cirko „Francesko“, Prahoje, kuris sukėlė tikrą emocijų audrą tarp kretingiškių. Organizatoriai skelbiasi, jog Afrikos dramblys cirke Lietuvoje pasirodo pirmą kartą.

Daug diskusijų sukėlęs dramblys suteikė džiaugsmo mažiesiems, nes, jų manymu, atėjo pas juos tiesiai iš pamėgtų filmų.

Skanavo kretingiškių liepų

Ant aikštės kampo, priešais parduotuvę „Grifas“ galiūną, kurį ir gyvą daugelis pamatė pirmąsyk savo gyvenime, apspito būriai smalsuolių: telefonais fotografavosi, o dramblys, kaip tikras cirko artistas, jiems pozavo kilnodamas letenas, priklaupdamas, draugiškai mojuodamas straubliu. Glostydami dramblį itin džiūgavo vaikai.

Gerą pusvalandį kretingiškius aikštėje stebinęs dramblys Vilniaus ir Savanorių gatvėmis buvo išvestas atgal, į laisvą teritoriją Savanorių g. 49, už Juzefai Gindvilienei priklausančio turgelio su sklypu, kur šiomis dienomis ir įsikūręs cirkas.

Pakeliui iš Rotušės a. į cirko teritoriją dramblys paskanavo ir Vilniaus gatvėje augančių liepų šakų, kurias praeidamas pats nusilaužė. Dramblį lydėjo būrys cirko darbuotojų, – vienas iš jų ėjo iš paskos, rinkdamas gyvūno paliktus ekskrementus.

Tuoj po netikėto dramblio vizito į miesto centrą, redakcija sulaukė kretingiškių skambučių, žmonės taip pat dalijosi feisbuko paskyrose ir labai įvairiai vertino šį nemokamą „pasirodymą“ – vieni džiaugėsi, kad į Kretingą pagaliau atvyko geras cirkas, o jo organizatoriai susigalvojo puikią reklamą, kiti piktinosi, kad tyčiojamasi iš gyvūno.

Leidimo vedžioti neturėjo

Neigiamos kretingiškių reakcijos taip pat sulaukė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Jos vadovas Virgilijus Liepinis sakė, jog gavę pranešimą apie tai, kad dramblys neprižiūrėtas, išsyk nuvyko į cirko teritoriją.

„Apžiūrėjome dramblį, jo įkurdinimo vietą – informacija pasirodė klaidinga: gyvūnas ir girdomas, ir maitinamas, jo dresūra vyko be fizinių bausmių. Šis dramblys yra prijaukintas cirko gyvūnas, tačiau įspėjome, kad be leidimo jo daugiau nebevedžiotų gatvėmis. Organizatoriams dėl cirko renginių išdavėme leidimą, dėl vietos taip pat yra suderinta, bet ne dėl dramblio „promenadų“, – kalbėjo V. Liepinis, patikindamas, jog jų tarnybos kompetencija – gyvūno priežiūra, o ne rūpestis dėl saugaus buvimo gatvėje.

Miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė patvirtino, jog cirko organizatoriai dėl leidimo vedžioti dramblį Kretingos miesto gatvėmis nesikreipė, ir apie neįprastą reginį ji taip pat sužinojusi tik iš feisbuko.

Tą patį patvirtino ir Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimvydas Šakinis: „Cirkas su Savivaldybe eitynių nederino, – taip jo organizatoriai sumanė savavališkai pasireklamuoti“.

Nuogąstavimai dėl gyvūno teisių

Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus vadovas Ričardas Kačinas, paklaustas, ar dramblys yra eismo dalyvis, jei eina važiuojamąja gatvės dalimi, atsakė: „Įvykis – beprecendentinis, važiuojamąja dalimi dramblys tikrai negalėjo eiti. Nes ji yra skirta tik transporto priemonėms ir eismo dalyviams, pagal šiandieną šalyje galiojančias taisykles – pėstiesiems, dviratininkams, motorinių transporto priemonių vairuotojams, važnyčiotojams, naminių gyvulių ir paukščių varovams. O dramblys nėra naminis gyvūnas“.

R. Kačino žodžiais, cirko artistams šiuo atveju galėtų būti taikomas tik įspėjimas, bet, jei situacija būtų išprovokavusi eismo įvykį, tuomet jau grėstų bauda su žalos atlyginimu.

Į daugelio kretingiškių nuogąstavimus, kad, vedžiojant dramblį po miestą ir juolab naudojant jį cirko reikmėms, yra pažeidžiamos gyvūno teisės, V. Liepinis atsakė: „Dabar daug diskutuojama, netgi aukščiausiu lygiu – Seime, kad reikėtų uždrausti išnaudoti egzotinius gyvūnus. Tačiau tokio įstatymo kol kas nėra. Nors tie gyvūnai jau gimę nelaisvėje, bet turi teisę gyventi laisvai. Tarkim, zoologijos sodai bent jau sudaro natūralios gamtos iliuziją, o cirko gyvūnai varginami kelionėse ir priverstiniuose pasirodymuose“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas