Pajūrio naujienos
Help
2017 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną17°C debesuotumas 17 %
Naktį12°C debesuotumas 43 %
Apklausa

Ar pritartumėte idėjai Savivaldybę ir visas valstybines institucijas Kretingoje sukelti po vienu stogu?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Perspėja dėl žaliųjų atliekų deginimo

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gaisrai
  • 2017-04-11

„Balandis – švaros mėnuo, kai tvarkoma sodybų aplinka, organizuojamos talkos. Tačiau gyventojus norime perspėti: deginti galima tik medžio atliekas ir tai daryti reikia laikantis taisyklių“, – teigė Kretingos priešgaisrinės gelbėji tarnybos atstovas Rimantas Nagreckis.

Per šiuos metus iki vakar dienos Kretingos rajone iš viso kilo 48 gaisrai (pernai tuo pačiu laikotarpiu – 52), iš kurių 15 kilo atvirose teritorijose.

„Visur išdegė po 5-50 arų plotą, o didžiausias gaisras buvo Baubliuose, kur ugnis sunaikino apie 50 ha pievos. Be to, turime ir tokių vietų, kur vykstame bene kasmet, pavyzdžiui, šiemet gal jau keturis kartus važiavome gesinti pievos, kuri driekiasi nuo Klaipėdos g. esančių daugiabučių upės link“, – kalbėjo R. Nagreckis, raginęs būti atsargiais gamtoje, nes išdžiūvusia žole ugnis greitai plinta. Kitas pavasarinis rūpestis ugniagesiams – kai gyventojai, švarindami aplinką, gamtines atliekas degina sukurdami laužus savo sodybose. R. Nagreckis paaiškino: medžio atliekas galima deginti ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių ir laužo negalima palikti be priežiūros. Už priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimą gresia 10-70 eurų bauda.

„Atstumas skaičiuojamas ne tik nuo gyvenamųjų pastatų – ne mažiau 30 metrų turi būti ir nuo šiltnamio, malkinės ar medinės tvoros, kurios aukštis 1,5 metro, – paaiškino R. Nagreckis, kuris akcentavo, kad deginti medžių lapus ar kitokias gamtines atliekas yra draudžiama. – Be to, reikia gerbti ir kaimynus, kuriems sklinda laužo dūmai.“

Tačiau vadovaujantis aplinkosauginiais reikalavimais, gamtinių atliekų visai negalima deginti – tik medžio atliekas tam pritaikytuose įrenginiuose, pavyzdžiui, šašlykinėse.

„Gamtinių atliekų negalima deginti nei mieste, nei gyvenvietėse – tik vienkiemiuose. Gamtines atliekas reikia kompostuoti arba išvežti į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę Ankštakiuose“, – teigė Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros vedėjas Ričardas Kašėta.


TheATRIUM Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas