Pajūrio naujienos
Help
2018 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke181522
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 89 %
Naktį-5°C debesuotumas 38 %
Apklausa

Ar prieš valstybės 100-mečio šventę padoru buvo pakelti vėliavų kainą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Švęsti kvietė Kretingos r. kultūros centro Kartenos skyriaus vedėja Sigita Dirmeitienė (kairėje) ir Kartenos seniūnė Gintarė Liobikienė.

Kartenos bei jos apylinkių žmonės, miestelio svečiai atšventė tradicinę vasaros šventę „Aš myliu Karteną, Kartena myli mane“. Tam tikra prasme šiųmetinė šventė buvo jubiliejinė, mat jos pavadinimui – jau 5-eri.

„Kažkaip šovė į galvą, ir tiek, – paklausta apie šventės pavadinimo, kurį būtų galima prilyginti šūkiui, atsiradimą, kalbėjo Kartenos seniūnė Gintarė Liobikienė. – Viskas prasidėjo nuo apyrankių – tada kiekvienas karteniškis ar miestelio svečias ją segėsi ant rankos, ir šūkis „Aš myliu Karteną, Kartena myli mane“ buvo kartu su apyrankės turėtoju. Po to jau šis pavadinimas persikėlė į šventės plakatą ir tapo tituliniu jos pavadinimu“.

Seniūnė patvirtino, jog seniūnija, Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyrius tradicinei šventei rengiasi iš anksto: „Numatome galimą biudžetą, dėliojame finansus ir žiūrime, ką už juos galime pasiūlyti karteniškiams“. Anot G. Liobikienės, šventės išlaidas padengia lėšos, gautos iš rėmėjų, iš rajono Savivaldybės, kuriai bendruomenė pateikia parengtus projektus, bei iš kultūriniams poreikiams skirtų pinigų. Kad ir kokius atlikėjus bepasikviestų, viena nesikeičia jau kelerius metus – per miestelio šventę būtinai koncertuoja vietos saviveiklininkai, kuriems ši išeiga – tai tarsi metinė ataskaita prieš vietos žmones.

Šventės viešnią liaudiškos muzikos kapelą „Lakštingelė“ pasitikus.

Be Kartenos saviveiklininkų, šventės dalyviams koncertavo Kretingos r. kultūros centro liaudiška kapela „Lakštingelė“, Darbėnų kapela „Ontrep“ bei Klaipėdos etnokultūros centro tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis „Senoliai“, vakarop – Ovidijus Vyšniauskas, grupė „Ilex“. O iki tol Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko sporto varžybos, kurių dalyviai tik patvirtino, jog karteniškiai puoselėja sportines tradicijas, Kartenos Švč. Margelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o linksmintis ir švęsti tradiciškai kvietė šventinė kvieslių eisena. Neužmiršti ir mažiausieji karteniškiai – jie buvo pakviesti į „Strazdaniukų vasarą“.

Šiuo metu Kartenoje gyvena apie 1 tūkst. gyventojų. Seniūnė pastebėjo tendenciją, jog čionai, į savo tėviškę, sugrįžta išėjusieji iš tėvų namų, tad Kartenoje – nemažai naujakurių. Rajono Savivaldybės ir Kartenos seniūnijos rūpesčiu nuosekliai tvarkoma Kartenos miestelio infrastruktūra: jau pradėtas investicinio 200 tūkst. Eur vertės projekto, kuris skirtas keliams, šaligatviams, apšvietimui sutvarkyti, techninio projekto pirkimo procedūros, iki galo parengus Kartenos bažnyčios išorės remonto techninį projektą ketinama kreiptis į įvairius fondus, kad būtų gauta lėšų šiam svarbiam darbui atlikti.

Kartenos saviveiklininkų pasirodymas per gimtojo miestelio šventę – tarsi metų ataskaita prieš žiūrovą.

„Šiuo metu karteniškius labiausiai ir jaudina tai, ar sutvarkysime gatves, ar pavyks suremontuoti bažnyčią, – pastebėjo G. Liobikienė. – Nuošaly visų darbų bei rūpesčių nelieka ir bendruomenė – seniūnija kartu su bendruomenės nariais sutvarkė Minijos pakrantę, kad būtų patogu ir saugu prieiti prie maudyklų.“

Seniūnė labai pasidžiaugė ir tuo, jog, investavus 40 tūkst. Eur, sutvirtintas Minijos krantas – per potvynius Kartena turėtų nebeskęsti, prasidėjo ir antrasis naujų Kartenos kapinių įrengimo etapas – kapinėms įrengti per du etapus skirtas 118 tūkst. Eur.

Seniūnijos rūpestis – ir paveldo kapinaitės, kurių Kartenos apylinkėse – visa dešimtis.

„Vienerias kapinaites pavyko aptverti, jeigu surasime pinigų – aptversime dar vienerias, – kalbėjo G. Liobikienė. – Mylime Karteną, puošiame ją gėlėmis, o šiuo metu skubame nušienauti Vyšnių kalną – labai laukiame kitos, ant piliakalnio organizacijos „Ceklio kuršiai“ rengiamos šventės“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas