Pajūrio naujienos
Help
2018 Balandis
Pi 29162330
An 3101724
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 10 %
Naktį4°C debesuotumas 27 %
Apklausa

Ar dalyvaujate aplinkos švarinimo talkose?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Veranda daugiabučiui – lyg akmuo po kaklu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-04-11
Renovacijos grimasos: Kęstučio g. 9 namo gyventojai baiminasi, kad antrąkart gali nespėti komisijai priduoti darbus.

Baigiamo renovuoti Kęstučio g. Nr. 9 daugiabučio gyventojai nerimauja, kad prie jų namo pristatyta Ingridai Pociuvienei priklausanti veranda vis dar netvarkoma ir dėl to ligi nustatyto termino – liepos 1 d. – statybininkai gali nespėti priduoti darbų. Žmonės nuogąstauja – jei taip atsitiktų, jie netektų 40 proc. valstybės finansinės paramos.

Primena kregždžių lizdą

„Esame susirūpinę: renovacijos terminai eina į pabaigą, o netvarkyta veranda tebėra prikibusi prie namo tarsi koks kregždžių lizdas. Nei jos griauna, nei ją tvarko. Girdėjome, kad vyksta teismai – bylinėjasi Savivaldybė ir verandos savininkė Ingrida Pociuvienė.

Girdėjome, kad veranda neįregistruota, o kas ir kodėl neleidžia ar nenori to padaryti, mums, gyventojams, yra neaišku. Suprantama, kad savininkei ją nugriauti būtų skaudu, bet mes tenorime, kad ji sutvarkytų ją pagal bendrą namo vaizdą. Dabar gi visas namas atnaujintas, o veranda liko kaip buvusi – jokio grožio ir estetikos. Pati savininkė su mumis nebendrauja, į susirinkimus nevaikšto, todėl nežinome , ką ji ketina daryti toliau“, – redakcijai guodėsi Kęstučio g. 9 namo gyventojai.

Gyventojai replikavo, jog jų namas atsidūrė tarp renovacijos girnapusių: pirmąsyk dėl gerokai uždelsto valstybės finansavimo iki nustatytos datos – gruodžio 1 d. – rangovas nespėjo užbaigti darbų ir priduoti Klaipėdos teritoriniam planavimo ir statybų valstybinės priežiūros skyriui, o šįkart vėl iškyla kliūtis – nesutvarkyta veranda.

„Kodėl dėl vieno žmogaus turi nukentėti kelių dešimčių gyventojų interesai? Rašėme raštą į Savivaldybę, prašydami, kad išspręstų šią situaciją, tačiau mūsų niekas neinformuoja, kaip klostosi padėtis“, – nerimavo gyventojai.

Veranda netrukdys inspektoriams

Bendrovės „Kretingos komunalininkas“ daugiabučių namų renovavimo administratorius Kęstutis Motijauskas patikino, kad po ilgo ir painaus proceso dėl I. Pociuvienei butui priklausančios verandos buvo gautas Statybos inspekcijos sutikimas, kad priestatas netrukdys priduoti renovacijos darbus.

„Vidinė I.Pociuvienės verandos siena, sutampanti su išorine namo siena, yra apšiltinta, prie jos nėra jokių šilumos prietaisų. Statybos inspekcija nemato problemos, priestatas tik dėl estetikos trukdo patiems gyventojams. Mūsų tikslas yra priduoti renovacijos darbus, o ne auginti gyventojams palūkanas“, – tvirtino K. Motijauskas.

Tačiau jis mano, kad Savivaldybė seniai turėjo išspręsti problemą dėl verandos – pasirūpinti, kad ji būtų įteisinta, o ne palikti, kad ją lyg neskanų saldainį tektų išlukštenti kitiems.

Savivaldybė ieškinį atsiėmė

Redakcijos žiniomis, šiandieną I. Pociuvienės ir Kretingos rajono savivaldybės konfliktas turėtų būti nagrinėjamas Skuodo apylinkės teisme: Savivaldybė iš pradžių buvo pateikusi ieškinį, kad I. Pociuvienė verandą nugriautų.

Kretingos rajono savivaldybės juristė Virginija Šoblinskienė paaiškino, jog iš bendrovės „Kretingos komunalininkas“ iš pradžių buvo gautas raštas, kad dėl verandos negalima bus priduoti renovacijos darbų. „Po to jie parašė raštą, kad priestatas problemų nesukels. Paaiškėjo, kad priestatas yra teisėtas: statybos leidimas jam buvo išduotas kone prieš 30 m. ir jis priduotas eksploatuoti. Todėl Savivaldybė ieškinio atsisakė. Tuomet I. Pociuvienė pateikė priešieškinį, kad Savivaldybė netrukdytų įsiteisinti priestato, – nors mes neturime pagrindo nei uždrausti, nei reikalauti, kad nugriautų. Savininkė tik privalo priestatą įregistruoti Nekilnojamojo turto registre“, – tvirtino V. Šoblinskienė.

Šeimininkė jaučia nuoskaudas

Verandos savininkė I. Pociuvienė sakė, jog su Savivaldybe kariauti nebeketinanti ir savo priešieškinio vakar ketino atsisakyti. „Kam man to reikia: gyvenu Kretingoje ir pyktis nei su valdžia, nei su namo gyventojais nenoriu. Kodėl pati Savivaldybė padavė į teismą, jeigu anksčiau buvo išduotas statybos leidimas? Aš tą butą įsigijau prieš 13 metų, o ankstesni šeimininkai buvo teisėtai pasistatę priestatą, – nuoskaudą liejo moteris. – Aš taip pat siekiu kuo greičiau susitvarkyti dokumentus ir renovuoti verandą, bet to daryti negaliu, nes ji nėra įregistruota. Savivaldybė iš manęs išsijuokė, nesuprato ir namo gyventojai: per susirinkimus rėkdavo, ir aš į juos daugiau nebeinu“.

Moteris sakė, jog veranda iš pradžių buvusi įtraukta į bendrą namo renovacijos procesą, – ji ketinusi ją tvarkyti už savo lėšas, bet po to, kai Savivaldybė pareikalavo naujo projekto, kuris kainuoja nemažus pinigus, ir galop padavė ją į teismą, ji nebegalėjusi to daryti.

Ji sakė pati pasikvietusi Klaipėdos apskrities statybos inspektorius, kurie patvirtinę, jog veranda pastatyta teisėtai. Dabar taisomas priestato techninis projektas, bet, anot jos, Savivaldybė vis dar atranda kliūčių: „Atrodytų, kad aš statausi didžiausią vilą, o be techninio projekto negaliu vykti į Registrų centrą“, – kalbėjo priestato savininkė, vildamasi, jog šį mėnesį jai visgi pavyks priestatą įregistruoti.

---

Kretingos rajono savivaldybės Statybų skyriaus vedėjos Rimos Lukauskienės komentaras:

– Istorija dėl verandos tęsiasi jau trejus metus: iš pradžių dėl jos nugriovimo kreipėsi daugiabučio gyventojai, po to komunalininkai, – procesas persikėlė į teismą. Iš tikrųjų priestatas kažkada buvo pastatytas kaip įėjimas į parduotuvę, kurios šiandieną nėra. Labai įdomi buvo Statybos inspekcijos pozicija: inspektoriai pažiūrėjo, kad užstatymo plotas išliko tas pats ir vadovavosi nuostata, kad terasai buvo gautas statybos leidimas. Todėl komunalininkai koregavo renovacijos projektą, o Savivaldybė atsiėmė teismo ieškinį.

Tačiau I. Pociuvienė nusipirko butą su terasa tarsi katę maiše – be sutvarkytų dokumentų, priestatas nėra įregistruotas Nekilnojamojo turto registre. Jeigu, kaip ji teigia, senasis projektas – tvarkingas, norėtųsi paklausti, kodėl verandos neregistruoja Registras?

Anksčiau veranda galėjo būti įteisinta kaip priestatas prie daugiabučio, savininkei reikėjo jį įsiregistruoti, bet ji to nepadarė. Tačiau dabar statybos reikalavimai yra gerokai griežtesni – priestatas yra traktuojamas kaip viso daugiabučio rekonstravimas. Todėl I. Pociuvienei reikia koreguoti techninį projektą ir gauti naują statybos leidimą. O tam reikalinga turėti 50+1 daugiabučio gyventojų sutikimus.

Tačiau gyventojai nepatenkinti veranda, ir vargu ar jie besutiks pasirašyti, o savininkė – renovuoti neįteisintą statinį.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas