Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 98 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendruomenės raitojasi rankoves: rašys projektus

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-07-21

Trečiadieni įvykusioje išplėstinėje sueigoje Kretingos miesto seniūnaičiai, teritorijoje veikiančių bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovai nusistatė prioritetus, kuriems projektams bendruomeninei veiklai stiprinti jie norėtų gauti Socialinių reikalų ir darbo ministerijos lėšų.

Kretingos miesto seniūnaičiai, bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovai nusistatė prioritetus, kuriems projektams bendruomeninei veiklai stiprinti jie norėtų gauti lėšų.

Kretingos miesto seniūnijai iš viso skirta 15 tūkstančių 908 eurai. Seniūnaičių sueigos sprendimu, tinkamomis finansuoti pripažintos veiklos, tenkinančios bendruomenių poreikius. Išskirtos 6 kryptys: socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms; vaikų ir jaunimo užimtumas (renginių, stovyklų ir kitų prasmingų veiklų organizavimas, skatinantis asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą); kultūrinė ir švietėjiška veikla; sporto ir sveikatinimo veikla; bendruomeninė ir kita vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinanti veikla; bendruomenės akcijos ir iniciatyvos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, tai yra parkų, sporto ir poilsio, vaikų žaidimo aikštelių, kitų bendruomenės teritorijoje esančių rekreacijos vietų sutvarkymas, taip pat viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams. Tačiau ilgalaikiam materialiniam turtui įsigyti skiriama ne daugiau, kaip 20 proc. nuo visam projektui įgyvendinti numatytos sumos.

Į miesto seniūniją susirinkę seniūnaičiai, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai juokavo, ar tik neteks skelbti dar vieno šaukimo dalintis projektams skirtas lėšas, mat šiuokart jie užsiprašę per kukliai.

„Daug norėsi – mažai gausi“, – prie tokios išvados priėjo Neįgaliųjų meninės raiškos ir sveikos gyvensenos asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ renginių vadovė Gina Tiškuvienė. Anot jos, asociacija telkia nežinomus kūrėjus, rengia literatūrines popietes, padeda išleisti poezijos ir prozos knygas, be to, treji metai organizuoja Kretingą Žemaitijoje, o gal ir už jos ribų garsinantį renginį „Vasara išeina į rudenį“. Asociacija šiam projektui norėtų gauti apie 200-300 Eur paramą, kurią panaudotų transporto išlaidoms, padėkos raštams bei kitoms reikmėms.

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kretingos bendrijos atstovas Pranas Liaučius šiai organizacijai užprašė 6 tūkst. Eur. „Esame aktyvūs, daug keliaujame, rengiame vakarones, veltui koncertuojame įvairiuose Savivaldybės renginiuose, dažni ir laukiami svečiai būname senelių namuose, dabar ruošiamės į Jūros šventę. Trūksta lėšų transportui. Ką galvoti, kad, pavyzdžiui, vokalinio ansamblio vadovas į repeticijas turi atvykti taksi automobiliu?“ – retoriškai klausė jis.

Šaulių sąjungos kuopos vadas Gintautas Pogoželskas pageidavo 300 Eur, kuriuos taip pat panaudotų transporto išlaidoms, mat su jaunaisiais šauliais dažnai tenka važiuoti į kaimo vietoves.

Apie aktyvią, įvairia veikla užsiimančią, gyventojus telkiančią Jauryklos parko bendruomenę, kurioje yra 40 narių, papasakojo jos pirmininkas Arūnas Mockevičius. Ši bendruomenė prašė 2 tūkst. Eur paramos renginiams, kurių vienas, galbūt pažintinis, susietas su miesto istorija, būtų suorganizuotas Kretingos žiemos sode.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ atstovės Birutės Viskontienės svajonė – neįgaliems, vežimėjyje sėdintiems vaikams parūpinti ir viešoje Kretingos poilsio zonoje pastatyti sūpynes. Tačiau paaiškėjo, kad tos sūpynės būtų traktuojamos kaip ilgalaikis turtas, kainuotų 6 tūkst. Eur, todėl neatitinka projekto reikalavimų. B. Viskontienė pateikė daugiau pasiūlymų, kaip galėtų pagerinti neįgalių vaikų gyvenimo kokybę: galbūt pirks treniruoklių, galbūt organizuos psichologo paslaugas, rengs stovyklas. Projektas bus orientuotas į socialinę veiklą.

Kretingos miesto Briedžio g. seniūnaitis Stasys Šauklys kėlė ugdymą vaikų darželyje baigusių vaikų užimtumo problemą. Esą keli šimtai „Draugystės“ ir „Vienybės“ sodininkų bendrijose gyvenančių mažųjų kretingiškių šlaistosi gatvėmis, jiems reikėtų veiklos. „Senjorai gali savim pasirūpinti, o vaikai – ne“, – sakė jis.

Trečiojo amžiaus universiteto, kurį lanko daugiau kaip 200 vyresnio amžiaus studentų, atstovė Janina Mikučionienė 800 Eur užsiprašė šiaurietiškoms lazdoms pirkti. „Jomis pasidalintume ir su „bočiais“ – vieną dieną galėtume sportuoti mes, kitą – jie“, – svarstė J. Mokučionienė.

Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ pageidavo 1000 Eur dviem kinams, kuriuos parodytų lauke, įsigyti, taip pat seminarui bei konferencijai surengti.

„Tai, ką aptarėme, tėra gairės, kurias išsakė sueigos dalyviai. Dabar jų laukia didelis darbas: susiskaičiuoti ir patikslinti reikalingas pinigų sumas, parašyti paraiškas ir nustatytu laiku jas pateikti peržiūrėti rajono Savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriui. Po to šias paraiškas įvertins ir tvirtins seniūnaičiai“, – sakė Kretingos miesto seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas