Kretingos sporto mokyklos krepšininkai, gimę 2002 m. ir treniruojami Vytauto Šližiaus, tapo tarptautinio turnyro Čekijoje nugalėtojais.

Kretingos sporto mokyklos krepšinio vaikinų, gimusių 2002 m., komanda, treniruojama Vytauto Šližiaus, dalyvavo tarptautiniame velykiniame krepšinio turnyre Ostravoje, Čekijoje. Be lietuvaičių bei čekų, turnyre dalyvavo įvairaus amžiaus krepšininkai iš Slovakijos, Italijos, Vengrijos, Estijos, Lenkijos, Makedonijos, Vokietijos ir kitų šalių, kurioms iš viso atstovavo per 140 komandų.

Kretingos sporto mokyklai atstovavę vaikinai žaidė U-15 grupėje, kurioje kovėsi 16 komandų. Grupės etape mūsiškiai iškovojo visas 3 pergales ir, užėmę I vietą, pateko į pusfinalį, kuriame kretingiškių laukė praėjusių metų Slovakijos čempionai – MBK Viktoria Žilina atstovai, kuriuos Kretingos vaikinai nugalėjo 55:45. Finale kretingiškių varžovai vėl buvo Slovakijos krepšininkai iš BKM SPU Nitra. Kretingos vaikinai juos nugalėjo rezultatu 59:42 ir tapo turnyro čempionais. Naudingiausiu komandos žaidėju pripažintas Kasparas Jonauskas.

„Džiaugiuosi, jog pavyko tapti čempionais, – neslėpė komandos treneris V. Šližius. – Pamatėme įvairaus komandų propaguojamo žaidimo stiliaus, prie ko tekdavo arba prisitaikyti, arba taikyti mums palankų žaidimą. Be kita ko, reikėjo prisitaikyti ir prie mums neįprasto teisėjavimo“.

Treneris įsitikinęs, jog tokios išvykos sutvirtina komandą, kolektyvas susitelkia ir aikštėje tampa kaip vienas kumštis bei kaip šeima – už aikštės ribų.

--

Grupės rezultatai:

„Kretingos SM“ – „Berlyno Alba“ (Vokietija) – 76:42; „Kretingos SM“ – „Stela Ciestin“ (Lenkija) – 59:31; „Kretingos SM“ – „Ostrava“ – 66:49.