Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 12 %
Naktį12°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kalniškiuose – vasaros susitikimų ir bendrystės šventė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-07-21

Per patį vidurvasarį Kartenos seniūnijos Kalniškių bei Lubių kaimų gyventojai bei jų artimieji tradiciškai susirenka į vasaros šventę „Šiapus ir anapus Alantos“.

Mažieji šventės dalyviai žaidimų popietėje „Linksmoji karuselė“.

Nedidelis, per abiejų kaimų teritorijas tekantis, Alantos upelis tik geografiškai skiria kaimynines vietoves, tačiau – ne jų žmones. „Ne vien mūsų bendruomenės žmonės labai laukia šios šventės: į ją susirenka vasaroti į tėviškę iš užsienio sugrįžę gyventojai ar pasisvečiuoti pas senelius atvykę jų anūkai“, – kalbėjo jau kone dešimtmetį vykstančios populiarios vasaros šventės organizatorė, Kalniškių bendruomenės centro „Kalniškiai“ pirmininkė Rita Viskontienė.

Jos žodžiais, vasara – pats tinkamiausias metas pajudėti gryname ore, tarpusavyje pasivaržyti ir pasisemti gerų emocijų, Todėl Kalniškių ir Lubių žmonės šventinio susibūrimo neįsivaizduoja be sporto rungčių bei kitokių varžytuvių. „Šventę atidarome tradiciniu bėgimu aplink kaimą – apibėgame nedidelį ratą, nes svarbiausia yra ne kilometrai, o pati vienijanti idėja. Tą puskilometrį lengvai įveikia ir pagyvenę žmonės, ir tėvai, stumdami vaikų vežimėlius“, – teigė R. Viskontienė.

Šventės dalyviai taip pat varžėsi ir tradicinėse krepšinio 3x3, šaudymo, smiginio bei tinklinio varžybose, kilnojo „girą“ o taip pat sugalvojo ir šmaikščių rungčių – kas ilgiau išlaikys trinką ar toliau nuspirs batą.

„Varžybose aktyviai dalyvavo ne tik kaimo jaunimas bei vyrai, bet ir moterys, o Rūta Lubienė pelnė netgi netgi vieną medalį. Moterys taip pat traukė virvę, kilnojo trinką. Virginija Domarkienė surengė mini varžybas patiems mažiausiems šventės dalyviams – 2-3 metų vaikams“, – kalbėjo bendruomenės pirmininkė. Už sumanumą, organizuojant sportinę programą, ji gyrė bendruomenės aktyvistus Aušrą ir Povilą Gedgaudus.

Patys aktyviausi ir energingiausi kaimo sporto entuziastai buvo apdovanoti medaliais, kurių parūpino karteniškis pedagogas Marius Meškauskas.

O į šventę atvykusi viešnia iš Darbėnų tautinio paveldo kulinarė Vida Viskontienė Kalniškių žmonėms atvežė lauktuvių – puodo formos didžiulį kepalą juodos duonos, puoštos keptu dangčiu su rugio varpomis, kurį atkėlusi, vaišino mažais kepalėliais duonos. Sklidiname duonpuodyje jų būta per 70, – kone tiek pat, kiek Kalniškių bendruomenė suskaičiuoja savo narių.

Trinkos laikymo rungties nugalėtojos.

Vakarop kaimo žmonės buvo pakviesti į poilsio bei laisvalaikio aikštelę prie Kalniškių kultūros skyriaus, kur įrengta scena: linksmąją dalį pradėjo mažieji kaimo saviveiklininkai, juos keitė kaimo moterų senjorių ansamblio „Alanta“ dainos. Programą užbaigė svečių iš Skuodo rajono kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Bartuva“, vadovaujama Vidmanto Valinsko.

O vakaro sutemoms leidžiantis toli apylinkėmis aidėjo diskotekos, kurią vedė didžėjus Giedrius iš Kauno, garsai bei smagūs besilinksminančių žmonių klegesiai.

Šventės scenarijų, tikino R. Viskontienė, parengė pati Kalniškių bendruomenės centro „Kalniškiai“ taryba, o talkino kaimo žmonės: „Ką gi nuveiktum vienas, jei nepalaikytų bendruomenė ir jei šventės neparemtų geradariai, – žmonių aktyvumu pasidžiaugė ji. – Prieš šventę aptariame, ką mūsų žmonės labiausiai mėgsta, kokius kolektyvus išgalime pasikviesti ir kaip pasilinksminti, neturint gausių lėšų“.

Kaimo vyrai, jos žodžiais, patys kibo į talką ir pastatė laikiną surenkamą pavėsinę – jei užkluptų dažnas šią vasarą lietus. Statant pavėsinę, darbams vadovavo Antanas Narvilas, o išardytas statinys jo ūkyje bus saugomas ligi kitos vasaros.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas