Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 3 %
Naktį-2°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tepalų gamyklos kaimynystė sukėlė abejonių

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2017-04-18

Kretingos miesto Briedžio gatvės seniūnaitis Stasys Šauklys į „Pajūrio naujienų“ redakciją atvyko nešinas šūsniu techninės dokumentacijos. Vyras teigė, kad ir jam, ir kai kuriems kaimynams kaip perkūnas iš giedro dangaus driokstelėjo žinia, jog jų panosėje esančiuose Briedžio g. 2A ir 6 sklypuose rengiamasi statyti įmonę, kurioje per metus būtų perdirbama apie 24 tūkst. t panaudotos alyvos.

„Daugelis mūsų namų patenka į 500 m apsaugos zoną, nuo kai kurių iki būsimos gamyklos ribos tėra vos 30, 40, 50 ar 90 metrų. Manome, kad girdėsis triukšmas, o teršalai į kosmosą taip pat nepakils, sės čia pat, ant žemės“, – įsitikinęs vyras.

Praėjusio antradienio vakarą rajono Savivaldybėje įvyko susirinkimas, kuriame dalyvavo gamyklos iniciatoriai Vilniaus bendrovės „Nuta“ atstovai, Savivaldybės architektės Ina Sviderskienė ir Reda Kasnauskė.

„Į šį viešojo paskelbimo būdu, kas gali paneigti, kad ne specialiai prieš pat šv. Velykas sušauktą susirinkimą ir aš pats, pasigriebęs kaimyną, vos spėjau atlėkti, mat sužinojau atsitiktinai“, – neslėpė S. Šauklys. Jo žodžiais, jeigu iki šio ketvirtadienio savo nuomonės suinteresuoti gyventojai nepareikš, savo pretenzijų nepateiks, bus laikoma, kad planuojamai ūkinei veiklai šiuose sklypuose jie pritaria.

Tačiau su sklypais, kuriuose numatyta statyti gamyklą, besiribojančios bendrovės „Kretingos grūdai“ vykdomasis direktorius Steponas Baltuonis laikosi nuomonės, kad gamyklai vis dėlto reikia pritarti.

„Investuotojus nuolat atstumiame, dėl to nukenčiame tik patys, rajono gyventojai, darbų paskui ieškomės anglijose, norvergijose ar kitur. O šis Kretingos miesto rajonas juk ir yra pramoninis, džiaukimės, kad kas nors ką nors steigia“, – sakė jis.

Anot S. Baltuonio, 500 m apsaugos zona tėra tik teorinis skaičiavimas. Svarbiausia, kiek verslininkai pasirengę investuoti į šiuolaikinę, modernią įrangą, efektyvias taršos valymo priemones, triukšmo izoliavimo medžiagas. Aplinkai negalės būti kenkiama, nes situaciją „už tvoros“ kontroliuos atitinkamos institucijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas