Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įvertinimas – už olimpinių idėjų sklaidą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2017-04-21

Marijono Daujoto pagrindinė mokykla, dalyvaujanti projekto „Olimpinė karta“ veiklose ir visus metus gyvenusi olimpinių idėjų ritmu, tapo šio projekto laureate ir projekto iniciatoriaus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) buvo apdovanota kaip „Metų olimpinė įstaiga“. Šis apdovanojimas mokyklai buvo įteiktas per III Olimpinio švietimo kongresą „Olimpinių idėjų įtaka bendruomenės identitetui“.

Mokiniai noriai dalyvauja varžybose „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ – per jas jie patiria varžytuvių ir sportavimo kartu džiaugsmą.

„Mes jau keliolika metų gyvename olimpinių idėjų ritmu – buvusi ilgametė mūsų mokyklos kūno kultūros mokytoja Irena Augutienė olimpines idėjas mokykloje įdiegė dar 2000-aisiais ir jos pasėta sėkla išaugo į didelį medį – jos suburtas mokytojų kolektyvas olimpines idėjas tęsia iki šiol – ugdymo plane numatytas olimpinio ugdymo integravimas į mokomuosius dalykus bei neformalųjį ugdymą“, – teigė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jūratė Račinskienė.

Per pastaruosius mokslo metus mokyklos bendruomenė dalyvavo daugiau kaip 40 įvairių veiklų, susijusių su sportu ir olimpinių idėjų sklaida. Mokyklos mokiniai – aktyvūs Lietuvos mokyklų žaidynių, rajono sporto renginių dalyviai, mokykloje gausiai organizuojama įvairių sporto šakų varžybų, sveikatinimo renginių, per ugdymo procesą vaikai kuria ir vykdo projektinius darbus – olimpinės idėjos įgyvendinamos per technologijų, ekonomikos, biologijos, dailės, geografijos, etikos, kalbų, informacinių technologijų, muzikos pamokas. Taip ugdomas vaikų kūrybiškumas, jie skatinami judėti, sveikai gyventi.

„Olimpinių idėjų sklaidai pritaria ir mokinių tėvai, kurie aktyviai dalyvauja sporto dienos „Sportuojame su tėveliais“ renginiuose, įvairiose akcijose – Solidarumo bėgime, Judėjimo savaitėje, „Baltijos apkabinimas“, darbo grupėse ir teikia pasiūlymus, olimpinių idėjų sklaida mus skatina bendrauti ir bendradarbiauti su kitomis rajono ugdymo įstaigomis, o praėjusiais metais buvome nominuota kaip Sportiškiausia rajono mokykla. Vykdėme ir respublikinius projektus „Sunkiosios atletikos plėtra“, „Sveikatiada“, mokyklos sunkiaatlečiai yra pasiekę laimėjimų ir tarptautinių varžybų lygiu“, – kas nuveikta, vardino J. Račinskienė, neabejodama, jog tai nebuvo nepastebėta LTOK. Mokykla jau dvejus pastaruosius metus dalyvauja projektuose „Aš kuriu pasaulį olimpine dvasia“ ir juos laimi – mokyklai skirtos lėšos panaudojamos sporto bazei stiprinti.

Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje įrengtos šaškių lentos pamėgtos mokinių, kurie žaisdami šaškėmis prasmingai išnaudoja pertraukas

„Buvo pagamintos 3 šaškių lentos – vaikai jas yra labai pamėgę, per pertraukas tiesiog nesitraukia nuo jų. Nupirkta badmintono rakečių – sporto salėje vaikai gali žaisti badmintoną. Šis inventorius – toks populiarus, kad neatlaikė krūvio“, – kad vaikai noriai sportuoja, pasidžiaugė kūno kultūros mokytojas Gediminas Petrauskas. Jo pastebėjimu, vaikai iš prigimties yra judrūs, nori judėti, ieško būdų, kaip išsikrauti. Tik šiuolaikiniai mokiniai, anot mokytojo, yra labiau išrankūs, labiau smalsūs, labiau apsišvietę, tad pedagogams reikia būti išradingiems, kūrybingiems, surasti įdomesnių užimtumo formų, kad judėti vaikui būtų patrauklu.

„Tačiau siekiant rezultato, su vaikais tenka daug kalbėti, kad jo nebus ir be nuoseklaus, ilgalaikio, tegu ir nuobodaus darbo“, – teigė G. Petrauskas.

Judėjimo problema mokykloje sprendžiama rengiant judriąsias pertraukas – per jas vaikai gali šokti, žaisti judriuosius žaidimus, stalo tenisą, norą sportuoti paskatina ir įvairios varžybos, nes vaikams varžytuvių dvasia turi didelės reikšmės, o sudėtingesnio charakterio vaikai save suranda sunkiosios atletikos būrelyje, kuriam vadovauja mokytojas Arvydas Bušeckas.

LTOK, inicijavęs projektą „Olimpinė karta“, nominacijas buvo numatęs 4 kategorijose: „Metų pedagogo“, „Metų olimpinė įstaiga“, „Metų projektas“ ir „Metų kilnus poelgis“. Marijono Daujoto pagrindinė mokykla, pripažinta „Metų olimpine įstaiga“, būtent ir atitiko LTOK nurodytus kriterijus – gyvenant olimpiniu ritmu, dalyvauti įvairiose akcijose bei renginiuose, skatinančiuose fizinį aktyvumą bei sportą, aktyviai integruoti olimpizmą į mokomuosius dalykus, rengti konkursus, stovyklas, veiklas, išvykas, ekskursijas, susijusias su fiziniu aktyvumu ir olimpinių vertybių ugdymu bei įtraukti ir kitas įstaigas į savo olimpines veiklas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas