Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Europos Parlamentas (EP), Lietuvos teisės institutas ir Teisingumo ministerija vykdė projektą, kurio pagrindinis tikslas – Lietuvos mokinius supažindinti su EP veikla: 20-ies Lietuvos mokyklų mokiniams buvo pristatomas EP, jo funkcijos ir suorganizuotas konkursas. Projekte dalyvavo ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija. Šios gimnazijos mokinių komanda puikiai pasirodė žinių apie EP viktorinoje ir laimėjo pagrindinį apdovanojimą – galimybę aplankyti EP būstinę Briuselyje.

Po ekskursijos Europos Parlamente

Gimnazijos komanda, Augustas Simukaitis, Salvijus Linnik, Rimgaudas Anužis, Greta Narvilaitė, Dovilė Raminaitė, Osvaldas Šykšta, Lukas Cibakin, lydima mokytojų Ramunės Masiokienės ir Dalios Šimonienės, lankėsi Briuselyje, EP ir susipažino su šios institucijos darbu, veikla, taip pat su istorinėmis Briuselio vietomis ir patyrė neišdildomų kelionės įspūdžių skanaudami tikrų belgiškų vaflių ir šokolado.

„Apsilankymas EP mokiniams buvo neįkainojama dovana. Jie gyvai galėjo pamatyti ir suprasti, kas vyksta Europos Parlamente, atstovaujančiame visiems Europos Sąjungos piliečiams, taip pat ir jiems patiems. Sužinojo EP galimybes ir, manau, kad prireikus tikrai galės jomis pasinaudoti“, – pasakojo už projekto koordinavimą gimnazijoje atsakinga R. Masiokienė.

Gimnazijos mokiniai susitiko su europarlamentaru Petru Auštrevičiumi ir jo padėjėja, kurie papasakojo apie visą EP sudėtį, veiklą, jos svarbą Europos Sąjungos šalims, aprodė EP būstinę, papasakojo jo istorijos.

,,Dalyvaudami projekte daug domėjomės apie Europos Parlamentą, tačiau buvo įdomu gyvai išgirsti, kad darbas Europos Parlamente – sudėtinga ir atsakingo darbo reikalaujanti sistema. Kol patvirtinami teisės aktai, nueinamas ilgas kelias. Parlamento narys parlamentiniame komitete parengia teisės akto pasiūlymą, kurį pateikia Europos Komisija.

Parlamentinis komitetas balsuoja dėl šio pranešimo ir galbūt jį pataiso. Kai teisės aktas pataisomas ir už jį balsuojama plenariniame posėdyje, tada laikoma, kad Parlamentas priėmė sprendimą“, – įspūdžiais dalinosi vienas iš projekto ir kelionės dalyvių A. Simukaitis.

Lankydamiesi EP gimnazistai turėjo galimybę sudalyvauti ir mini asamblėjoje, kurioje buvo diskutuojama apie Vengrijos politinę padėtį, taip pat apie šios šalies universiteto uždarymą, kokios pasekmės būtų, jei taip nutiktų.

,,Man tai buvo ir pirmoji kelionė į užsienį, ir neišdildomi gyvenimo įspūdžiai, ir patirtis. Iš arti pamatyti, kaip sprendžiamas Europos šalių likimas, kaip priimami sprendimai, lemiantys santykius, bendradarbiavimą Europoje, yra nepaprastai įdomu“, – kalbėjo D. Raminaitė.

Apsilankę EP gimnazistai turėjo progos pažinti ir Briuselį, ne tik Belgijos, bet ir visos Europos Sąjungos sostinę. ,,Miestas sužavėjo architektūra, istoriniais pastatais ir šiuolaikiškais ES institucijų būstinių pastatais. Nenuostabu, kad šalies, kurioje yra trys oficialios kalbos – prancūzų, olandų ir vokiečių – sostinėje tvyro pakankamai laisva atmosfera. Aplankėme miesto Rotušės aikštę, Karaliaus namą, Gildijos pastatus, besišlapinančio berniuko skulptūrą... Visur sutikti žmonės, atrodo, gyvena be rūpesčių, atsipalaidavę ir džiaugiasi gyvenimu. Tai labiausiai ir patiko“, – įspūdžiais dalinosi S. Linnik.

Mokytojų R. Masiokienės ir D. Šimonienės įsitikinimu, tokie projektai naudingi ne tik moksleiviams. Taip stiprinamas vieno svarbiausių Europos Sąjungos institucijos žinomumas, gerinamas įvaizdis. Anot jų, tokie projektai leidžia ir labiau suvienyti ES piliečius.

„Mūsų gimnazijoje nemažai mokinių iš Moksleivių parlamento, todėl jiems labai įdomu, kaip veikia EP, kaip paskirstomos funkcijos, atsakomybės. Vaikai žinias, išgirstą informaciją apie EP gali sėkmingai pritaikyti savo veikloje. Mokinius labai viliojo galimybė patiems asmeniškai apsilankyti EP, todėl projektas gimnazijoje buvo tikrai populiarus“, – pasakoja D. Šimonienė.

---

Respublikinis projektas „Moksleivių žinojimo apie Europos Parlamento veiklą skatinimas“ Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje startavo 2016 m. gruodžio 6 d. Projekto idėją ir jo vykdymą pristatė projekto koordinatorė Milda Kaminskaitė – Lietuvos teisės instituto Tarptautinių ryšių skyriaus vyresnioji specialistė. Pirmuosius mokymus – „Europos Parlamento kompetencijos ir politinės grupės Europos Parlamente“ – vedė Lietuvos teisės instituto Teisinės sistemos tyrimų skyriaus vedėja-tyrėja Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė. Ji supažindino mokinius su EP rinkimais, EP institucijomis, jų veikla, frakcijomis ir frakcijų politinėmis pažiūromis. Daug dėmesio skirta Lietuvos atstovams EP. Kartu su mokiniais diskutavo apie dalyvavimo rinkimuose būtinybę, kairiųjų ir dešiniųjų politinių jėgų pažiūras.

,,P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas