Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 2 %
Naktį8°C debesuotumas 33 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Už vairo girtas nutvertas vyras vos išvengė nelaisvės

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2017-04-14

Kretingos rajono apylinkės teisme 40 metų Nerijui Girdeniui, gyvenančiam Klaipėdos rajone, teko papasakoti ne tik tai, kaip jis šių metų sausio 29 dieną įkliuvo policijai būdamas neblaivus už vairo. Buvo prisimintas ir 2016 metų birželio 6 dienos įvykis, kuomet N. Girdenis Vydmantuose, viešoje vietoje sumušė žmogų – nors su šiuo asmeniu susitaikius ikiteisminis tyrimas ir buvo nutrauktas.

Baudžiamasis kodeksas numato: net ir tada, kai ikiteisminis tyrimas nutrauktas, nes kaltininkas susitaikė su nukentėjusiuoju, jis gali būti vėl atnaujintas – jei per vienerius metus kaltininkas padaro naują tyčinį nusikaltimą. Tuomet kaltininkui tenka atsakyti ir už ankstesnę, ir už naują nusikalstamą veiką.

Būtent taip ir nutiko N. Girdeniui, kuris nepraėjus nė metams vėl nusikalto – mat nuo šių metų sausio 1 dienos vairavimas, kuomet girtumas viršija 1,5 promilės, yra kriminalizuotas ir už šį pažeidimą gresia nebe administracinė, o baudžiamoji atsakomybė.

Teisme atsidūręs N. Girdenis pripažino savo kaltę dėl abiejų nusikalstamų veikų. Jis tvirtino, kad su G. Š., kurį būdamas girtas be priežasties užpuolė daugiabučio namo kieme, sumušė ir sulaužė žandikaulį bei nosį, jau susitaikė, baigia atlyginti ir jam padarytą žalą.

Prisimindamas šių metų sausio 29 dienos įvykius, N. Girdenis pasakojo, kad išvakarėse jis vartojo alkoholio, o atsikėlęs ryte dar išgėrė butelį alaus. Vėliau sėdo į motinos automobilį „Seat Altea“, kuriuo ketino grįžti namo.

Tačiau apie 13.50 val., Kretingos mieste, Šventosios g., N. Girdenio vairuojamą automobilį sustabdė policijos pareigūnai. Patikrinus alkotesteriu, N. Girdenio girtumas viršijo 1,5 promilės alkoholio, tad vyras buvo pristatytas į medicinos įstaigą. Ten, ištyrus N. Girdenio kraujo ėminį, jame rasta ne mažiau kaip 1,92 promilės etilo alkoholio. „Po viso to – daugiau nė lašo“, – kad pasimokęs iš savo klaidų, teisme tvirtino N. Girdenis, turėjęs maždaug 20 metų vairavimo stažą.

Kretingos rajono apylinkės teismas už visas nusikalstamas veikas N. Girdeniui paskyrė subendrintą bausmę – terminuotą laisvės atėmimą vieneriems metams ir 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams. Per šį laikotarpį N. Girdenis įpareigotas neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, dirbti.

Iš N. Girdenio atimta teisė vairuoti transporto priemones 3 metų laikotarpiui.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas