Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 3 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Ar reikėtų dažnesnių policijos reidų dėl atšvaitų nešiojimo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar pasodinote šiemet nors vieną medį?

  • Gat­vės in­ter­viu
  • 2017-04-21

Pranas RIPKAUSKAS: – Turguje nusipirkau kriaušės sodinuką ir pasisodinau prie savo namo, kada nors bus vaisių. Tačiau man medžiai patinka ne vien dėl to. Medis daug ką reiškia – tai žaluma, ramybė, pavėsis, grynas oras, sveikata, grožis, poilsis. Įsivaizduokit, kaip nejaukiai atrodytų sodyba plyname saulės nudegintame lauke ir kaip tokioje turėtų gyventi žmogus.

Rima RAMOŠKIENĖ:

– Kai mieste, komunalininkams tvarkant aplinką, pamatau kertant medžius, visada suskausta širdį, nors suprantu, kad kartais pasenęs, tuščiaviduris medis gali kelti grėsmę žmogui, užgriūti. Svarbiausia, kad tuos iškirstus medžius atsodintų naujais. Kartais išstypęs, išsišakojęs sveikas medis kam nors trukdo, užstoja saulės šviesą. Jeigu prieš sodinant nepagalvosi ir neplanuosi, kur ką sodinti, tokių nepatogumų gali tikėtis. Pati pernai rudenį sode pasisodinau dvi obelis.

Stasė MARKAUSKIENĖ:

– Na, pažiūrėkit į mano amžių – taigi per tiek metų sode daugybę obelų, slyvų, visokių kitokių vaismedžių, serbentų, agrastų, dėl grožio – dar ir alyvų krūmų spėjau prisodinti. Be žalumos, be gėlių žydėjimo neįsivaizduoju gyvenimo, ypač kaime, kai yra visos sąlygos tam. Be to, į obelį esu įkėlusi medinį namelį špokams. Niekada nebūna liūdna – jie čia parskridę tik čiulba, tik čiulba – rodos, iš visos sielos.

Eugenijus ANDRIJAUSKAS:

– Neįsivaizduoju žmogaus, per gyvenimą nepasodinusio nė vieno medžio. Kai kurios šeimos turi gražią tradiciją pasodinti po ąžuolą ar liepą, gimus vaikams. Aš esu sodinęs ąžuolyną Kretingos mieste, už tvenkinio. Tuomet dirbau Vidaus reikalų sistemoje, atmenu, buvo suorganizuota talka. Kiek žinau, ir dabar tokios talkos seniūnijose vyksta. Medžius sodinantys žmonės ir pabendrauja smagiai, ir gyvenviečių erdves papuošia.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas