Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 98 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendruomenėms eurų prisuka vėjas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-07-21

Ketvirtą kartą bendrovė „Sūdėnų vėjo elektra“ Darbėnų seniūnijos vietos bendruomenėms paskirstė paramos lėšas.

Galės statyti ir paviljoną

Ilgalaikę sutartį su šia bendrove Savivaldybės administracija pasirašė 2015-aisiais. Paramą, kurios dydis – 0,32 Eur už 1 mWh vėjų elektrinių jėgainių parke pagamintos ir parduotos elektros energijos, ji teikia kiekvieną metų pusmetį. Savivaldybei pervedamos lėšos panaudojamos tik pagal tikslinę paskirtį – Senosios Įpilties bei Sūdėnų kaimuose įgyvendinamiems aplinkosaugos ir socialiniams projektams, taip pat – bendruomenių reikmėms.

Atsižvelgus į Laukžemės ir Senosios Įpilties kaimų bendruomenių prašymus, Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko vadovaujama komisija, kurios nariai – Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Giedrė Ringytė, Senosios Įpilties bendruomenės atstovas Edvardas Stalmokas ir Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, 2 tūkst. Eur šiuokart skyrė Senosios Įpilties kaimo piliakalnių aplinkai sutvarkyti ir tuo prisidėti prie kaimo bendruomenės įgyvendinamo projekto „Įpilties piliakalnių istorija – gyva, kol ją prisiminsime“; 1 tūkst. 200 Eur skirta Laukžemės kaimo bendruomenei, rugpjūčio 12 dieną rengsiančiai tradicinę Žolinės šventę. Iš šių pinigų bus apmokėta koncertinė programa, scenos, garso ir apšvietimo įrangos nuoma. V. Domarko žodžiais, šventes organizuoti – puiku, jų bendruomenėms reikia, tačiau racionaliau paramos lėšas skirti tiems projektams, kurie tenkintų ilgalaikius visų bendruomenės narių poreikius. Komisija vieningai pritarė, kad 1 tūkst. 200 Eur būtų skirta Darbėnų seniūnijai autobusų laukimo paviljonui Sūdėnų kaime įrengti, o 2 tūkst. 500 Eur – Darbėnų gimnazijos Piliakalnio pagrindinio ugdymo skyriui kompiuterinei technikai atnaujinti.

Lėšos paskirstytos iš 2017 metų pirmąjį pusmetį suteiktos paramos dalies ir nepanaudoto praėjusių metų likučio. Nuo 2015-ųjų bendrovė „Sūdėnų vėjo elektra“ vietos bendruomenėms iš viso yra skyrusi 15 tūkst.119 Eur.

Rado bendrą kalbą

Pirmaisiais paramos skirstymo metais Laukžemės kaimo bendruomenės Žolinės šventei organizuoti buvo skirta 500 Eur, dar 340 Eur – projektui „Laukžemės kaimo gyventojų bendruomeniškumo skatinimas ir materialinės bazės stiprinimas“ kofinansuoti. Šio projekto metu bendruomenė įsigijo jos patalpoms reikalingą inventorių – stalus, keletą kėdžių, daugiafunkcį spausdintuvą, bilijardo stalą su įranga, koncertinius ansamblio rūbus. O Senosios Įpilties kaimo bendruomenė 2015-aisiais gavo 756 Eur projektui „Įpilties kaime gyventi gera“ kofinansuoti. Bendruomenė įsigijo krūmapjovę, vejapjūvę, sulankstomus lauko stalus ir suolus, tentinę palapinę, paplūdimio tinklą, tinklinio kamuolius, vaikų sūpynes. Praėjusiais metais 600 Eur buvo prisidėta Laukžemės kaimo bendruomenei organizuojant renginį „Sušilkime Kalėdine viltim“. Už šiuos pinigus buvo nupirktos dovanėlės nepasiturinčių šeimų vaikams ir vienišiems seneliams, dalis lėšų panaudota koncertinei programai. O Žolinės šventei buvo skirta 800 Eur.

Senosios Įpilties kaimo bendruomenė 800 Eur paramą pernai gavo renginiams „Sportuok ir būsi sveikas“, „Mėlynių šventė“ bei „Praeities pažinimas – bendruomenės ateičiai“ organizuoti. Buvo nupirkti termosai maistui bei karštiesiems gėrimams, dalis lėšų panaudota koncertinei programai. Darbėnų seniūnija, pernai gavusi 2 tūkst. 900 Eur, o vėliau – dar 1 tūkst. 530 Eur paramą, Sūdėnų kaime įrengė apšvietimą.

Septynios bendrovės „Sūdėnų vėjo elektra“ elektrinės, pastatytos Benaičių, Lendimų ir Sūdėnų kaimuose, – ne vienintelės Darbėnų seniūnijoje. Be jų, tuose pačiuose Benaičiuose, taip pat Žineliuose bei Pelėkiuose sparnus suka dar ir 23 bendrovės „Renerga“ vėjo elektrinės. Pasak buvusio ilgamečio Darbėnų seniūno E. Stalmoko, abi bendroves vietiniai gyventojai į teritoriją įsileido draugiškai. „Jokio pasipriešinimo nebuvo, nes verslininkai nuo pat žvalgytuvių, elektrinių projektavimo ir statybų pradžios su žmonėmis noriai bendravo, tarėsi, visus klausimus derino“, – sakė jis. E. Stalmoko teigimu, bendrovė „Renerga“ vietines bendruomenes taip pat paremia, tik ne per rajono Savivaldybę, o tiesiogiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas