Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 40 %
Naktį15°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vasaros šventę papuošė originalios idėjos

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2017-07-18

Jau tradicija tapo tai, kad Tūbausių parapijai minint šv. Henriko atlaidus, kartu rengiama ir Kurmaičių bendruomenės vasaros šventė „Gimtinė – mano uostas“. Šįsyk Akmenos upės slėnyje šventės dalyvius pasitiko ne tik mediniai vartai, bet ir įspūdingos šiaudinės skulptūros, tapusios dar vienu ženklu, liudijančiu, kad kurmaitiškiai išsiskiria bendruomeniškumu ir originaliomis idėjomis.

Daiva Beržonskytė ir Emanuelis Žukauskas šventę papuošė šiaudinėmis skulptūromis.

Vasaros šventės metu netrūko muzikos, dainų, pramogų, sportinio azarto ir dėmesio tiems, kas savo darbais, iniciatyva prisideda prie Kurmaičių kaimo puoselėjimo, bendruomenės sumanymų.

„Kiekvienais metais stengiamės pagerbti tuos, kurie padeda organizuojant šventę“, – sakė Kurmaičių kaimo bendruomenės centro „Kurmaičiai“ pirmininkė Ingrida Rinkevičienė, pasidžiaugusi, kad kurmaitiškius pavyksta sutelkti bendriems darbams.

Tad bendruomeniškiausiomis kurmaitiškėmis pripažintos ir pasveikintos Roma Jonušienė, Rimanta Žilinskienė, Jurgita Jokubauskienė ir Daiva Beržonskytė.

Būtent D. Beržonskytės iniciatyva šventės erdvė buvo papuošta šiaudinėmis skulptūromis. „Pernai su bendruomene padarėme vartus į šventę – jie puikiai išsilaikė visus metus, tad norėjosi šią iniciatyvą tęsti. Galvojome, kas tiktų kaimo šventei – taip ir gimė liaudiški motyvai ir ožys, kurį pasirinkome dėl išraiškingų ragų. Vienas čia įžvelgs grožį, o kitas – tik šiaudų krūvą, tai ir yra įdomu“, – pasakojo dizainerės išsilavinimą turinti D. Beržonskytė, kuriai sumanymą padėjo įgyvendinti mylimasis Emanuelis Žukauskas.

Pora pasakojo tris skulptūras sukūrusi maždaug per 4 valandas. „Mums malonu, kad žmonės ateina prie skulptūrų, jomis džiaugiasi, jas fotografuoja“, – sakė skulptūrų autoriai, ketinantys savo kūriniais Kurmaičių šventę papuošti ir kitąmet.

Dėmesys ir mažiausiems, ir vyriausiems

I. Rinkevičienė pasidžiaugė, kad gyvenvietėje daug jaunų šeimų, tad organizuojant vasaros šventę norėta nudžiuginti ir vaikus – jiems buvo skirtas Klaipėdos klounų teatro studijos „Dulidu“ klounadų spektaklis. Be to, jaunieji šventės dalyviai galėjo pramogauti ir vaikų žaidimų aikštelėje, kuri ne taip seniai įrengta poilsiavietėje prie Akmenos upės. Taip, pasak I. Rinkevičienė, vienoje vietoje kuriama poilsio erdvė, kur perkeliamos ir visos tradicinės bendruomenės šventės.

Sveikinimų auksinių vestuvių proga sulaukė Stasė ir Liudvikas Grigaičiai.

Per vasaros šventę neužmiršti liko ir kaimo senjorai – visi, kurie pasitiko 50-ąjį bei tolimesnius solidžius jubiliejus, buvo nuoširdžiai pasveikinti. Gyvenvietė džiaugiasi savo ilgaamžiais – 70 gimtadienį šįmet pasitikusiais Joana Momgaudiene ir Liudviku Katkumi, 80-ąjį – Zofija Pleikiene, 90-ąjį – Matilda Petrauskiene. „Ni grama“, – paklaustas, ar jaudinasi sulaukęs garbingo amžiaus, žemaitiškai juokavo L. Katkus, atsiimdamas dovanas iš šventės vedėjo Donato Žilinsko.

Pagerbtos buvo ir poros, galinčios tapti gražiu pavyzdžiu jaunoms šeimoms – auksines vestuves švenčiantys Stasė ir Liudvikas Grigaičiai bei Jadvyga ir Liudvikas Gedvilai.

Taurės neleido išsivežti

Daug emocijų vasaros šventės dalyviams suteikė virvės traukimas – šiose varžybose I v. pelnė ir pereinamąją taurę laimėjo Kurmaičių kaimo komanda, II v. – Tintelių, III v. – Plikių. Rengėjai prasitarė kitąmet į virvės traukimo varžybas ketinantys pakviesti ir daugiau bendruomenių, kurios gyvena kaimynystėje.

Sportines rungtis ir sveikinimus vasaros šventėje keitė muzika – šventės scenoje pasirodė Salantų kultūros centro liaudiška kapela, Kretingos rajono kultūros centro Rūdaičių skyriaus liaudiškos kapelos „Šonke tronke“ dainininkai bei Kurmaičių skyriaus liaudiška kapela „Kormate“.

Vėliau dainas publikai dovanojo dainininkas Kęstutis Jablonskis, grupės „Top vyrai“ ir „Vyšnios“, vakarą tęsė gegužinė, kurią vainikavo šventinis fejerverkas.

Suburia žygiai baidarėmis

Kurmaičių vasaros šventė kaip ir kasmet neapsiėjo be baidarių lenktynių Akmenos upėje – jas šįsyk laimėjo kurmaitiškis Mantas Elzbergas. Nors lenktynėse dalyvavo tik 4 baidarininkai, tačiau šventės rengėjai neskuba šios idėjos atsisakyti. Taip sutapo, kad lenktynėse šįkart nedalyvavo tūbausiškiai, kurie tądien atsisveikino su vienu bendruomenės nariu, iškeliavusiu į amžinybę.

Kurmaitiškių tradicija – vasaros šventę pradėti baidarių lenktynėmis.

Dar vieną žygį baidarėmis kurmaitiškiai jau buvo atlaikę liepos 7-8 dienomis. „Žygį „Akmenos ištakomis“ suorganizavome jau trečius metus ir šįkart jame dalyvavo 23 žmonės iš Kurmaičių, Tūbausių, Kretingos. Turėjome tikslą nuplaukti nuo piliakalnio iki Klaipėdos piliavietės. Tačiau dėl sudėtingų oro sąlygų ir sunkios trasos įveikėme maždaug 30 km atstumą ir sustojome ties Tauralaukiu, – pasakojo žygio organizatorius Mindaugas Žilinskas, papasakojęs, kad kartais tekdavę baidares ir pasinešti, nes kai kurios vietos buvę neperplaukiamos. – Buvo įdomu pažiūrėti, kaip atrodo Akmena, o kartu tai – ir savęs pažinimas. Baigus žygį mus pasitiko Kurmaičių bendruomenė – tai buvo labai malonus ir šiltas sutikimas.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas