Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos keliautojų grupė prie Reimso katedros Prancūzijoje.

Balandį 22 Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai, lydimi 6 mokytojų, lankėsi Prancūzijoje, Paryžiuje, tačiau kelionės metu pabuvojo ne tik sostinėje.

Keliauninkai išvyko iš Lietuvos anksti ryte ir keliavo per Lenkiją, kitą dieną pralėkė pro Vokietiją, nepamiršdami stabtelti nykštukinėje kunigaikštystėje – Liuksemburge, kur aplankė įmantrų miesto senamiestį, Konstitucijos aikštę, Dievo motinos katedrą, Didžiųjų hercogų rūmus bei jų tvirtovės fragmentus. Galiausiai trečią dieną autobusas pajudėjo Paryžiaus link, pakeliui aplankydamas žymiąją Reimso katedrą, kur būdavo karūnuojami Prancūzijos karaliai.

Pasiekus Paryžių, turistams buvo pravesta ekskursija po žavingą, jaukų, buvusį bohemišką Monmartro rajoną. Teatro aikštė – miesto menininkų meka, kalvos viršūnėje iškilusi Šventosios širdies bazilika, Kliši bulvaras. Mulen ružas – žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis.

Vėliau pabrėžiečiai tyrinėjo Defansą – ateities miestą, kuris pribloškė įspūdingų formų stiklo ir plieno konstrukcijomis. Mokiniai užlipo į Naująją arka – „Defanso galvą“, nuo kurios atsivėrė įspūdinga Paryžiaus panorama.

Ketvirtą dieną, jau įpusėjus kelionei, turistų grupelė patraukė šalies didybę menančio Luaros slėnio link. Jaunieji keliautojai buvo supažindinti su garsiosiomis šalies pilimis: Šamboro pilimi – gražiausia Renesanso pilimi ne tik Prancūzijoje, Šenonso pilimi, žymia damų pilimi, pastatyta ant nuostabios Šero upės kranto, dažnai vadinama pilimi – tiltu, kabančiu ant upės. Mokinius sužavėjo Ambuaz pilis ir miestelis, kuriame paskutinius gyvenimo metus praleido Leonardas da Vinči.

Kitą dieną ekskursantai vyko į Versalį – Liudviko XIV karališkąją rezidenciją. Ten mokiniai susipažino su Versalio architektūros ansambliu, prancūziškojo stiliaus parko šedevru – Versalio sodais. Iš žavingos rezidencijos grupė patraukė apžiūrėti kitų įdomių objektų, esančių Paryžiuje: Luvro, Paryžiaus operos, Sitė salos, Notre Dame katedros, centrinio turgaus forumo. Nebuvo pamirštas ir spalvingasis lotynų kvartalas, kaip ir Sorbonos universitetas, Santarvės aikštė. Liko pastebėta ir elegantiškiausia Paryžiaus gatvė – Eliziejaus laukai, Triumfo arka ir, žinoma, Prancūzijos simbolis – Eifelio bokštas. Grupė paplaukiojo turistiniu laivu, keliančiu į Sitė salą.

Grįžtant atgal į Vokietiją, autobusas sustojo Saksonijos sostinėje Drezdene, kuriame turistai pėsčiomis apžiūrėjo miestą, išvydo Briulo terasą, brangenybių ekspoziciją „Žalieji skliautai“, Saksonijos kurfiurstų pilis, baroko perlą Cvingerio rūmus, Zemperio operą, katedrą ir net aplankė paveikslų galeriją „Senieji ir naujieji meistrai“.

Būtų galima pamanyti, kad tiek daug aplankyti per keletą dienų – tiesiog neįmanoma, bet kelionėje dalyvavę mokiniai ir mokytojai patikino, kad viskas įmanoma, ypač su tokia kompanija, kuri ištroškusi žinių ir yra subrendusi.

Ne pirmą kartą į Paryžių keliavusios mokytojos pastebėjo, kad lankytinų objektų bilietų kainos yra padvigubėjusios, o visoje sostinėje sustiprinta apsauga dėl galimų teroristinių išpuolių, tad galima pasijausti it oro uoste, kur visų bagažai tikrinami metalo detektoriais. Turistų skaičius taipogi sumažėjęs dėl tų pačių priežasčių. Vienaip ar kitaip, mokiniams pasisekė, mat daugelis jų į Prancūziją vyko pirmą kartą. O ir oras visas septynias dienas buvo kuo puikiausias – švietė saulė, medžiai žaliavo, o termometras rodė 20 laipsnių šilumos.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas