Pajūrio naujienos
Help
2017 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną12°C debesuotumas 11 %
Naktį2°C debesuotumas 35 %
Komentarų topas

Simono Daukanto progimnazija, vadovaujama Sigitos Jonaitienės, ir Kurmaičių pradinė mokykla, vadovaujama Loretos Jurgutienės, pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią, siekiant ugdymo proceso įvairovės, numatyta keistis edukacinėmis erdvėmis, dalyvauti bendruose projektuose.

Varžybų „Mažieji šaškininkai“ dalyviai ir juos parengusios pedagogės

Dalyvavo Olimpinio švietimo kongrese Progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė pasidžiaugė, jog bendradarbiavimo sutartis jau įgyvendinama – abiejų mokyklų atstovai dalyvavo Kaune įvykusiame Olimpinio švietimo kongrese, kuris yra projekto ,,Olimpinė karta“, skirto vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje, renginys. Simono Daukanto progimnazijai jame atstovavo pedagogės Toma Jenkienė, Laimutė Narvilienė bei direktorės pavaduotoja Vida Garjonienė. Jos parvežė patvirtinimą, jog progimnazija oficialiai priimta į Olimpinės kartos respublikinį projektą, bei vėliavą, kurią mokyklos atstovėms įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Olimpinio švietimo kongrese jo dalyviai aptarė olimpinių idėjų įtaką bendruomenės identitetui. Buvo klausomasi pranešimų apie bendruomenių identiteto paieškas ir naujas galimybes, įsitraukiant į kitų bendruomenių veiklą. Kaip tai padaryti, patarė bendruomeninio darbo ir bendruomenių plėtros bei atsparumo stiprinimo ekspertas Paulius Godvadas, pranešėja Merlin Ponna iš Estijos Viljandi kultūros akademijos absolventė Ulenurme gimnazijos projektų vadovė pasidalino praktine patirtimi apie dalyvavimą tarptautinėje Pjero de Kuberteno mokyklų tinklo bendruomenėje, moderatorius Robertas Petrauskas kalbino daugkartinį Lietuvos dziudo čempioną ir trenerį olimpietį Marių Paškevičių. Buvo diskutuojama, kodėl bendruomenė yra svarbi ir sporte bei kas yra sporto bendruomenė. Dirbdami bei diskutuodami sekcijose kongreso dalyviai galėjo pristatyti savo veiklą ir pasidalinti tais iššūkiais, kurie iškyla telkiant bendruomenes.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašo Simono Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė (dešinėje) ir Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.

Mažųjų šaškininkų varžytuvės

Gražus mokymo įstaigų bendradarbiavimo pavyzdys – Simono Daukanto progimnazijos direktorės pavaduotojos Juditos Leščiauskienės ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės Aldonos Riepšienės iniciatyva surengti rajono priešmokyklinio ugdymo vaikų varžybas ,,Mažieji šaškininkai“. Be Simono Daukanto progimnazijos auklėtinių Aristidės Šmičkutės, Manto Paulausko, Ugniaus Stankevičiaus, Nojaus Garbačiovo (vaikus parengė pedagogės A. Riepšienė ir Laimutė Narvilienė), į varžybas atvyko Rūdaičių mokyklos žaidėjai Kamilė Stankevičiūtė ir Karolis Šlima (pedagogė Giedrė Rusteikė), Kurmaičių mokyklos atstovai Augustas Merkelis, Erikas Tamošauskas, Pijus Lapinskas (pedagogė Diana Mockienė), lopšelio-darželio „Pasaka“ vaikai Denas Jankavičius, Naironas Sermontis (pedagogė Olga Grigonienė), lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai Žygimantas Kairys, Kasparas Kasnauskis, Eva Gramakova, Monika Sausdravaitė ir Dominykas Šporas (pedagogė Sigita Lubienė).

Padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis, kurias įteikė mokyklų partnerių vadovės S. Jonaitienė ir L. Jurgutienė, buvo apdovanotos visos žaidėjų grupės.

„P. n.“ informacijachat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas