Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 100 %
Naktį2°C debesuotumas 82 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Muzikuoja jauniausi Šukės saviveiklininkai.

Į tradicinę vasaros šventę „Sodžiaus takais“ Šukės ir aplinkinių kaimų žmones sukvietė Kretingos rajono kultūros centro Šukės skyrius. Jo vadovė Violeta Ruikienė įsitikinusi: nors žmonių kaime ir mažėja – Šukėje jų nebesuskaičiuotum nė iki 300, tačiau žmonės myli savąjį sodžių ir tą meilę įrodo savo darbu.

Šukėje jau kelerius metus veikia Juliaus Kalniaus medienos įmonė, Dainiaus Miliaus ūkinė-komercinė gintaro apdirbimo įmonė – jose darbo suranda ir vietiniai šukiškiai. Be to, kad Šukės apylinkės garsėja darbščiais ūkininkais, kaime esama ir bitininkų, ir smulkių ūkių: medaus galima paskanauti pas Antaną Jurgaitį, Romą Jonušą, Eugenijų Tarvydą, Augustiną Šleinių. „O Rimantas Liebus garsėja ne tik kaip darbštus bitininkas, bet ir profesionalus pirtininkas, vantų rišėjas, – patikslino V. Ruikienė ir pasidžiaugė: – Nors kaime gyvulininkyste nedaug kas beužsiima, tačiau pieno ir sūrių dar prigamina Gema ir Edvardas Pazdrazdžiai, Bronė Bukauskienė, Genė Šalnienė, Zina ir Justinas Riniai. Gi naujai įsikūręs Kristinos ir Viktoro Kavaliauskų braškių ūkis garsėja ne tik uogomis, bet ir daržovių daigais.“

Renginio vedėja ir sumanytoja Violeta Ruikienė kvietė švęsti, o Šukės bendruomenės pirmininkas Romas Jonušas apibendrino, ką yra nuveikusi bendruomenė.

Beje, K. ir V. Kavaliauskų ūkyje užaugintomis braškėmis skanavo visi šventės dalyviai.

Be kultūros skyriaus, Šukėje dar esama bibliotekos, medicinos punkto, tačiau kaime užsidarė vienintelė parduotuvė, o ir asfalto į Kretingą šukiškiai laukia nesulaukia. Šventėje viešėjęs rajono tarybos narys pats Šukėje ir gyvenantis Povilas Turauskis pažadėjo – asfaltas bus. O kad kaimas nedulkėtų, šukiškiai patys skyrė lėšų keliams palaistyti – pinigus iš žmonių surinko Vaida Bružienė, Alma Paulauskienė, Rasa Ruikienė.

Darbščius Šukės kaimo žmones, be P. Turauskio, šventės proga pasveikino Šukės bendruomenės pirmininkas Romas Jonušas, rajono vicemerė Danutė Skruibienė, rajono tarybos nariai Almantas Skruibys ir Vytautas Ročys, Darbėnų seniūno pavaduotoja Bernadeta Litvinienė, Kretingos r. kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vita Urbonienė. Į dainų sūkurį visus įsuko Šukės saviveiklininkai – folkloro kolektyvas „Šukupis“, muzikuojančių vaikų būrelis, liaudiškos muzikos kapela, vadovaujami Alvydo Vozgirdo, vėliau kartu su jais muzikavo Darbėnų liaudiškos muzikos kapela „Ontrep“, vadovaujama Artūro Juškos.

Ramutė Juodytė – viena močiučių, šiemet sulaukusi anūko.

Tradiciškai buvo pagerbtos močiutės, šiais metais sulaukusios anūkų. Tai Danutė Žilienė, Janina Kartavičienė, Taurytė Ivanauskienė, Ramutė Juodytė.

Su geromis mintimis, žodžiais ir dainomis bevaikščiodami sodžiaus takais, šukiškiai įprasmino ir Tautinio kostiumo metus: meno vadovo A. Vozgirdo rūpesčiu buvo pristatytas Klaipėdos krašto tautinis kostiumas, kuriuo vilkėjo šukiškė Gileta Ruikytė. Buvo įdomu matyti rūbo ir jame užkoduotų simbolių virsmą, kurį atspindėdavo socialinis merginos, nuotakos ar ištekėjusios moters statusas.

„Kaip atrodo ir kuo išsiskiria žemaičių krašto tautinis kostiumas, ir taip gerai žinome – juo gi mūsų saviveiklininkai vilki jau metų metus. O štai pažinti kaimyninio, čia pat esančio krašto tautinio kostiumo ypatumus buvo ir įdomu, ir naudinga“, – neabejojo V. Ruikienė, kuri kasmet rengia projektus rajono Savivaldybei – šventei skirtos lėšos garantuoja tradicijų tęstinumą: Šukėje vasaros šventės rengiamos jau tris gerus dešimtmečius.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas