Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Neįgalųjį paliko be vandens

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-05-30
Ričardas Mačiulskis įsitikinęs – jei Palangos g. 10-o namo gyventojai neturi vandentiekio įvado plano, vadinasi, ir jam vandenį pajungs neteisėtai.

Palangos gatvės 10 namo 6-me bute, priklausančiame Kretingos rajono savivaldybei, gyvenantis 59-erių neįgalus Ričardas Mačiulskis šiomis dienomis mina valdiškų įstaigų slenksčius. Vyras piktinosi, jog visi to paties daugiabučio gyventojai jau turi centralizuotai įvestą vandentiekį, o jis vandenį net praustis perka iš parduotuvės.

Įžvelgia diskriminaciją

Medinis Palangos g. 10 namas turi dvejopus šeimininkus: 4 butai yra privatūs ir 3 – Savivaldybei nuosavybės teise priklausantys būstai. Privatininkai jau prieš ketverius metus į savo butus įsivedė vandentiekį, o šiemet žiemą Savivaldybė prie bendro įvado prijungė ir 2 jai priklausančius butus.

„Mane vienintelį paliko likimo valiai, nes į mano butą, esantį kiemo pusėje, vamzdžius reikia vesti aplinkui per lauką, o ne kiaurai per sieną, kaip kitiems. Kai privatininkai vedėsi vandenį, man siūlė prisidėti, bet aš jiems sakiau – nesu to buto savininkas, tegul rūpinasi Savivaldybė“, – guodėsi R. Mačiulskis.

Šulinio vanduo šiandieną negeriamas – vyras rodė už kelių žingsnių nuo šulinio, užtvartėje, žiojėjančią šiferio lakštu pridengtą kanalizacijos duobę, užsilikusią iš to meto, kai namo gyventojai dar nebuvo prisijungę prie nuotekų tinklų. Todėl, sakė vyras, vandenį maistui, praustis bei skalbtis kasdien perkąs talpomis po 5 l.

Nebeapsikęsdamas tokios padėties, R. Mačiulskis kreipėsi į Savivaldybę ir Kretingos miesto seniūniją: „Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis vis liepdavo laukti, galop pasakė, kad reikės gauti 4 privačių butų savininkų sutikimus. Kodėl tuomet, kai vedė į tuos du Savivaldybės butus, sutikimų nereikėjo, o man reikia? Juk žino, kad esu neįgalus, kodėl mane diskriminuoja?“ – piktinosi R. Mačiulskis.

Kaimynai nepasirašo

Vyras rodė Savivaldybės jam atsiųstą raštą, kuriame nurodoma, jog, nesant techninių galimybių įvesti į jo butą geriamą vandenį bei kanalizaciją per namo bendro naudojimo koridorių, tektų vesti atšaką per lauką. Dėl šios priežasties reikalingas visų namo gyventojų sutikimas. Savivaldybė suskaičiavo, jog vandens bei nuotekų tinklų įvedimas į R. Mačiulskio butą kainuotų 1,43 tūkst. eurų. Gavus daugumos kaimynų sutikimą, rašoma rašte, Savivaldybė darbams skirtų numatytas lėšas.

R. Mačiulskis turėjo kreiptis į bendrovę „Kretingos būstas“, kad ši surinktų bendrasavininkių raštiškus sutikimus. Tačiau šiam nuėjus pasiteirauti, ar kaimynai sutiko, sužinojo, kad jie nepasirašo, kol jiems nebus sumokėta 300 eurų.

P. Černeckis tvirtino, jog Savivaldybė ieško būdų, kaip padėti neįgaliam žmogui: „Įpareigojome „Kretingos būstą“ operatyviai iš naujo organizuoti gyventojų susirinkimą, išaiškinsime situaciją. Tačiau neatmetame galimybės, jog, prireikus, gali tekti eiti ir teismo keliu“.

„Privatininkai už savo pinigus įsivedė vandenį ir nori, kad aš irgi prisidėčiau. P. Černeckiui sakiau: ne aš, o jūs turite sumokėti. Kai paprašiau namo savininkų parodyti prisijungimo prie vandentiekio tinklų dokumentus, paaiškėjo, kad jie neturi plano, vadinasi, įvadas yra nelegalus“, – įsitikinęs pašnekovas.

Savivaldybės būste gyvenantis R. Mačiulskis sakė perkąs vandenį, nes nesiryžtąs jo gerti iš šulinio, mat už kelių metrų nuo šulinio tebėra išlikusi srutų duobė.

Įvado neprivalo įregistruoti

„Kai atvyko „Kretingos vandenų“ inžinierius Virginijus Mažutis, pasakiau, kad jie vykdo nusikalstamą veiklą: ir tuomet butus prijungė prie tinklų nelegaliai, o ir dabar jungtų. Kodėl visi – kaimynai, Savivaldybė, vandentiekio vadovai – numoja į tai ranka, kai piliečiai raginami kovoti su korupcija?“ – stebėjosi vyras.

Bendrovės „Kretingos vandenys“ projektų vadovė Veronika Alšauskaitė paaiškino, jog privačių valdų savininkams nėra privaloma įregistruoti įvadus – jie yra pažymėti jų bendrovės planuose. „Suprantama, jog gyventojai prie centralizuotų tinklų prisijungė už savo lėšas, todėl iš kitų besijungiančiųjų prašo kompensacijos. O kadangi R. Mačiulskiui atšaka bus vedama dar ir per bendro naudojimo teritoriją, reikia ir kitų namo bendrasavininkių parašų“, – tvirtino ji.

Paprašytas paaiškinti, kodėl R. Mačiulskiui nebuvo įmanoma vandentiekio įvesti paprasčiau, „Kretingos vandenų“ inžinierius V. Mažutis paaiškino: „Į 4-ą ir 5-ą butus Savivaldybė tinklus vedė per sieną, tuomet buvo galimybė įvesti ir į R. Mačiulskio butą, bet negavome žemiau esančio 2-o buto savininko sutikimo. Šis gyvena užsienyje ir vienintelis nėra sudarę sutarties su Kretingos vandens ūkiu“.

Neprisideda, tvarkant namą

V. Mažutis neslėpė pastebėjęs, jog R. Mačiulskis nepalaiko gerų santykių su kaimynais, dėl to taip ilgai ir užsitęsusi ši nemaloni istorija.

R. Mačiulskio kaimynė 1-o buto savininkė Živilė Drungilaitė, paklausta, kodėl gyventojai nepasirašo sutikimo, nustebo: „Jeigu neprisideda, kodėl mes turime už kitą mokėti savo pinigus. Ričardas yra sunkiai sušnekamas, rašo skundus, nes niekas jam pačiam nekainuoja. Statėme stogelį prie bendro įėjimo – neprisidėjo, keitėme lauko duris, tvarkėme laiptus – nedavė nė euro. Bet juk jis, o ne Savivaldybė čia gyvena.“

„Per kelis metus būtų taupęs ir susitaupęs tuos 300 eurų vandeniui įsivesti. Treji savininkai vedėmės vandenį, ir, jei mums sumokės po 100 eurų, nesvarbu – pats R. Mačiulskis ar Savivaldybė – neprieštarausime“, – tvirtino 3-o buto savininkė Nijolė Subačienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas