Pajūrio naujienos
Help
2018 Liepa
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną25°C debesuotumas 6 %
Naktį16°C debesuotumas 98 %
Apklausa

Ar jums buvo įdomu, kas vyko per V. Putino ir D. Trumpo susitikimą Helsinkyje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Kiečiausiai“ – anglų kalba ir matematika

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-07-14

Šiemet rajono abiturientai uždirbo vienu šimtuku daugiau negu pernai – 20. Tačiau, anot Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Daivos Tranizienės, visi jie – arba už anglų kalbą, arba už matematiką, kai pernai po vieną šimtuką gauta dar ir už rusų kalbos bei fizikos, du – už informacinių technologijų žinias.

Šimtukais lenkia Pranciškonų gimnazija

Šiemet daugiausiai – 11-a – šimtukų pelnė Pranciškonų gimnazijos abiturientai: už anglų kalbą ir matematiką – Gvidas Katauskas , Justė Paksaitė ir Gvidas Serepinas, už anglų kalbą – Martynas Pranckus, už matematiką – Andrius Dagilis, Domantas Nikartas, Justas Santockis ir Povilas Tamošauskas. Lauryno Jurgilos anglų kalbos ir G. Katausko istorijos žinios įvertintos 99 balais. Daugiausiai rajone – 97 balus – už fizikos valstybinį egzaminą surinko D. Nikartas.

Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija šiemet džiaugiasi 6 šimtukais. Už anglų kalbą bei matematiką aukščiausius balus gavo Vytautas Petras Rudys, o už matematiką – Rokas Idzelis, Evelina Idzelytė, Dominykas Orlovas ir Matas Valiukas. Roko Grabio anglų kalbos žinios įvertintos 99 balais.

Šimtukus pelnė ir du Salantų gimnazijos moksleiviai: už anglų kalbą – Karolis Stanius, už matematiką – Sandra Pilelytė. Darbėnų gimnazijos abiturientė Vitalija Serapinaitė 100 balų taip pat gavo už matematikos valstybinį brandos egzaminą.

Galimybes linkėjo įsivertinti

Brandos egzaminus iš viso šiemet laikė 436 abiturientai, tarp kurių 72 – Kretingos technologijos ir verslo mokyklos ugdytiniai. Valstybinio egzamino neišlaikė 66: po 1 – rusų kalbos ir informacinių technologijų, po 2 – fizikos ir istorijos, 20 – anglų kalbos, 26 – lietuvių kalbos, po 7 – matematikos ir biologijos. Pernai neišlaikiusiųjų skaičius buvo didesnis – 76: 14-ai moksleivių nepavyko anglų k., 3 – biologija, 3 – geografija, 22 – lietuvių k., 34 – matematika. Tačiau ir šiųmetis rezultatas Švietimo skyriaus per daug nedžiugina. „Jeigu moksleivis savimi pasitiki ir apsisprendė laikyti valstybinį egzaminą, kad ir mažu balu, vis dėlto jį turėjo išlaikyti. Mano manymu, galbūt nepakankamas buvo pačios mokyklos darbas su tėvais bei mokytojais, orientuojant moksleivius, kokius egzaminus jiems geriau pasirinkti, kad paskui, stojant į aukštąsias mokyklas, nebūtų per daug didelio streso ir psichologinės įtampos“, – teigė D. Tranizienė.

Iš laikiusiųjų valstybinį lietuvių k. egzaminą 20 gavo aukštus 86-89 balus.

Pasak D. Tranizienės, vienintelio – chemijos – valstybinio egzamino rezultatai rajone būna stabilūs. Ir šiemet iš 15 laikiusiųjų 85-99 balais išlaikė 20 proc. „Mažo šio egzamino įvertinimo niekada neturime, galime daryti išvadą, kad šį egzaminą stiprūs abiturientai renkasi tikslingai“, – sakė Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

Pateikta 18 apeliacijų

Matematikos valstybinį egzaminą laikė 280 mokinių, neišlaikė 7, o šimtukų – 14. Nors ir šio egzamino rezultatai – geri, D. Tranizienė Kretingos krašto neskubėjo vadinti „tiksliukų“ kraštu, mat šimtukininkų ne visose ugdymo įstaigose yra. Pavaduotoją nustebino, kad iš 99 abiturientų, laikiusių valstybinį biologijos egzaminą, neišlaikė 7, mat, jos nuomone, šį dalyką moksleiviai, kaip ir, pavyzdžiui, chemiją, paprastai pasirenka tikslingai, kai jis būtinas stojant į aukštąsias mokyklas.

Iš viso rajono abiturientai šiemet laikė 10 valstybinių egzaminų: 257 – lietuvių k., 322 – anglų k., 121 – istorijos, 280 – matematikos, 99 – biologijos, 53 – fizikos, 15 – chemijos, 29 – informacinių technologijų, 40 – geografijos ir 2 – rusų k. Pernai abiturientai laikė 11 valstybinių egzaminų, mat buvo pasirinkę dar ir vokiečių k. Šiemet nė vienas abiturientas nepasirinko nei prancūzų, nei vokiečių kalbos.

Lietuvių k. mokyklinį brandos egzaminą šiemet buvo pasirinkęs 161 moksleivis, pakartotinėje sesijoje šį egzaminą laikė 37.

Rezultatais nepatenkinti rajono abiturientai pateikė 18 apeliacijų. Trys Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleiviai – dėl lietuvių k. ir literatūros, 2 – dėl anglų k. ir 4 – dėl matematikos; po vieną Salantų gimnazijos mokinį kreipėsi dėl lietuvių bei anglų k.; vienas Kretingos rajono švietimo centro ugdytinis – dėl anglų k.; 6 Pranciškonų gimnazijos abiturientai – dėl lietuvių k. ir literatūros.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas