Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 16 %
Naktį1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sieks atverti Mėguvos žemės istoriją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2017-04-21

Istorinėje Mėguvos žemėje, tarp Žibininkų ir Palangos, įsikūrusio sveikatingumo ir pramogų komplekso „Atostogų parkas“ vadovas Ričardas Jovaiša sieks realizuoti sumanymą, leidžiantį turistams kuo geriau pažinti artimiausių vietovių praeitį.

Bendrovės „Atostogų parkas“ vadovas Ričardas Jovaiša išvien su archeologe Audrone Bliujiene aptarė, kuo turistams galėtų būti įdomios Mėguvos žemės istorinės vietovės.

Pasikvietęs Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto docentę profesorę Audronę Bliujienę, R. Jovaiša panoro sužinoti, kuo moksliškai svarbūs yra 4 arčiausiai jų SPA esantys objektai: Rūdaičių ir Nagarbos piliakalniai, Užpelkių kapinynas bei Erškėtynas. Anot A. Bliujienės, iš jų archeologų tyrinėtas tėra tik Užpelkių kapinynas.

„Norėtųsi parodyti savo turistams, kuo įdomi Mėguvos žemė, kokia buvo šio regiono istorinė praeitis – gyvenamosios vietos, šventvietės ir kapinynai, kokio kultūrinio ir dvasinio peno teikė šio krašto žmonėms. Pasitelkus žinias apie įvairius išlikusius istorijos bei archeologijos objektus, galėtume sukurti nuostabią Mėguvos krašto legendą ir pristatyti ją pajūrio svečiams“, – patikino R. Jovaiša.

Tačiau, jo žodžiais, pirmiausia reikėtų sutvarkyti istorinius objektus, kad jie būtų patrauklūs turistams: „Tai – vieši objektai ir privatus verslas į tai kištis negali. Esu bendravęs su Kretingos turizmo ir informacijos centru, – tam, kad pritrauktume kuo gausiau turistų į Kretingą bei Palangą, turėtume stengtis išnaudoti tai, ką turime istoriškai vertingo. Todėl norėtųsi paraginti sukrusti ir Kretingos rajono bei Palangos miesto savivaldybes, kad sutvarkytų šiuos istorinius objektus bei infrastruktūrą aplink juos. Gal atsirastų galimybė rengti projektus ir gauti Europos Sąjungos fondų lėšų“, – samprotavo R. Jovaiša.

A.Bliujienė įžvelgė ir galimų sunkumų, jei būtų įgyvendinamas privataus verslo inicijuojamas projektas: „Kai tam tikrus objektus iš ES lėšų sutvarko savivaldybės, vėliau juos būtina prižiūrėti. O tam lėšų nebėra. Seniūnijų ar bendruomenių akcijos tėra vienadienės, o brūzgynai auga ir toliau. Todėl vertėtų pagalvoti apie istorinių objektų nuolatinę priežiūrą. Dėl turizmo traukos į kai kuriuos objektus, tarkim Užpelkių kapinyną, gali iškilti problemų su paveldosauga“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas