Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Startavo valstybiniai egzaminai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas
  • 2017-04-18

„Startavom, ir gana sėkmingai“, – kalbėdama apie pirmąjį abiturientų laikytą valstybinį brandos egzaminą, akcentavo Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė.

Pirmoji dalis – sklandžiai

Pirmasis egzaminas buvo anglų kalbos kalbėjimo dalis, balandžio 10-11 dienomis ji buvo laikoma dviejose egzaminų centruose – Jurgio Pabrėžos universitetinėje ir Pranciškonų gimnazijose. Kiekvienas abiturientas po 15 minučių ruošėsi, tiek pat laiko kalbėjo, ne savo mokinius vertino 3 mokytojai, o padarytas garso įrašas išsiųstas į Nacionalinį egzaminų centrą.

„Egzaminų centruose dirbo didelė komanda – 11 egzamino vykdytojų, 3 vyriausieji vykdytojai, du administratoriai ir 20 vertintojų. Pasidžiaugėme visų jų, ypač vertintojų, atidumu ir išties nuoširdžiu darbu“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė D. Tranizienė.

Tačiau į anglų kalbos kalbėjimo dalies egzaminą 20 abiturientų, tarp jų 7 iš Kretingos technologijos ir verslo mokyklos, neatvyko.

Pavaduotojos nuomone, matyt pažymių vidurkis jiems neaktualus, svarbiausia – egzaminą išlaikyti. Kita šio egzamino dalis – klausymo, skaitymo ir rašymo – vyks gegužės 20 d.

Šiemet valstybinį anglų kalbos egzaminą pasirinko 329, pernai – 330, o 2015-aisiais – 388 abiturientai.

Vertins pasiekimus

Pasak D. Tranizienės, rajono Švietimo skyrius Nacionaliniam egzaminų centrui pateikė paraišką dalyvauti nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime, kuris vyks balandžio 19 – gegužės 5 dienomis. Tyrime dalyvaus visų rajono mokyklų antrokai, ketvirtokai, šeštokai ir aštuntokai.

Antrokai ir šeštokai atliks skaitymo, rašymo, matematikos, ketvirtokai – dar ir pasaulio pažinimo, aštuntokai – be skaitymo, rašymo, matematikos, dar ir gamtos bei socialinių mokslų testus, IV, VI ir VIII klasių mokiniai užpildys klausimyną. Mūsų rajone patikrinimą vykdys ir vertins pačios mokyklos.

Pavaduotojos teigimu, žinių patikrinimu siekiama gauti informaciją apie mokinių mokymosi rezultatus, o informacija reikalinga priimti sprendimus, kaip toliau galėtų būti tobulinamas mokymas ir mokymasis mokinio, mokytojo, klasės, mokyklos, Savivaldybės ir nacionaliniu lygiu. „Pasiekimų patikrinimo tikslas – gavus duomenis, numatyti, kaip tobulinti ugdymą, kad kiekvienas mokinys pasiektų kuo geresnių rezultatų“, – sakė D. Tranizienė.

Pernai, kai Švietimo ir mokslo ministerija su Nacionaliniu egzaminų centru dar nebuvo pasirašiusi sutarties, rajone vyko standartizuoti testai. Tuomet susidurta su tėvų, galbūt ir su mokytojų priešiškumu –tėvai nepatenkinti, jų supratimu, egzaminais neturėtų būti apkraunami vaikai nuo antros ar ketvirtos klasės, o mokytojams prisidėjo daug papildomo darbo.

Tačiau, D. Tranizienės teigimu, šiemet jau reaguojama švelniau. „Pasiekimų patikrinimas nėra egzaminas. Testai įvertinami pagal pateiktas vertinimo instrukcijas, rezultatai suvedami į Nacionalinio egzaminų centro parengtas ir pateiktas elektronines formas. Mokyklos, klasės ir mokinio mokymosi pasiekimų ataskaitos skirtos tik mokyklos administracijai, mokinį mokančiam mokytojui, pačiam mokiniui ir jo tėvams“, – paaiškino ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas