Pajūrio naujienos
Help
2018 Birželis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 30 %
Naktį12°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar rajono valdžia turėtų pasirūpinti vaikų vasaros poilsiu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kovo 30 dieną su rožių puokšte iš Kretingos rajono savivaldybės tarybos išlydėtas ilgametis jos narys socialdemokratas Steponas Baltuonis balandžio 27-ąją turėtų pakartoti tarybos nario priesaiką ir grįžti į tarybą.

Iš tarybos narių S. Baltuonį pašalino šalies Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) už tai, kad politikas kadencijai įpusėjus deklaravo savo gyvenamąją vietą už Kretingos rajono savivaldybės ribų ir taip pažeidė savivaldybių rinkimų įstatymą. Faktą, kad S. Baltuonis yra registruotas Šventosios gyvenvietėje, Palangos miesto savivaldybėje, VRK patvirtino šių metų kovo 9 d. Vėliau, VRK svarstant padarytą pažeidimą, S. Baltuonis pateikė dokumentus, įrodančius, kad gyvenamosios vietos adresą buvo pakeitęs trumpam, dėl nepalankiai jam susiklosčiusių biurokratinių aplinkybių bei kad vėl yra registruotas Kretingos rajono savivaldybėje. VRK tąsyk į tai neatsižvelgė ir sprendimo išbraukti politiką iš tarybos narių neatšaukė.

Paaiškėjo, jog tą pačią – kovo 30 d., kai S. Baltuonis paliko tarybą, į tarybos posėdį buvo atvykęs VRK narys, kuriam dalyvaujant prisiekti turėjo naujas tarybos narys socialdemokratas Tadas Abelkis. T. Abelkis Lietuvos socialdemokratų partijos Kretingos skyriaus rinkimų į šios kadencijos Savivaldybės tarybą kandidatų sąraše buvo įrašytas po S. Baltuonio. Jis VKR buvo davęs sutikimą taryboje užimti S. Baltuonio vietą. Tačiau T. Abelkis į tarybos posėdį neatvyko, šaltinių teigimu, buvo komandiruotėje užsienyje.

S. Baltuonis, kaip ir buvo pareiškęs, VRK sprendimo panaikinti jam tarybos nario mandatą teismui neskundė.

„Permąsčiau, kad politikai atidaviau daug laiko ir anaiptol ne visada buvau patenkintas galutiniais šios veiklos rajone rezultatais. Buvau nusiteikęs su politika jau atsisveikinti“, – „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo S. Baltuonis. Pažeidimą dėl gyvenamosios vietos deklaravimo padariusiam ir jį ištaisiusiam Savivaldybės tarybos politikui yra galimybė rašyti VRK prašymą dėl grąžinimo į tarybą joje atsiradus laisvai vietai, t. y. šiuo atveju iš tarybos pasitraukus kuriam nors iš socialdemokratų. Rinkėjų valia socialdemokratai šioje taryboje gavo penkias vietas, dar vieną – šeštą – pridėjo pas socialdemokratus perėjęs buvęs partijos Tvarka ir teisingumas narys, atstovas taryboje Alvydas Jonaitis. Į posėdį neatvykus T. Abelkiui, viena vieta taip ir liko tuščia.

„Prašymą, atsiradus galimybei, grąžinti mane į Savivaldybės tarybą VKR parašiau skatinamas partijos skyriaus kolegų, vilčių grįžti nepuoselėjau. Žinia, kad VRK man vėl grąžino mandatą, buvo staigmena“, – teigė S. Baltuonis.

Paklaustas, kaip vertina tokius permainingus VKR sprendimus, S. Baltuonis sakė manąs, jog toks formalus įstatymų taikymas tik parodo valstybės įstatymų, juos vykdančių institucijų netobulumą.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas