Pajūrio naujienos
Help
2017 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 11 %
Naktį2°C debesuotumas 35 %
Komentarų topas

Ar pasodinote šiemet nors vieną medį?

  • Gat­vės in­ter­viu
  • 2017-04-21

Pranas RIPKAUSKAS: – Turguje nusipirkau kriaušės sodinuką ir pasisodinau prie savo namo, kada nors bus vaisių. Tačiau man medžiai patinka ne vien dėl to. Medis daug ką reiškia – tai žaluma, ramybė, pavėsis, grynas oras, sveikata, grožis, poilsis. Įsivaizduokit, kaip nejaukiai atrodytų sodyba plyname saulės nudegintame lauke ir kaip tokioje turėtų gyventi žmogus.

Rima RAMOŠKIENĖ:

– Kai mieste, komunalininkams tvarkant aplinką, pamatau kertant medžius, visada suskausta širdį, nors suprantu, kad kartais pasenęs, tuščiaviduris medis gali kelti grėsmę žmogui, užgriūti. Svarbiausia, kad tuos iškirstus medžius atsodintų naujais. Kartais išstypęs, išsišakojęs sveikas medis kam nors trukdo, užstoja saulės šviesą. Jeigu prieš sodinant nepagalvosi ir neplanuosi, kur ką sodinti, tokių nepatogumų gali tikėtis. Pati pernai rudenį sode pasisodinau dvi obelis.

Stasė MARKAUSKIENĖ:

– Na, pažiūrėkit į mano amžių – taigi per tiek metų sode daugybę obelų, slyvų, visokių kitokių vaismedžių, serbentų, agrastų, dėl grožio – dar ir alyvų krūmų spėjau prisodinti. Be žalumos, be gėlių žydėjimo neįsivaizduoju gyvenimo, ypač kaime, kai yra visos sąlygos tam. Be to, į obelį esu įkėlusi medinį namelį špokams. Niekada nebūna liūdna – jie čia parskridę tik čiulba, tik čiulba – rodos, iš visos sielos.

Eugenijus ANDRIJAUSKAS:

– Neįsivaizduoju žmogaus, per gyvenimą nepasodinusio nė vieno medžio. Kai kurios šeimos turi gražią tradiciją pasodinti po ąžuolą ar liepą, gimus vaikams. Aš esu sodinęs ąžuolyną Kretingos mieste, už tvenkinio. Tuomet dirbau Vidaus reikalų sistemoje, atmenu, buvo suorganizuota talka. Kiek žinau, ir dabar tokios talkos seniūnijose vyksta. Medžius sodinantys žmonės ir pabendrauja smagiai, ir gyvenviečių erdves papuošia.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALISchat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas