Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 3 %
Naktį2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Ar reikėtų dažnesnių policijos reidų dėl atšvaitų nešiojimo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Už vairo girtas nutvertas vyras vos išvengė nelaisvės

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-04-14

Kretingos rajono apylinkės teisme 40 metų Nerijui Girdeniui, gyvenančiam Klaipėdos rajone, teko papasakoti ne tik tai, kaip jis šių metų sausio 29 dieną įkliuvo policijai būdamas neblaivus už vairo. Buvo prisimintas ir 2016 metų birželio 6 dienos įvykis, kuomet N. Girdenis Vydmantuose, viešoje vietoje sumušė žmogų – nors su šiuo asmeniu susitaikius ikiteisminis tyrimas ir buvo nutrauktas.

Baudžiamasis kodeksas numato: net ir tada, kai ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes kaltininkas susitaikė su nukentėjusiuoju, jis gali būti vėl atnaujintas – jei per vienerius metus kaltininkas padaro naują tyčinį nusikaltimą. Tuomet kaltininkui tenka atsakyti ir už ankstesnę, ir už naują nusikalstamą veiką.

Būtent taip ir nutiko N. Girdeniui, kuris nepraėjus nė metams vėl nusikalto – mat nuo šių metų sausio 1 dienos vairavimas, kuomet girtumas viršija 1,5 promilės, yra kriminalizuotas ir už šį pažeidimą gresia nebe administracinė, o baudžiamoji atsakomybė.

Teisme atsidūręs N. Girdenis pripažino savo kaltę dėl abiejų nusikalstamų veikų. Jis tvirtino, kad su G. Š., kurį būdamas girtas be priežasties užpuolė daugiabučio namo kieme, sumušė ir sulaužė žandikaulį bei nosį, jau susitaikė, baigia atlyginti ir jam padarytą žalą.

Prisimindamas šių metų sausio 29 dienos įvykius, N. Girdenis pasakojo, kad išvakarėse jis vartojo alkoholio, o atsikėlęs ryte dar išgėrė butelį alaus. Vėliau sėdo į motinos automobilį „Seat Altea“, kuriuo ketino grįžti namo.

Tačiau apie 13.50 val., Kretingos mieste, Šventosios g., N. Girdenio vairuojamą automobilį sustabdė policijos pareigūnai. Patikrinus alkotesteriu, N. Girdenio girtumas viršijo 1,5 promilės alkoholio, tad vyras buvo pristatytas į medicinos įstaigą. Ten, ištyrus N. Girdenio kraujo ėminį, jame rasta ne mažiau kaip 1,92 promilės etilo alkoholio. „Po viso to – daugiau nė lašo“, – kad pasimokęs iš savo klaidų, teisme tvirtino N. Girdenis, turėjęs maždaug 20 metų vairavimo stažą.

Kretingos rajono apylinkės teismas už visas nusikalstamas veikas N. Girdeniui paskyrė subendrintą bausmę – terminuotą laisvės atėmimą vieneriems metams ir 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Per šį laikotarpį N. Girdenis įpareigotas neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti.

Iš N. Girdenio atimta teisė vairuoti transporto priemones 3 metų laikotarpiui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas