Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 1 %
Naktį17°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Renovuoti namai – lyg margučiai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema
  • 2017-04-18

Redakcijai savo nuomonę dėl skirtingai Kretingos mieste nudažytų renovuotų namų ir nevienodų gatvių lentelių bei numerių ant jų išsakė neseniai baigto renovuoti Laisvės g. Nr. 1 daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Eugenija Daniuk. Jos nuomone, dėl tokio margumo Kretinga primena pintinę margučių.

Renovuoti daugiabučiai Kretingos mieste nuspalvinti skirtingai.

„Tenka važiuoti per kitus šalies miestus, kuriuose skirtingomis ryškiomis spalvomis šviečia ne pavieniai namai, o – nedideli jų kvartalai. Ant namų – vienodos skoningos lentelės su gatvių pavadinimų užrašais. Gražu ir skoninga. O pas mus kiekvienas namas kaip nori, taip ir nuspalvintas: šalia kits kito skirtingomis spalvomis rėkia daugiabučiai Lazdynų mikrorajone, skirtingai dekoruoti namai ir miesto centre. Lentelių pavadinimai – taip pat skirtingi, atrodytų, jog vienas daugiabutis nori pralenkti kitą“, – kalbėjo E. Daniuk.

Besibaigiant namo renovacijai, tvirtino ji, pradėjo domėtis, kokio dydžio ir kokiu šriftu parašytą gatvės lentelę ji turi pasirūpinti pritvirtinti. „Tuomet ir išlindo yla iš maišo – seniūnijoje pasakė, kad tai – kiekvieno namo gyventojų rūpestis“, – patikino pašnekovė.

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ daugiabučių namų renovavimo administratorius Kęstutis Motijauskas sutiko, jog mieste renovuotų namų stilius – labai skirtingas. „Tačiau tai yra ne mūsų, o – seniūnijos ir miesto architektės reikalas“, – sakė jis.

K. Motijausko žodžiais, komisijai priduodant daugiabutį, jie reikalauja, kad tai, kas buvo nuimta nuo fasado – gatvių pavadinimų lentelės, namo numeriai, vėliavų kotai – būtų atstatyta taip, kaip buvo prieš renovaciją.

Kretingos rajono savivaldybės vyriausioji architektė Reda Kasnauskė paaiškino, jog įstatymai yra labai liberalūs , ir nėra tokios prievolės, kad, renovuojant namus, griežtai būtų laikomasi vieningo stiliaus. „Išskyrus saugomas teritorijas, – tokiais atvejais, rengiant projektą, reikalinga gauti statybų leidimą“, – sakė ji.

Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Alma Patamsienė paaiškino, kad lyg kelio ženklus statomas gatvių pavadinimų lenteles jie užsako pagaminti pagal tam tikrus standartus, vadovaudamiesi Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko įsakymu.

„Tokias vienodas informacines lenteles statome miesto sankryžose, – kasmet ženkliname vis kitas miesto vietas, pernai – vadinamajame lapyno rajone. Dauguma miesto sankryžų jau paženklinta. Tačiau lentelės ant daugiabučių namų – tai pačių namo savininkų reikalas“, – tvirtino A. Patamsienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas